24. 9. 2016

Novinka pod lupou: Pitch

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Pitch
Žánr: Drama / Sportovní
Stanice: Fox
Premiéra: 22. 9. 2016
Vysílání: každý čtvrtek večer
Předskokan: Rosewood
Konkurence: Notorious (ABC), Chicago Med (NBC), Supernatural (The CW), Mom & Life in Pieces (CBS)
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Dan Fogelman a Rick Singer
Herci: Kylie Bunbury, Mark-Paul Gosselaar, Mo McRae, Meagan Holder, Tim Jo, Ali Larter, Dan Lauria, Mark Consuelos

Ve zkratce

Dojemný příběh o mladé nadhazovačce Ginny Baker. Hrdinka je nádherná, drsná a neuvěřitelně nadaná atletka která se stane nejslavnější osobností v zemi, když ji do svých řad vezme tým San Diego Padres. Jde totiž o první ženu, která bude hrát v Major League Baseball (MLB).

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Po šoku z This Is Us jsem automaticky čekala, jestli i další dramatický pilot z Velké pětky přinese podobný zvrat v závěru. Světe div se, opravdu se tak stalo hned u dalšího seriálu. U Pitch to není tak velký šok, ale upřímně to taky nečekáte, takže za to tvůrci ode mě dostávají velké plus.

Jinak jsme ale vše v traileru viděli. Přesně jsme věděli, že poprvé to pokazí, podruhé se probere a pomůže týmu k vítězství. To je škoda, protože tím mi chybělo napětí, očekávání, co bude dál. Částečně to konec vynahradil, ale pokud jste viděli trailer (a já ho viděla už na jaře, takže pěkných pár měsíců zpátky), tak sedíte a říkáte si, co přijde dál, protože si to prostě pamatujete.

Hlavní hrdinka je průměrná, extra neštve, ale že byste jí úplně fandili, tak to taky ne. Spíš mi jí bylo líto v tom ohledu, jak ji za zády pomlouvali její spoluhráči, v podstatě bych to označila dokonce i za šikanu, jak nápadně jí naznačovali, že do kolektivu nepatří. Vždycky ruch v šatně utichl, když přišla, chudák holka musela jít pryč, protože to napětí se vždycky dalo krájet.

Líbil se mi kapitán týmu a taky to, že ani po pilotu nevíte, jestli to bude klaďas, nebo záporák. Tvůrci mu napsali dialogy směřující jednou na tu stranu a podruhé na jinou, takže bude zajímavé sledovat, kam se jeho postava bude vyvíjet dál.

Na Pitch určitě budu koukat dál. Ale musím přiznat, že na to, jak moc to bylo vyhypované, tak jsem čekala ještě o stupínek něco lepšího, něco, čím by si mě seriál naprosto získal. To jsem prozatím po pilotu nenašla, takže hodnotím nadprůměrem, ale ne zas extra vysoko.
 • zvrat na konci
 • téma
 • kapitán týmu
 • hrdinka nezaujme
 • všeříkající trailer
 • chybí tomu jiskra, která by seriál posunula o třídu výš
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Na Pitch jsem se těšil docela dlouho, protože sportovních seriálů je ve vysílání jako šafránu a já doufal, že se zrodí nové Friday Night Lights a já na tom budu pravidelně ujíždět.

A hned začátek mi jasně dal najevo, že tohle by mohlo být něco pro mě. Ginny hned na úvod musí předvést svou drsnou stránku, což je pochopitelné s ohledem na to, čeho právě dosáhla. Líbí se mi ten mediální cirkus, co se kolem ní točí, protože přesně tak by to bylo i ve skutečnosti. A stejně tak si myslím, že by to nejednomu podlomilo kolena při ostře sledované premiéře, takže za mě plusové body.

Postavy jsou fajn, i když třeba kamarád v týmu je až podezřele velká náhodička. Ginny se sice tváří, že jí nic nerozhodí, ale dokonalá rozhodně není a to je taky dobře. Baseballu sice nerozumím a je to podle mě nudná hra, ale sportovním filmům a seriálům ano, a těch šablonek o úspěchu outsidera se prostě nemůžu nabažit. Jediné, co mě nenadchlo, je závěrečný zvrat s tátou, ten je podle mě zbytečný a k ničemu.

Má to chyby, má to stereotypy, ale také to má mě v hrsti. Já určitě ve sledování pokračovat budu a už se těším na další díly.
 • mediální cirkus kolem hráčky
 • je to sportovní seriál
 • Ginny není dokonalá, i když se tak tváří
 • náhodička s kamarádem v týmu
 • zvrat s tátou
Pajky

Docela uvažuji, že příští sezónu přestanu sledovat trailery, protože vám dost často vyzradí celou zápletku pilotního dílu. Dívat se pak na první epizodu je mnohem menší zážitek.

Ale k Pitchi. Ze začátku se to tváří jako čistě feministické drama, ale pak se to přelije do čistě sportovního drama. Sice idea ženy nadhazovače je opravdu přitažená za vlasy (podívejte se někdy na baseballový zápas, nadhazovači jsou největší korby v týmu – v tom případě nechápu ani obsazení druhého nadhazovače Tommyho), ale když se odpoutám od tohoto přešlapu a mrkneme se blíž, zjistíme, že Pitch je vlastně docela koukatelný seriál. U některých vtipů sice budete cítit, že jsou prvoplánové a spousta záběrů je viditelně točená na green screen, ale… vlastně toho budete muset přehlédnout hodně.

Co naopak dělá seriál výjimečným, je postava Ginnyina otce. Takového tvrďáka v dnešních seriálech moc nenajdete. Stejně tak kamera – nejdřív jsem na ni nadával, ale je perfektní. Celkově je Pitch lehce nedotažené drama, které má své světlé momenty, ale u spousty věcí budete cítit, že jsou účelové a prvoplánové. Čekal jsem o dost víc, ale ze seriálu vylezla v podstatě sportovní soapka.

Doporučuji sledovat: NE, ale pokud to dostane nějakou cenu, vrhněte se na to.
 • otec
 • kamera
 • značně předvídatelný děj
 • pár nelogických věcí
60 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Pipa22

Pipa22

za me zatim prevazuji plusove bodiky, ale jsem zvedava na dalsi dily..., jinak diky za recenze, na pilot...
před 225 týdny
Pajky

Pajky

To sice jo, pár známých by tam mohlo být přesně díky tomu co říkáš, ale tahle dobrý kamarád, to už je...
před 225 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Seriál je nenáročná oddychovka, na kterou se dá bez problémů dívat. Líbí se mi zasazení do...
před 10 týdny
Další články k tématu