Facebook Twitter E-mail
30. března 2012

Deset věcí, které jste o Terra Nově asi nevěděli

V neděli 1. dubna startuje na Coolu dinosauří seriál Terra Nova. A my se s vámi podělíme o nějaké ty zajímavosti, ať můžete machrovat na kamarády u piva, co všechno víte a oni ne...

1.) Název seriálu Terra Nova znamená v latině nová země.

2.) V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milion dolarů. A to ještě nebyl natočen ani jeden záběr. Nakonec se cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům dolarů a podílel se na ní štáb čítající 300 lidí (běžná velikost štábu je mezi 110 až 130 lidmi). Kdyby rozpočet přesáhl 18 milionů dolarů, jednalo by se o nejdražší televizní projekt v historii.

3.) Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu peněz spolkly speciální efekty.

4.) Natáčelo se převážně v Queenslandu v Austrálii a dotáčky pak ve studiích Warner Bros.

5.) Na produkci se podílela společně studia 20th Century FOX, Dreamworks Television, Amblin Entertainment a Chernin Entertainment.

6.) V Kanadě se Terra Nova vysílala na Citytv, kde se premiéra stala nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob, co se sledovanosti týče.

7.) Postavu Marka Reynoldse zahrál Dean Geyer, jeden ze soutěžících z Australian Idol (něco jako Superstar).

8.) Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. Což byl i jeden z důvodů, proč Terra Nova dostala zelenou na celou sérii bez pilotu. Komu by se to chtělo bourat a znovu stavět.

9.) Natáčení jedné epizody trvalo osm až devět dní. To je u dramat celkem normální. Normální už ale není, že postprodukce každé epizody trvala i více než šest týdnů. To je dvojnásobek oproti normálu. Nakreslit dinosaury prostě chvilku zabere.

10.) Fanoušci překvapení zrušením seriálu, začali do FOXu posílat plastové dinosaury, aby ukázali podporu seriálu. Bohužel to nepomohlo a seriál po ukončení jednání s Netflixem asi nekoupí ani žádná jiná televize.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Ajam
před 290 týdny
Je jí škoda, myslím že by se dala dál natáčet, i s nižším rozpočtem. :-/
leaa
před 288 týdny
Neví nekdo jakou ma sledovanost na Prime?
Odyssea
před 288 týdny
Prima COOL si ji velice chválí. Sledovanost prvních dílů byla přes 350 tisíc,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY