27. 10. 2016

Novinka pod lupou: Man with a Plan

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Man with a Plan
Žánr: Komedie / Rodinný
Stanice: CBS
Premiéra: 24. 10. 2016
Vysílání: každé pondělí
Předskokan: Kevin Can Wait
Konkurence: Dancing with the Stars (ABC), The Voice (NBC), Supergirl (The CW) a Gotham (FOX)
Tipovačka: Jediným, kdo věří v prodloužení, je tým HBO, ostatní věští zrušení, a to včetně 60 % lidu.

Kdo?

Tvůrce: Jeff Filgo a Jackie Filgo
Herci: Matt LeBlanc, Jessica Chaffin, Matt Cook, Grace Kaufman, Hala Finley, Matthew McCann.

Ve zkratce

Žena hlavního hrdiny se vrací znovu do práce. On se tak rozhodne trávit více času doma se svými dětmi. Brzy odhalí krutou pravdu, kterou si dříve či později uvědomí každý rodič: Jeho malí andílci jsou monstra.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Další chlapácká komedie od CBS. Nechápu, co na nich ti Američani vidí. Vždyť je to tisíckrát dokola omílané téma, které už jen těžko hledá dobrý vtip. Této novince se ho podaří najít… dvakrát? Jo, zhruba dvakrát.

Začnu tím, co se mi líbilo. Pobavilo mě, když haranti museli odhodit svoje elektronické hračičky, protože neměli heslo k wifi. To je upřímně geniální a myslím, že nejeden rodič by se mohl inspirovat. Protože mít doma tři takové obludy, no tak to by dlouho nefungovalo. Jen bručí a nadávají, když nemají svačinku, búú húúú. A při rozhovoru ani neodlepí oči z obrazovky, natož aby trošku poslouchaly? Tak to jako fakt ne. Moc pěkný odraz toho, jak americká (celosvětová?) mládež dnes vypadá.

Dospělácké postavy v podstatě ani nepotřebují komentář. Myslím, že už podle popisu, přinejhorším podle traileru vám bude jasné, že hlavní hrdina je prošedivělá verze Joeyho z Přátel. LeBlanc má už prostě takový kukuč, takže hraje jen jeden typ postavy celý svůj život, ať už jsou to Přátelé, nebo Episodes. Před dvaceti lety to mohlo fungovat, ale řekněme, že už to není úplně in. Na druhou stranu pokud chcete Joeyho zpátky, tak možná nebudete tak negativní jako já.

Co je fajn? Bylo to lepší než Kevin. Pokud už by měl jeden z těchto seriálů přežít, tak hlasuju za tuto komedii. Pořád to není žádný zázrak, ale znáte to, mezi slepými je jednooký králem.
 • rotující wifi heslo
 • příjemné tempo
 • rozmazlené dítě #1, #2, #3
 • kopie Joeyho
 • žádná originalita
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Na tenhle seriál jsem se vlastně docela těšil, protože mi trailer nepřišel úplně špatný a líbila se mi hlavní dvojice Matt LeBlanc a Jenna Fisher. Bohužel Jenna byla přeobsazena a nahrazena neznámou herečkou, asi aby Joey nepřišel o svou alfa pozici.

A tak právě Matt LeBlanc zůstává na seriálu tím nejzajímavějším a díky němu se podaří přeci jen vykřesat pár povedených vtípků. I když jsme snad všechny už viděli i v traileru. Pilot je totiž opravdu jen roztažený trailer a nenabízí vůbec nic navíc. Navíc ani on nepůsobí dojmem, že by ho na téhle postavě bavilo něco víc než výplata.

Bohužel toho nepovedeného je však ještě víc. Mám problém s herečkou, která hraje matku, ale ještě větší problém mám s dětmi. Seriál se musí s dětmi naučit pracovat a nemůže je používat prostě jako šablonky dětí. Podívejte se třeba na Modern Family nebo The Middle, kde i dětské postavy fungují, protože dostávají prostor. Tady něco takového nehrozí. Další mínusový bod je smích v pozadí, snad nikdy nepochopím, proč ho vůbec používají.

Musel bych se letos hodně nudit, abych se k seriálu vrátil a pravidelně ho sledoval. Možná ho po ukončení, které se mi nyní zdá nevyhnutelné, vezmu jako jednohubku na pobavení, ale na vydání nových dílů rozhodně nedočkavě čekat nebudu.
 • Matt LeBlanc
 • pár povedených vtípků
 • přeobsazení Jenny Fisher
 • pouze prodloužený trailer
 • smích v pozadí
 • děti
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Pokud jste viděli trailer, viděli jste v podstatě celý pilot. Ten byl o něco horší, než jsem čekal (přeci jen účast Matta LeBlanca mě navnadila a čekal jsem, že půjde o vtipnou záležitost).

Ono o vtipnou záležitost jde i nejde. Párkrát se zasmějete a lehce machistický přístup Adama vás bude i bavit (i když je chvílemi vidět, jak LeBlanc vykrádá svou roli Joeyho z Přátel), jeho interakce s manželkou je k nezaplacení, ale to je tak všechno pozitivní.

Co vás naopak bude bolet, to jsou děti. Ať už jejich přístup (ale to tak nějak z premisy seriálu čekáte), či jejich herectví, které v podstatě neexistuje. Chápu, že děti nemůžou hrát stejně dobře jako dospělí, ale je snad problém sehnat trochu kvalitnější představitele? Ono je to vlastně ironické, taková Grace Kaufman má za sebou účinkování už v několika seriálech (a nejde o epizodní role), ale na její výkonu se to moc nepodepsalo.

Seriál sráží i klasické sitcomové přehánění v téměř každé scéně. Jestli měl pilot sloužit jako parodie na školky a rodiče dětí, povedlo se mu to ne na 100 %, ale tak na 6875,3 %. Říká se, že méně je někdy více, a Man with a Plan je pravděpodobně tento případ. Na druhou stranu, pokud bych to měl srovnat s Kevin Can Wait, který je Man with a Plan až překvapivě podobný, vychází Man with a Plan o kousek líp. Bohužel se sám sráží z mnohem vyšší pozice, kde mohl být, kdyby si nehrál na klasický až hloupý sitcom, kterých divák viděl desítky.

Doporučuji sledovat: NE, LeBlanc má mnohem lepší role a komedií o rodičích a dětech si každý rok můžete užít dosytosti.
 • Matt LeBlanc
 • interakce Adama s manželkou
 • dětští herci
 • až moc přehnaná parodie na rodičovství
 • „Daddy Fun Times“
40 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
007.dany

007.dany

To vypadá na čistý průměr.
před 220 týdny
janakulka

janakulka

Ja som pri tom trpel. Matt je v EPISODES úplne skvelý, ale tu je to celé nalinajkované a nezasmial som...
před 220 týdny
Koldik

Koldik

Joey-ho mam rad ale teda hodnotenie nic moc. Uvidim ako to dopadne po 1 serii, ale ako oddychovku by som si...
před 219 týdny
Další články k tématu