13. 9. 2016

Novinka pod lupou: Better Things

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Better Things
Žánr: Komedie / Drama
Stanice: FX
Premiéra: 8. 9. 2016
Vysílání: každý čtvrtek večer
Předskokan:-
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Pamela Adlon, Louis C.K.
Herci: Pamela Adlon, Mikey Madison, Hannah Alligood, Olivia Edward, Celia Imrie

Ve zkratce

Hlavní hrdinkou je Sam Fox, svobodná matka a pracující herečka, která při výchově svých tří dcer rozhodně nepoužívá žádné zábrany. Musí pro ně být mámou, tátou, zpovědnicí i policajtkou. Kromě toho hrdinka dohlíží i na svou matku Phil, která žije naproti v ulici. Sam má mnoho vad, ať už v souvislosti s dcerami, nebo se svým milostným životem. Prostě ale dělá vše proto, aby si vydělala na živobytí, vychovávala své dcery, občas si užila nějakou zábavu s kamarády a možná, možná sem tam do svého rozvrhu vtlačila i nějakou tu chvilku, kterou by si mohla užít jen sama pro sebe.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle mě hodně překvapilo. Po několika minulých zkušenostech se ke komediím od FX stavím hodně s rezervou. Better Things jsem si ale dokázala oblíbit už od první scény. Seriál mi hodně připomíná Californication v ženském provedení. Možná je to i proto, že hlavní představitelka hrála v Céčku mou oblíbenou Marcy, takže jsem k ní hned tíhla.

Můžu jen krátký odstaveček o tom, jak skvělý je ten poster? Vím, že vyjadřovat se o fotce nemá moc smysl, důležitý je seriál samotný, ale nedokážu od toho geniálně výstižného obrázku spustit zrak. Protože i když nemám děti, přesně takhle se na konci dne po všech pracovních povinnostech cítím :-D

Každopádně zpátky k seriálu. Hodně dobrá hlavní postava, která má skvělý vztah se svými dětmi, ne přehnaně ochranitelský, ani přehnaně chladný, přesně takový, jak má vypadat, abychom si o ní nemysleli, že je bezcitná, ale aby nás zároveň i bavila. Ano, u pilotu jsem se bavila hodně. Párkrát jsem se i dobře zasmála, i když nejde o typický haha seriál. No prostě Californicati­on 2.0.

Ani nemám, co dalšího dodat. Jen možná jedno: Vyzkoušejte to. Je to dvacetiminutovka, takže o moc času nepřijdete. A nikdy nevíte, třeba vás to chytne stejně překvapivě jako mě.
  • vypadá to hodně jako Californication, což by někdo mohl brát jako obyčejnou kopii
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dobrovolně se přiznám, že ke sledování pilotu mě nalákal hlavně (a vlastně jedině) plakát. A to je všechno. Říkal jsem si, že pro jednou se nic nestane, i když to bude špatný pilot. Produkoval to Louis C.K., který je čas od času, když má chvilku, i vtipný, tak by zde mohla být šance, že se jeho seriál pro jednou povedl.

Nepovedl. Pilot je strašný. Začněme od začátku. Vlastně to je o tom, jak svobodná matka, příležitostná herečka (jak příhodné), žije se svou dcerou. To je ve zkratce všechno, co je na seriálu zajímavé. Celý seriál je poskládán ne z těch vtipných věcí, které by se mohly stát, ale ze smutných. Je melancholický až běda. Matka, co si neví rady s dcerami, o které se bojí, že nebudou mít dobrou budoucnost, ale neví, jak jim to sdělit. Mezitím vzpomíná na to, jak je vychovávala (i když flashbacky nemají s aktuálním dějem vůbec nic společného). Do toho jí zasahují dozvuky a ozvěny jejích bývalých vztahů případně nevyvedené vztahy aktuální (což je už depresivní samo o sobě). Navíc je to natočeno natolik nudným stylem, že po dokoukání pocítíte úlevu, že je to pryč.

Je to jako sledovat váš rodinný život cizíma očima a nemoct to zrychlit nebo přeskočit. Jen si někdy zkuste natočit oběd a pak se na záznam podívat. Stejně se budete cítit u každé druhé scény – u nakupování v papírnictví, u (dvouminutové) scény v autě, kdy matka s dcerou probírají trávu, u toho, jak bývalý manžel popisuje své životní příležitosti… je to nuda, nudně natočená a nudně sestříhaná nuda.

Na konci to nádherně ilustruje dialog Sam se scenáristou, ve kterém mu říká, aby vystřihl kus scény, ten zábavný. V tomhle seriálu se očividně vystříhaly všechny. Vlastně ne, je tam jedna. Sam v dabérském studiu, kdy vkládá animované postavě do úst svá vlastní slova. A to je na dvacet minut sakra málo.

Doporučuji sledovat: NE, pokud nechcete mít epesní depku.
  • scéna v dabingovém studiu
  • všechno ostatní
20 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Opět tu máme další lehce autobiografickou komedii a tato začíná pěkně „zostra“, začínáme totiž záběrem na hlasitě plačící dítě. Ale koho vlastně ještě baví sledovat zoufalé matky, které mají problémy se svými problémovými dětmi?

Bohužel by bylo velmi naivní si myslet, že incident s dcerou byl ojedinělým případem, děti totiž otravují, rozumují a stěžují si po celou epizodu. A nebo například vyžadují po vlastní matce trávu. Proč ne.

Hlavní hrdinka je citelně snesitelnější, na sympatiích jí značně přidává scéna, ve které si dopisuje s tajemným neznámým a bohužel se dozvídá, že z toho opět nic nebude. Další scéna, stejně jako minulá podkreslená působící hudbou, je chvíle, kdy Sam leží se svou dcerkou v posteli.

Jenže tohle jsou asi jediné dvě scény, které „fungují“. Jinak se totiž celá epizoda dá shrnout jako „nic moc“. I když člověk má chvílemi pocit, že seriál začíná zlepšovat, vzestupná tendence se neprojevuje a zábava sledovat to není. Aneb přehnaná snaha dělat komedii zkrátka nefunguje.
  • scéna v posteli dcerou
  • scéna s dopisováním si s mužem
  • hudba, která tyto scény podkresluje
  • občas Sam
  • hrozně otravné děti
  • hudba, krom jmenované v plusech
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
RRR

RRR

Súhlas s Ragelly, tento pilot bol naozaj dobrý a dúfam že to takto pôjde ďalej. Za mňa 85%
před 227 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Poster je dooooooooost povedený :)
před 226 týdny
malina2035

malina2035

V rámci výzvy 2018 jsem viděla pilot ... horší pilot jsem zatím doopravdy (ani v roce 2017) neviděla!
před 157 týdny
Další články k tématu