30. 10. 2016

Novinka pod lupou: The Great Indoors

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Great Indoors
Žánr: Komedie
Stanice: CBS
Premiéra: 27. 10. 2016
Vysílání: každý čtvrtek
Předskokan: The Big Bang Theory
Konkurence: Grey's Anatomy (ABC), Legends of Tomorrow (The CW), The Good Place (NBC) a Rosewood (FOX)
Tipovačka: Serialzone, Gorilla a lid nejtěsnější možnou většinou (51 %) doufá v prodloužení, zbytek věří ve zrušení.

Kdo?

Tvůrce: Mike Gibbons
Herci: Joel McHale, Stephen Fry, Christopher Mintz-Plasse, Christine Ko, Shaun Brown, Susannah Fielding, Chris Williams

Ve zkratce

Dobrodružný reportér se musí přizpůsobit době. Stane se totiž šéfem skupinky mladých a energetických lidí v internetovém oddělení magazínu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hahahahahahaha­hahahaha. Po dvaceti dvou minutách: Konečně ticho! V tomhle pilotu studiový smích (a pořádně hlasitý!) běžel bez přestávky. Vážně, bez přestávky. Skoro ani nejde rozumět, co herci říkají, protože vám pořád jen třeští hlava z toho příšerného zvuku. Co je horší, ani se není čemu smát.

Začněme tím lepším. Je to lepší než Kevin i Joey 2.0. Což znamená, že to je nejlepší nová komedie na CBS, bravó! Chcete ji k něčemu přirovnat? Co takhle hláška přímo z pilotu. Představte si, že Great Indoors je medvěd. Co jako první udělat, když na vás zaútočí medvěd? Zemřít, snažte se co nejrychleji zemřít. Protože jinak vám bude připadat, že vás natahují na skřipec ve středověké mučírně.

OK, tady si seriál přímo nahrával do noty a musím objektivně uznat, že mu trošku křivdím. Vydržela jsem celých 10 minut, než jsem si zmenšila okno videa a začala při něm psát tento názor. Myslím, že to je dobré znamení. Sice jsem se moc nesmála, ale asi je to tím, že vše už jsme viděli v traileru (a ani u něj to nebyla kdovíjaká zábava k popukání).

Postavy nejsou nic moc. Kontrast staříka (opravdu tam prezentují čtyřicátníka jako naprostého společenského vyvrhele, který současnému světu rozumí míň než moje babička?) a mladíků je jasným hlavním zdrojem zábavy. Bohužel dětinské chování lidí v kanceláři je opravdu dovedeno do krajnosti. První dvě minuty je to fajn, ale hodně rychle vás to začne štvát. A k čemu tam proboha je ten šéf a jeho dcera? On se zmůže jen na proslovy jako „Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack, Jack!“ anebo „Ach ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne.“ To je doslova všechno, co řekl. A jeho dcera není o nic lepší. V podstatě tam je jen proto, aby vyvalovala svá velká kukadla a snažila se ze všech sil nerozesmát se. Je úplně mimo roli, spíš mi připadá, že se nachází ve skeči u Saturday Night Live.

The Great Indoors plyne příjemněji než ostatní CBS nové komedie. To ale nic nemění na tom, že je to jen průměrný a otravný sitcom, který lze zvolit jako nenáročnou oddychovku, ale jen s tím, že od něj nic nebudete čekat.
 • docela dobré tempo
 • pár vtipů, u kterých se pobavíte
 • otravné postavy
 • čtyřicátník prezentovaný jako největší exot
 • šéf a šéfka do počtu
 • neutichající smích
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Stejně jako Man with a Plan, tak i Great Indoors mě nalákal hlavně na jméno hlavního herce. Joel McHale byl super v Community a strašně jsem si přál, aby to vyšlo i tentokrát.

Bohužel, žádné nadšení se nekoná. McHale je pro mě pořád jedním z největších plusů a pár vtípků se vcelku povedlo, ale to nestačí. Na druhou stranu je tady obrovský prostor pro zlepšení. Ten je však až tak velký, že už vlastně není kam padat…

I tentokrát se jedná v podstatě pouze o prodloužený trailer a to nejdůležitější již bylo viděno. Hlavním problémem jsou postavy, které jsou naprosto nezajímavé. Ani jsem si nepamatoval jejich jména, protože jsou tak stereotypní, že je nemáte problémy roztřídit. Nejvíc to bolí právě u hlavního hrdiny, který se tím pádem stává neoblíbitelným. Další chybou je jako již obvykle smích v pozadí.

Čekal jsem o poznání víc a ve sledování nehodlám pokračovat, alespoň zatím. Nejlepší postavou zůstane medvídě a nejpovedenější vtípek bude ten ze závěru.
 • Joel McHale
 • prostor pro zlepšení
 • pár povedených vtípků
 • medvídě a vtípek v závěru
 • pouze prodloužený trailer
 • nezajímavé, stereotypní postavy
 • smích v pozadí
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Koldik

Koldik

Mne uz stacil trailer.
před 5 roky
Exredaktorka

Exredaktorka

Jedna z vykrádaček Last Man Standing, ale ten furt jede, tak proč sledovat tohle?
před 5 roky
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Průměrná komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Občas se tu najde povedený vtípek, ale nevím,...
před 75 týdny
Další články k tématu