12. 9. 2016

Novinka pod lupou: Mary + Jane

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Mary + Jane
Žánr: Komedie
Stanice: MTV
Premiéra: 5. 9. 2016
Vysílání: každé úterý večer
Předskokan: Teen Mom
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Deborah Kaplan, Harry Elfont
Herci: Scout Durwood, Jessica Rothe, Utkarsh Ambudkar, Kosha Patel

Ve zkratce

Jordan a Paige jsou dvě mladé nejlepší kamarádky, které společně vedou službu na prodej marihuany. Příběh je naplněn zábavnými a bizarními dobrodružstvími. Seriál zkoumá neprobádané území v době, kdy Los Angeles zažívá trávovou horečku a je stále více sjeté.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Já jsem se už před pár dny, když se objevil trailer, začínala bát, co z toho bude. Moje obavy se potvrdily. Tímhle že chce MTV nahradit Awkward a Faking It? Jasně, je to dospělejší, ale přitom mnohem stupidnější.

Tak za prvn těm dvěma absolutně nevěřím, že by byly schopné stát se distributorkami trávy. Jako že vůbec. Já vím, možná namítnete Weeds, potažmo Breaking Bad, ale tady to je fakt hrozně divný. Nemají k tomu žádný důvod, prostě nás staví před hotovou věc. Hlavně sladká blondýna je totálně mimo, v takovém průmyslu by ji sežrali zaživa hned, jak by viděli ten její vyvalený kukuč.

Příběh na tom není o mnoho lépe než hrdinky samotné. Vlastně ani nevím, co k tomu mám říct. Proč by někdo měl chtít trávu od ženských, které očividně netuší co dělají? Které na ulici roztrubují, že obchodují s marihuanou a navíc hlasitě probírají nešťastnou reklamu, která je zároveň spojuje s prostitucí? Bože, propadla bych se hanbou do země. Jasně, paradox je pak v tom, že se skutečně se svými klienty vyspí. Smutné.

Vtipy neexistují. Nebo možná jen nejsem to pravé publikum pro huličský humor. Nepřijde mi zábavné, když holka zhulená na kost vidí místo lidí kostru a kuře. A rozhodně nemám v úmyslu se tím jakkoliv dál zabývat. Doufám, že se MTV hodně rychle vrátí k mladšímu publiku a naběhne na dramata a komedie řešící problémy středoškoláků. I kdyby měly být vlkodlačí. Protože s tímhle díru do světa rozhodně neudělá.
  • nevysvětlená motivace
  • huličský humor
  • děvkařský humor
  • postavy, kterým nevěříte
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Takhle nějak si představuju, že to dopadá, když se moc tlačí pilu. Tvorbu MTV moc neznám, MTV mám tak trochu zpátečnicky spjaté jen s věcmi, které bych nikdy nesledovala (reality show o náctiletých maminkách a o Kardashianových), a s hudbou (to je hodně dávná historie, že?). A ani po zhlédnutí první epizody Mary and Jane asi tvorbu MTV vyhledávat nezačnu.

S tímhle seriálem mám jeden hlavní problém, který jsem už vlastně nakousla hned na začátku. Za každou cenu se snaží být hrozně cool, pro náctileté,… Jenže z toho vychází spíš taková ta „coolovost“ třináctiletých dětí, které se snaží vypadat a chovat na osmnáct. Chápete? Zkrátka z toho vznikl seriál, který je pro náctileté tak moc, až spíš vypadá jako karikatura, protože to prostě moc přehání. Jako když se někdo snaží chovat jako starší náctiletý, ale má značně zkreslené představy.

K hlavní dvojce mám neutrální postoj, ani seriál celkově neurazí, ani nenadchne. Ale upřímně ani nedokážu říct, proč by mělo smysl se dívat dál nebo se alespoň podívat na první epizodu. Nic nového to není (seriály o byznysu s trávou existují a hádám, že mnohem lepší), a sice to od nudy zachránilo pár povedených vtípků, ale pořád se nedokážu ubránit otázce, proč to vůbec sledovat.
  • pár povedených vtípků
  • hrozně, ale hrozně přehání
  • sice je to trochu k tomu přehánění, ale je nutné pořád používat ta sprostá slova, aby divák musel poslouchat to vypípávání?
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Koldik

Koldik

Dakujem za nazory a skorigovanie mojho nazoru po zhliadnuti traileru, takze vlastne vdaka za usetreny cas.
před 238 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Nic moc....vynechávám.
před 238 týdny
RRR

RRR

Podobne ako u Loosely Exactly Nicole, keby to malo premiéru neskôr, nedám tomu vôbec šancu. Nakoniec to...
před 238 týdny
Další články k tématu