Facebook Twitter E-mail
14. září 2016

Článkaři tvrdí: Suma sumárum, Fox a NBC půjdou nahoru

Vypadá to, že článkaři hodnotí novinky spíše průměrně. O to víc nás ale nová sezóna může příjemně překvapit! Pojďte se podívat, jaké máme názory na nové hity a jasné propadáky.

Sezóna 2016/2017 oficiálně začíná příští týden. Pokud stále ještě nevíte, zda si do svých watchlistů zařadit některou z novinek, třeba se vám bude hodit právě tato série článků, kterou pro vás připravilo sedm hlavních článkařů SerialZone.

Každý den jsme vám přinesli odpovědi na tři jednoduché otázky. Co u jednotlivých televizních stanic bude podle nás stát za to vidět, před čím naopak schovat hlavu do písku, a na konec naše malá tipovačka, kterou novinku daná stanice zruší jako první.

V dnešním závěrečném článku se podíváme na novou sezónu z globálního hlediska. Většina z nás se asi shodne v tom, že každá stanice má nějaké to svoje želízko v ohni, které na první pohled vypadá jako jasný hit. Přesto pro nás některé vyčuhují trošku více, než jiné.

Každopádně stejně jako v předchozích letech se většina novinek řadí k opačnému spektru, tedy k těm, které pro nás nevypadají vůbec lákavě a které bychom nejraději z programu ihned smazali.

Co bude nejvíce creepy novinka? Který seriál zkazí dobrou výchovu mládeže? A která stanice má celkově nejvíce nabušené podzimní schéma? Všechny tyto a další otázky zodpovíme v dnešním článku.

Nezapomeňte, že máte poslední dny na to, abyste si tipli v naší každoroční soutěžní tipovačce a hráli tak o pomyslný titul seriálového znalce a o kupu kreditů. Čím víc lidí tipuje, tím víc kreditů se vyhrává! Takže tipovačku posílejte dál :-)

Co bude za pár let z letošního výběru megahitem a proč?

Fruiko
Při troše fantazie Star. Já teda na tyhle hudební moc nejsem, ale Američani po nich šílí a tak by mi to mohlo vytřít zrak. I když já na to koukat nebudu.
ragelly
Já myslím, že letošek vyhraje NBC s This Is Us. Mluví se o tom celé léto a mně se trailer taky moc líbil. Doufám a věřím, že toto zajímavě vypadající a lehce dojemné drama (přesně můj šálek kávy!) dokáže zaujmout a bude tu s námi dalších 6 let.
pajky
Předešlé ročníky jsem ve výběru vždycky viděl jeden seriál, který nad ostatními vyčníval a víceméně mi bylo jasné, že bude hitem. Letos žádný takový nevidím, a to se snžím dívat pořádně. Tak střelím od boku třeba Timeless.
gabik.029
Timeless by se mohl vyklubat celkem úspěšný kousek. Má to nápad, sympatické obsazení a cestování časem je teď oblíbené téma.
Seraphine313
Je tu pár sázek na jistotu – Chicago Justice, Taken, Bull, pravděpodobně i Star. Já osobně volím Son of Zorn, vypadá, že zapadne do vkusu jak stanice, tak diváků. Jen ta sledovanost asi nebude nic moc.
lukascoolarik
Těžká otázka. Fox by po vzoru Empire mohl prorazit se Star, NBC možná uspěje s Timeless, na ABC si kritici budou vychvalovat Designated Survivor… Zkusím střelit ten Timeless.

A po jakém očekávaném seriálu neštěkne ani pes?

Fruiko
Asi to bude The Exorcist, protože to vypadá tak nadějně a o to to bude nejspíš větší zklamání. A kdyby se tomu náhodou zadařilo, pořád to bude nejspíš ve stínu svého filmového bratříčka.
ragelly
Upřímně, co je z letošních novinek očekávané? Můj tip jde směrem k 24: Legacy. Fox nedokáže Jacka Bauera nahradit. Vypadá to jako jasná kopie, ale přiznejme si, že ani Live Another Day už neměl zářivé výsledky. Tady bude sledovaný pilot, ale postupně zájem hodně spadne. 8 sérií rozhodně neočekávám.
pajky
Otázkou je, který seriál je z letošní sezóny očekávaný? Podle mě to bude jeden ze seriálů, které vycházejí z filmů. Bude to Lethal Weapon nebo Taken? Mým favoritem je ale The Exorcist.
gabik.029
Já bych řekla, že to bude 24: Legacy. Fanoušci původního seriálu jsou teď zvědaví, ale myslím, že svému předchůdci se spin-off nevyrovná.
Seraphine313
Podle poměru očekávání a míry neúspěchu mi jednoznačně vychází Macgyver. Neexistuje moc seriálů, které by byly tak očekávané a které by zároveň tak znechutily už svým trailerem.
lukascoolarik
Těch tu je… Ale aby otázka pěkně ladila s odpovědí, dám tam Downward Dog.

Absolutně nejhorší chystaná novinka? Co prostě nikdy nemělo dostat ani pilot.

Fruiko
Still Star-Crossed je absolutně nejvíc nejhorší novinka na kterou neměl jít ani jediný dolar. Ani deset, což tak nějak odpovídá pravděpodbně rozpočtu na jednu epizodu, protože to fakt vypadá děsně lacine.
ragelly
Muhahahaha. Tady je zase těžké si vybrat :D Každopádně volím Still Star-Crossed. Pilot mě spolehlivě dokázal odradit. Přesně, jak praví otázka. Tohle je seriál, který neměl dostat ani pilot. Nesympatické postavy a tři minuty trailerového utrpení. Nechci ani vědět, jak bude vypadat celý pilot, natož první série… natož další série, jestli to prodlouží. Ale snad ne, tak zlý ten náš svět být nemůže :D
pajky
Vysílací program ABC? Nejnudnější trailer podle mě byl This is Us a Pure Genius. Nejhorší novinka je ale Still Star-Crossed, ten jsem nedokázal ani dokoukat.
gabik.029
Těžko říct, ale asi Still Star-Crossed, to mi fakt vůbec nesedlo.
Seraphine313
Letošní sezóna nabízí několik seriálů, kterým se obloukem vyhnu. Některé z nich mají celkem dobrý koncept, ale provedení je natolik trapné, až bolí – Pure Genius, Imaginary Mary, Still Star-Crossed. A pak je tu Kevin Can Wait, který z nějakého nepochopitelného důvodu nejen, že byl natočen, ale byl nasazen za TBBT. Skoro jako by to CBS dělala schválně.
lukascoolarik
Cokoliv z toho, kde je do seriálu zapojená nějaká kreslená postavička nebo mluvící pes. Třeba Son of Zorn.

Nejvíce creepy novinka, která zkazí dobré mravní vychování mládeže? A čím?

Fruiko
Imaginary Mary je ujetý. A hlavně pokud si uvědomíte, že u amerických dětí je mít imaginárního přítele úplně normální.
ragelly
Vyhrává Imaginary Mary. Letos tam nemáme nic skandálního, takže volím seriál, který je vážně creepy svým nápadem a zpracováním. Ta hnusná příšera s ještě horším hlasem bude strašit po nocích nejen mládež, ale i mě, jelikož minimálně na pilot koukat budu.
pajky
Creepy novinkou by se dalo určitě nazvat i Still Star-Crossed, když se podiváme z jaké předlohy opravdu volně vychází. Podle traileru ale nejvíc ujetě vypadá Fox a hlavně novinka The Mick.
gabik.029
Hmm, Making History? Protože už tak dnešní mládež z historie nic moc neví a tohle je ještě poplete.
Seraphine313
Still Star-Crossed, protože ohýbání historie i klasických děl se ne vždy vyplácí. Divné je, že spousta lidí v USA se do seriálu naprosto zamilovala.
lukascoolarik
Asi The Great Indoors, protože to dá generaci tzv. millennials další omluvu pro jejich lenost, neschopnost pracovat a chovat se i v dospělosti jako malá děcka.

Která ze stanic má podle tebe nejnabušenější podzimní schéma?

Fruiko
Já už tradičně fandím Foxu, ale myslím, že taky tradičně zase propadne. Je to smutné, ale masám se nelíbí, to co mně.
ragelly
Letos se mi hodně líbí podzimní schéma NBC. Není v něm úplně nejvíc seriálů, dokonce ani tolik novinek. Každopádně žasnu nad tím, jak skvěle dokázali program poskládat. Ať koukám na kterýkoliv den, všechny jsou bezchybné a silné. Voice jako tahoun slouží jako předskokan pro novinky, kde nejsou novinky, jsou silné a oblíbené seriály, které zvládnou stát samy o sobě, není tam přehnaně komedií… prostě bomba. Maximálně páteční osamocený Grimm je nedokonalý, ale dá se to pochopit, když si vzpomeneme, jak loni v pátek na NBC dopadly Undateable a Truth Be Told, že :-)
pajky
Žádná. Ale vážně, rok od roku mi to přijde horší a letošní nabídka je opravdu slabá. Kdybych musel vybrat stanici, kde mě zaujalo nejvíc novinek, tak to bude NBC.
gabik.029
Myslela jsem, že to pro mě bude tradičně ABC, ale letos vítězí NBC.
Seraphine313
V USA všichni volí ABC (vážně), pro mě nejlepší je letos Fox. NBC mu trochu šlape na paty, ale Fox je prostě lepší, předvedl toho víc a má minimum potenciálních průserů.
lukascoolarik
Buď Fox, nebo NBC. Po sečtení všeho, co na stanicích na podzim budu sledovat, vede o jeden seriál Fox.

Co vám letos přijde jako nejodvážnější počin roku?

Fruiko
Son of Zorn. Tohle je prostě tak moc divný (ne, že by letos divných věcí nebylo víc, ale tohle je divný v tom pozitiviním slova smyslu), že si to prostě musí vysloužit nejodvážnější počin roku.
ragelly
Rozhodně Son of Zorn. Jde o koncept, který tu hodně dlouho nebyl. Od Foxu je nasazení tohoto napůl animovaného a napůl hraného seriálu velmi riskantní, protože netuší, jak na to diváci zareagují. Může jít o hit, ale stejně dobře se z něj může stát propadák. Jsem zvědavá na sledovanosti.
pajky
Nejodvážnější je do traileru k Still Star-Crossed napsat jméno Shonda Rhimes. Další odvážně kousky připravuje Fox, když chce vytěžit sledovanost ze jmen Prison Break a hlavně z 24. Tohle Legacy totiž nevyjde.
gabik.029
Nejspíš revival Prison Breaku. Tady je to pokaždé risk, když se tvůrci vrátí k oblíbenému seriálu a neví, zda se to skutečně vyplatí.
Seraphine313
Vypustit po třech letech rušení, objednávání a obnovování Emerald City, to chce opravdu koule. Ten seriál je mrtvý a je odvaha ho nasadit do programu jen proto, abych z toho vytřískal aspoň pár dolarů. Na renomé stanice přeci zas tak nezáleží.
lukascoolarik
No, většina letošních novinek jde snadno zaškatulkovat, takže odvážně toho moc nepůsobí. Pravděpodobně Pitch.

Máš mezi letošními novinkami vyhlédlé nějaké guilty pleasure?

Fruiko
MacGyver, protože toužím po nostalgickém vzpomínání na bombu z krabiček od sirek a zapalovače. Protože, který malý kluk by něco podobného nechtěl umět, že jo?
ragelly
Jop. Já jsem si vyhlídla This Is Us. Jde přesně o typ seriálu, který mám ráda. Lehce sklouzává k soap opeře, je dojemný, romantický, mixuje komedii a drama a má silný příběh. Herecké obsazení je taky super, takže pravděpodobně půjdu proti většině a budu si naplno užívat každý díl.
pajky
Letos guilty pleasure nenacházím. Jen stěží totiž nacházím něco, co budu chtít sledovat. Možná Riverdale?
gabik.029
Asi Conviction. Seriál bude mít zřejmě krátké trvání, ale svým humorem a obsazením si mě prostě získal.
Seraphine313
Asi Making History. Letos rezignuju na jakékoliv prozkoumávání potenciálně špatných seriálů a vybírám jen to lepší. Jediný seriál, který vybočuje, je právě Making History, který mi dost možná nahradí Galavanta.
lukascoolarik
APB, Time After Time, Star… Nejvíc se asi budu stydět za sledování Star.

Jak nadcházející sezónu vnímáte vy? Máte svá vlastní želízka v ohni, nebo si počkáte až na první reakce, než se rozhodnete dát seriálům šanci?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Case*Wawe*Make
před 57 týdny
Za pár let megahitem: Bull, Timeless, Time after time seriál po němž neštěkne...
justynajohnson
před 57 týdny
Still Star-Crossed, ten jsem nedokázala ani dokoukat,takže s názory...
Koldik
před 56 týdny
Tolko slubnych serialov a tolko malo casu...kto to ma stihat.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY