Facebook Twitter E-mail
8. dubna 2012

Modern Family: Rozbíhá se bitva o peníze

V Hollywoodu se schyluje k jednomu z nejnáročnějších peněžních vyjednávání za poslední roky. V březnu totiž skončila produkce 3. řady nejsledovanější a jedenácti Emmy ověnčené komedie ABC, Modern Family (Taková moderní rodinka), a tak zástupci šesti jejích herců začínají tvořit strategie k vyjednávání s produkčním studiem 20th Television ohledně zvýšení platů.

Blíží se totiž nejdůležitější milník – čtvrtá série, kdy herecké obsazení seriálů často znovu projednává své kontrakty; 4. řada totiž znamená dosažení tzv. syndikace (opětovné vysílání na jiných (kabelových) stanicích). Julie Bowen (Claire), Ty Burrell (Phil), Jesse Tyler Ferguson (Mitchell), Eric Stonestreet (Cameron) a Sofía Vergara (Gloria) během dvaadvaceti epizod třetí řady dostávali kolem $65 000. Ed O'Neill (Jay), který do MF přišel po úspěchu několika projektů jako například Married… with Children (Ženatý se závazky) za epizodu dostával $105 000. Nová výše výplaty by se mohla vyšplhat až k $200 000 za každou epizodu 4. řady, čímž by se vyrovnali aktuálně nejsledovanější komedii na CBS, The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), kde si takto polepšili tamní tři hvězdy po 3. řadě (2010).

Průměrná sledovanost Rodinky pravidelně dosahuje 13,7 milionů diváků, o 12 % více oproti loňsku. Drtivá většina seriálů si v dalších sérií naopak pohoršuje, takže Modern Family je spíše výjimka potvrzující pravidlo. Příjem z reklamy během seriálu za rok 2011 byl o 40 % vyšší než loni ($164 milionů). To vše z Rodinky dělá jedničku mezi seriály se scénářem a jednu z nejsledovanějších komedií od dob seriálů Friends (Přátelé) a Will & Grace. Pro ABC je již od svého startu klíčovou částí středečního komediálního bloku, kde ‚pomáhá‘ ostatním komediím (Cougar Town, Happy Endings a nadcházejícímu Don't Trust the B---- in Apartment 23).

Důležitou otázkou je, zda budou vyjednávat společně, stejně jako to dnes již legendárně provedly hvězdy seriálu Friends (kde si každý ze $100 000 po druhé řadě polepšil ke konci seriálu na $1 milion za epizodu). Ed se k ostatním zatím nepřipojil, ale vše naplno vypukne až s blížícím se létem.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Frozen99
Autor, každodenní návštěvník tohoto webu, během svého redaktorského působení napsal stovky bleskovek a článků, které jistě ocenil nejeden uživatel. Vždy jej potěší sebekratší comment v diskuzi (:

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Michalenka
hodně dávno
To by byl dobrej nápad na článek :))
novoten
hodně dávno
Co přesně to znamená? :)
Frozen99
hodně dávno
:) doufám, že se zase nedostanem do diskuze typu: "Jsou Simpsonovi...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY