Facebook Twitter E-mail
1. května 2012

Rok 2011 pohledem statistikofila

Rok utekl rychleji, než jsme čekali. Tak rychle, že než jsem se dokopal k jeho shrnutí, je skoro půlka dalšího za námi. Jako správnému statistikofilovi mi ale nedělá problémy dohledat data za minulá období, tedy i ke konci roku 2011.

Rok 2011 byl zase o kousek náročnější než ten předchozí. Když už jsme konečně vyřešili náš oblíbený hostingový problém a v novém domově na Savaně se spokojeně zabydleli, mohl se otevřít prostor renovacím. Ale o tom, jak jsme dřeli a jak dlouho nám to všechno trvalo, jsem se už jednou rozepsal v článku Nová SerialZone.cz je tady. Navíc nás zajímají statistiky, ne? Tudíž jdem na čísla…

Návštěvníci

K loňským čtyřem jsme milion a půl přidali, přišlo vás tedy více než 5,5 milionu. I počet unikátních uživatelů rostl, navštívily nás dva miliony lidí. Bůhví, jak to ten Google Analytics počítá, protože od nové verze jsme měřeni i Netmonitorem, a ten si o počtu unikátních uživatelů myslí svoje (porovnávat budeme za rok). V oblasti vygenerovaných stránek jsme také rostli a jejich celkový počet se blíží 25 milionům. Doufejme, že se nám tento růst podaří udržet.

Ať zachováme historickou tradici, podívejme se ještě, jak si vedly jednotlivé prohlížeče. Firefox si sice udržel první pozici, ale jeho celkový podíl klesl o čtyři procentní body na současných 41 %. Na paty mu šlape Google Chrome, který svůj podíl zdvojnásobil a z koláče si uzmul 22 %. Nejvíc ztrácel třetí IE, který už má jen 19% podíl. Určitě to není tím, že bychom ho neměli rádi, ale když někdo píše, že v něm něco nejde, tak se tím nenecháváme příliš rozhodit.

Seriály, epizody a tak dále

Loni jsem psal, že na celkový počet se máte podívat do kompletní statistiky. Ta se zatím do nové verze nedostala (ale určitě se na ni nezapomnělo), takže budu muset nějaká celková čísla propašovat i sem do článku. K 1. 1. jsem tu měli 2 793 seriálů a z toho jich přibylo v roce 2011 celých 1 071. Takže to byl opravdu plodný rok. Největší zásluhu na přidaných seriálech mají Sajgon s Megawirem, kteří do poslední chvíle soupeřili o post přidavače roku. Nakonec zvítězil Sajgon s 299 vloženými seriály a náskokem 18 seriálů. Na třetím místě jim dýchala na záda naninka358216 seriály.

V epizodách nastal také boom. Z celkových 23 222 (k 1. 1.) jich v roce 2011 přibylo 4 629. Tady se opět z prvního místa mže radovat Sajgon s 1305 vloženými epizodami, v závěsu za ním je pak Pukki (1204) a naninka358 (1006).

Články a bleskovky

Určitě jste zvědaví, jak to dopadlo po loňském inzerátu na nové redaktory. Pár se jich přihlásilo (spousta jich nenapsala ani jeden článek), ale na druhou stranu se objevili i nové článkařské hvězdy. Frozen a ZdZeus se velice aktivně zapojili do psaní a i díky nim loni vyšel průměrně jeden článek či bleskovka denně. Ale rozepsali se i někteří starší redaktoři (např. Furiant). Celkem jsme napsali 49009 slov*. Hlavně nás těší, že nás čtete a sdílíte dál. Celkem **2885 liků a sharů našich článků na facebooku pro nás hodně znamená. Tak v tom pokračujte (můžete přidat i plusjedničkování na sociální síti Googlu), protože pro nás to je zpětná vazba, díky níž víme, čemu se věnovat více. A hlavně že má smysl psát.

Každopádně i letos platí, že pokud máte zájem psát, nebojte se ozvat, dveře naší redakce jsou stále otevřené a mladé nadějné psavce rádi přivítáme. A současné článkaře bych chtěl vyhecovat k vyšším výkonům. Letos zatím za tempem jeden článek denně zaostáváme. Tak šup, všichni si hned koukejte něco rozepsat!

A co uživatelské statistiky?

Loni se mezi naše registrované přidalo dalších 6000 uživatelů. Vítejte! I díky vám tu máme více než 38 tisíc nových hodnocení a přes 1100 nových názorů. Spisovatelkou roku se opět stává Ragelly (66 nových názorů), ale pozornost si zaslouží i Judita (27 nových názorů).

Mezi nejpopulárnější novinku patří jistě trofeje, tak si u nich můžeme udělat krátkou zastávku. Za tu krátkou dobu jsme jich rozdali přes 20 tisíc (i když je pravda, že většina z nich byla trofej Starý kmet, i tak je to ale úctihodné číslo). Uvidíme za rok, kdy budeme určitě vyhodnocovat i rozdané kredity. A pokud jste dočetli až sem, tak vám můžu prozradit tajemství, že jsme včera přidali další kupu nových trofejí. Teď jen najít u jakých činností jsou schované. :-)

Zazvonil zvonec, statistik konec

A nebo ne? Pokud chcete vědět něco konkrétního a zeptáte se v diskuzi pod článkem, tak se vám třeba dostane odpovědi.

Jinak bych rád poděkoval všem, kdo se na SerialZone podílí. Díky nim můžu psát tolik “veselých” čísel. Když budete i nadále takhle pilní, tak se příští rok překonám a napíšu podobný článek už v lednu.

Další díly seriálu

Rok 2010 pohledem statistikofila (3. 1. 2011)
Rok 2011 pohledem statistikofila (právě čteš)
Rok 2012 pohledem statistikofila (1. 1. 2013)
Rok 2013 pohledem statistikofila (1. 1. 2014)
Rok 2014 pohledem statistikofila (9. 4. 2015)
Rok 2015 pohledem statistikofila (4. 2. 2016)
Rok 2016 pohledem statistikofila (21. 1. 2017)
Rok 2017 pohledem statistikofila (19. 1. 2018)

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Crazy-Nut*
hodně dávno
Pěkná čísla, jen tak dál, moc Vám gratuluju a těším se na nové články a doufám,...
Seraphine313
hodně dávno
no jo, ty statistiky jsou super, ale tak aspoň kolik tu je titulků...
Fruiko
hodně dávno
Nešlo se počítá zbytečně dlouho na to kolik to zajímá lidí... 20K / 7,5M

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY