13. 9. 2016

Novinka pod lupou: Too Close to Home

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Too Close to Home
Žánr: Drama / Soap opera
Stanice: TLC
Premiéra: 22. 8. 2016
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan:-
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Tyler Perry
Herci: Danielle Savre, Brock O'Hurn, Kelly Sullivan, Brad Benedict, Brooke Anne Smith, Alpha Trivette, Trisha Rae Stahl, Robert Craighead, Annie Thrash, Curran Walters

Ve zkratce

Too Close to Home je první původní skriptový seriál od stanice TLC.

Mladá žena Anna si žije svůj sen. Podařilo se jí vymanit z hrůzy, kterou představoval její život během dospívání. Nyní je stážistkou v Bílém domě, bydlí v nádherném apartmánu… a má aféru s prezidentem Spojenýchs tátů. Když se informace provalí, hrdinka se stane epicentrem politického i společenského skandálu. Ten se stále rozrůstá, Anna se proto rozhodne vrátit zpět ke svému starému životu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle jsem nečekala. Téma vypadalo jako zajímavá variance na Scandal, ale to zpracování… au! Tohle bylo hodně špatné i na mě. Prkenné herectví a lehce za pačesy přitáhnutý příběh bych v rámci soap opery ještě zvládla. Ale ty dialogy? Pane bože, za co mě trestáš. Běžně se mi to nestává, abych se vyloženě soustředila na to, co postavy říkají, a byla bych z toho nervózní a cítila bych se trapně za ně a přála si, ať už to jen skončí.

Naprostým vrcholem tohoto tvrzení se stal rozhovor první dámy s prezidentovou milenkou poté, co se ženuška o aféře dozvěděla. Jejich rozhovor trval snad deset minut (možná míň, ale tak nějak mi to přišlo), hrdinka pořád dokola mlela: Omlouvám se, to nemůžete udělat, myslete na něj i na sebe, omlouvám se, to nemůžete, to přece nemůžete, je mi to moc líto… A manželka (mimochodem v podání slavné Heather Locklear, která excelovala jako Amanda v Melrose Place) jí na to odpovídala: Myslíš, že tě nechám jen tak odejít? Zničím tě. Proč bych to neměla udělat? Ty to nechápeš. Zničím tě… Schválně jsem to změřila a je to skoro 8 minut tady toho pořád dokola. A to v tom ani nejsou emoce, žádný řev, boj v bahně, nic, prostě jen tak stojí jedna proti druhé a s ledovým klidem si vyměňují tyhle hlášky.

O moc lepší to není ani u dalších sester na vesnici. Tady téhle telenovele nesahá na paty ani Esmeralda, natož nějaká klasická americká soapka jako Tak jde čas. Záhada, sexy trosečník, smutné osudy, milostný trojúhelník, drogy, prostituce, zrada, nevěra, konce přátelství, nevyléčitelné nemoce a já nevím, co ještě. Pravděpodobně co vás napadne, to tu i najdete.

Paradoxně pravděpodobně budu muset kouknout na další epizody, protože jak jsem z toho sledování celá v šoku, tak prostě nějak tak potřebuju vědět, jak to skončí :-D Každopádně pokud jste nedokázali Chesapeake Shores, tak tady nevydržíte ani 20 vteřin.
 • hodně špatné herectví
 • ještě tiscíkrát horší dialogy
 • něco mě k tomu táhne a budu muset sledovat dál
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Ve finále to nebylo tak špatné, jak jsem očekával. Pracovnice v Bílém domě, která má sexuální aféru co jí zničí kariéru… Zní to jako jakási moderní verze starých soap oper typu Dallas. Zpočátku to tak i vypadá, nuceně cpané drama, náhody, které se snad ani stát nemůžou a na začátku velké množství postav, které se vždy objeví jen na chvíli, a člověk se mezi nimi špatně orientuje (dokonce jsem si u některých obličejů musel díl přetáčet, abych se ujistil, že to není ta samá postava).

Abych nekritizoval hned na začátku, začněme klady… Tak… I přes nevěrohodnou zápletku se občas objeví situace nebo dějový zvrat, který dokáže překvapit. Herečky Anny, Bonnie a první dámy mi do rolí skvěle sedí a herecky patří k tomu nejlepšímu z tohoto seriálu. Intro má poměrně povedenou atmosféru, v několika scénách i samotný seriál. Když si člověk tedy zvykne a odprostí se od přemýšlení nad nelogickým chováním postav, jde to.

Přesto se to nedá přehlédnout. Už na začátku, kdy Bonnie volá Anně… To si neumí na důležitou schůzku vypnout mobil? A ještě místo aby vibrace ignorovala, tam kontroluje, kdo volá (a navíc vůbec ne nenápadně). Má Brody problémy s otcem trpícím Alzheimerem? I když to nezvládá, nechá si ho doma a odmítá veškerou pomoc. A to jsou jen dvě situace ze spousty. Někteří herci jsou hrozní. Většina. Jsou tu výše uvedené výjimky, jinak je to ale přehlídka prkennosti (především v mužské části obsazení). Hudba je místy strašně rušivá, nehodící se a otravná, stejně tak mi občas přijde zmatený i střih.

Myslím, že ač nápad zní hrozně, rozhodně se mohl dát zpracovat kvalitně. I tento seriál k tomu mohl mít v některých záblescích našlápnuto, utápí se ale v nelogickém chování postav, špatných hercích, zbytečné výplně a celkově špatném scénáři. Přesto ale při vypnutí mozku ten díl docela rychle uteče a zabaví, mě tohle ale k dalšímu sledování nestačí.
 • pohodová oddechovka, nad kterou se nemusí přemýšlet
 • herečky Anny, Bonnie a prezidentovy ženy
 • intro
 • stupidní chování postav postrádající logiku
 • většina herců
 • hudba
 • střih
 • scénář
 • celková zápletka, která by mohla být kvalitně zpracována jen pod kvalitní režisérskou rukou
30 %
Mé hodnocení
viscovim

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Koldik

Koldik

Dobry vykon, dakujeme za vsetky clanky.
před 210 týdny
Nira

Nira

No teda, parádní výkon! Díky všem za všechny lupy :-)
před 210 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

193....tak to je masakr :) :) :) Všem za novinky děkuji.
před 210 týdny
Další články k tématu