Facebook Twitter E-mail
31. srpna 2016

Outlander: Přivítejte Lorda Greye

Příští rok se můžeme těšit na třetí sérii seriálu Outlander (Cizinka). Do seriálu se vrátí postava, která se objevila už krátce ve druhé sérii, Lord John Grey. Dříve jej ztvárnil mladý britský herec Oscar Kennedy, nyní byl do role staršího Lorda Greye obsazen australský herec David Berry. Tento nováček v americkém televizním světě je znám především z australského seriálu A Place to Call Home.

Grey je bývalý anglický voják, který se stane velitelem věznice v Ardsmuiru a naváže pochybné přátelství s uvězněným Jamesem Fraserem (Sam Heughan). Je popisován jako cílevědomý a čestný muž, který je rozpolcený mezi smyslem pro rodinnou povinnost a silným morálním kompasem toho, co je správné a co špatné. Je to pohledný muž s vysokým postavením – dokonalý gentleman. Avšak skandál z minulosti dostal Lorda Johna do nežádoucí pozice jako velitele věznice v severním Skotsku. Zmiňovaný skandál se odehrál před bitvou u Prestonpans, kdy byl mladý Lord Grey zajat Jamiem a kvůli lsti s Claire (Caitriona Balfe), která předstírala uvězněnou anglickou dámu, prozradil postavení anglických vojáků. Tato scéna se objevila ve druhé sérii v deváté epizodě s názvem Je Suis Prest.

Třetí série je založena na motivech třetí knihy od Diany Gabaldon s názvem Mořeplavec. Začne návratem Claire do roku 1948. Jako těhotná bojuje se svým znovuobjevením a důsledky, které to má na její první manželství s Frankem (Tobias Menzies). Zpátky v 18. století Jamie trpí následky ztraceného posledního vzdoru v bitvě u Cullodenu a ztrátou Claire. Rozděleni napříč kontinenty a staletími si Claire a Jamie musí najít cestu k sobě zpátky.

Třetí série seriálu Outlander se na stanici Starz vrátí v roce 2017.


Co říkáte na výběr herce? Najdou si Jamie s Claire cestu zpátky k sobě?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
aisym
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 59 týdny
Neznám,ale určitě se v seriálu neztratí.
peta2q
před 59 týdny
Pre mňa neznámy herec, ale teším sa...vyzerá sympaticky :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY