Facebook Twitter E-mail
15. dubna 2012

Joss Whedon odpovídá na otázky

Americký scénárista, výkonný producent, režisér, autor komiksů, občasný skladatel a herec, Joss Whedon, si na chvíli odběhl od premiér filmů The Cabin in the Woods (spoluautor a producent) a The Avengers (scénárista a režisér), aby odpověděl na pár dotazů.

Joss mluvil o velmi očekávaném pokračování muzikálové minisérie Dr. Horrible's Sing-Along Blog a nabídl nám nějaké detaily ohledně plánů filmování:

„Právě teď netočíme, jsme stále ve fázi psaní scénáře. Ale doufáme, že se někam pohneme tohle léto. Můžete očekávat smrt někoho, koho máte velmi rádi. (…) Původní sestava se vrátí, ale Penny bude… no… nechce říct ‚rozkládající se‘…“

Do možného oživení jeho kultovní sci-fi-westárny, Firefly, vkládal méně nadějí:

„Krok 1: Zrušte Castla. Krok 2: Zrušte Homeland. Krok 3: V podstatě zničte všem kariéry. Krok 4: Vyhnout se kroku 1.“

Joss se také zdál být trochu zklamaný, když byl označen za toho chlápka, který zabijí lidi, a to hlavně proto, že v několika jeho seriálech a filmech jsou zabity hlavní postavy. Dostal otázku, koho bylo nejtěžší zabít:

„Já to vlastně shledávám osvěžujícím, vzrušujícím… Jsem, už docela unavený tím, že jsem tak označován. Shakespeare to udělal vícekrát než já. (…) Pravděpodobně Joyce, máma Buffy.“

A co kdyby FOX nezrušil Dollhouse (Dům loutek)? Kam by se příběh ubíral dál?

„Bylo by to o velmi pomalé výpravě Echo, o jejím utváření a osvobozování, opepřené neuvěřitelnými zvrácenostmi.“

Přivedl by zpět Fred, kdyby Angel neskončil 5. řadou?

„V 6. řadě by Angel nakopal všechny možné druhy zadků. Illyria by se projevovala jako Fred dostatečně často, aby byla ohledně své identity velmi zmatená.“

Svou kariéru si také postavil na unikátním psaní scénáře a tvořením nezapomenutelných postav s vybroušenými dialogy. Ale která ho nejvíc bavila psát?:

„Oblíbená postava? Ježiš. Illyria, Spike, Andrew, River, Kapitán Hammer, Loki, sýrový chlápek… sakra, miluju je všechny, jinak bych je nemohl psát. (…) Nejtěžší byl vždycky Angel. Jak udělat spořádaného, pohledného, odvážného, silného hrdinu zajímavým – těžce. Na druhou stranu Angelus…“

Měli byste na Josse Whedona také nějakou otázku? Jaký jeho kousek máte nejraději? Dokázali byste je seřadit podle oblíbenosti?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Frozen99
Autor, každodenní návštěvník tohoto webu, během svého redaktorského působení napsal stovky bleskovek a článků, které jistě ocenil nejeden uživatel. Vždy jej potěší sebekratší comment v diskuzi (:

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Frozen99
před 285 týdny
Dollhouse na kultovky jako Angel a Buffy sice nemá, ale bylo příjemný mít...
Treatys
před 285 týdny
Buffy a Angel jsou klasika. Dollhouse jsem si sice taky oblíbil, ale nepovažuji...
Blondie92
před 284 týdny
Já moc na Firefly nejsem, ale se zbytkem máš pravdu :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY