7. 9. 2016

Novinka pod lupou: The Coopers vs. the Rest

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Coopers vs. the Rest
Žánr: Komedie
Stanice: BBC Two
Premiéra: 29. 8. 2016
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Andy Wolton
Herci: Tanya Franks, Paterson Joseph, Erin Kellyman, India Brown, Joseph West

Ve zkratce

Tess a její manžel Toby mají tři adoptované děti, s nimiž to rozhodně není procházka růžovou zahradou. Franke je rebelka, Alisha zrovna našla svou víru v Boha a chudák malý Charlie je maminčin mazánek, kluk, kterého spolužáci nikdy nezvou na své oslavy narozenin.

Trailer

(pardon, nic lepšího není)

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nebylo to extra velké terno, ale čekala jsem to mnohem horší. Jde o další rodinný sitcom, ale rozhodně to není nic, na co byste byli zvyklí z amerických seriálů. Každá z pěti hlavních postav má něco do sebe, každá je jedinečná a i když všechny disponují určitou mírou otravnosti, dohromady to tak nějak funguje.

Líbí se mi, jaký vztah mají rodiče ke svým dětem. Žádné drama a tajnosti o tom, že jsou adoptované (kdo by to taky byl podle jejich vzhledu řekl, že), prostě se o tom od dětství mluví, že to není žádný mor, ale zcela normální věc. Děti toho samozřejmě využívají, když se jim to hodí, ale co je skvělé, že všichni vědí, že řečičky nemají urazit. Takže když nejstarší dcerce zakážou internet a ona jim řekne, že je nemusí poslouchat, protože nejsou její biologičtí rodiče, tak mamka s taťkou se jen zasmějí a ujistí ji, že trest za rebelství stále platí.

V pilotu se najde dost vtipných scén, až mě to samotnou překvapilo. Matka, která ukradne cizího syna, dcera, která našla náboženství, nic z toho není trapný humor. Fajn je i to, že nechybí lehce sladká tečka na závěr, ale opět zdravě vyvážená, aby emoce nezaplavily tu komickou vlnu.

Není to lepší než Our Ex Wife, ale rozhodně to je lepší než velká část amerických rodinných sitcomů. Jen škoda, že tam chybí nějaký prvek, cokoliv, kvůli kterému byste se těšili na další díl a seriál si zamilovali. Takhle se při sledování pobavíte, ale jakmile skončíte, zapomenete, o čem to bylo.
 • každá jednotlivá osobnost v této rodince
 • nechybí vtipné momenty
 • přístup k adopci
 • je to prostě rodinný sitcom
 • chybí důvod, proč si ho zamilovat
60 %
Mé hodnocení
ragelly

BBC zkouší štěstí s novými komediemi, tentokráte se dostalo na komedii o rodině s adoptovanými dětmi a matce, která se přehnaně snaží o to, aby všechno fungovalo. Což samozřejmě nevychází, protože proč by o tom jinak byl seriál.

První epizoda trvá necelých 24 minut, takže tu není tolik prostoru, aby se člověk mohl nudit, ale přesto nečekejte, že je epizoda nějak nabitá. Vše se samozřejmě točí okolo problémů s dětmi, s okolím i s lidmi samotnými, takže člověk nemůže čekat napínavější zápletku než to, že nejstarší dcera vzdoruje a i bez dovolení chodí na večírky a se synem se z nějakého důvodu nechce nikdo kamarádit. Nejmladší dcera je zase takový ten člověk, co vám zazvoní u domu a chce si promluvit o Ježíši. Akorát že u ní nemohou rodiče dělat, že nejsou doma, ale musí na její zvídavé náboženské otázky odpovídat a vyzpovídat se, proč už tak dlouho nebyli v kostele. Pokud taková bude i v dalších epizodách, nejsem si jistá, jestli pohár trpělivosti přeteče dříve jejím rodičům, nebo divákům. Mně už to tedy přišlo příšerně otravné během první epizody.

The Coopers vs the Rest rozhodně není tak špatné, ale přesto to není nic, na co by se divák těšil. Tahounem tu mají být leckdy až zoufalé postavy, bohužel o žádné nemůžu říct, že by měla takové charisma, aby mě donutila sledovat dál. The Coopers vs the Rest je docela milý seriál, ale po dosledování pilotu si říkám, jestli k tomu vůbec dokážu říct něco víc. Zkrátka nenadchne, ale ani neurazí.
 • postava Tobyho
 • „Dobrý den, mohu si s vámi promluvit o Ježíši?“
 • několik úsměvných situací
 • stěna, u které se rodina může hádat
 • sice neurazí, ale prostě nenadchne
 • děti i jejich adoptivní matka jsou občas otravné
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
verunkabrožová

verunkabrožová

Šance tu rozhodně je,nic úchvatného,ale zase ne tak hrozného to není.
před 211 týdny
Koldik

Koldik

Zatial som sa dal nahovorit na our ex wife, takze toto asi musi ist bokom
před 211 týdny
Další články k tématu