13. 9. 2016

Novinka pod lupou: Speechless

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Speechless
Žánr: Komedie
Stanice: ABC
Premiéra: 21. 9. 2016, pilot dostupný od 9. 9. 2016
Vysílání: každou středu večer od 20:30 hodin
Předskokan: The Goldbergs
Konkurence: Survivor (CBS), Arrow (The CW), Lethal Weapon (Fox), Blindspot (NBC)
Tipovačka: ?

Kdo?

Tvůrce: Scott Silveri
Herci: Minnie Driver, Cedric Yarbrough, John Ross Bowie, Kyla Kenedy, Mason Cook, Micah Fowler

Ve zkratce

Seriál sleduje rodinu DiMeových a rozdílné osobnosti všech jejích členů. Je zde matka, která musí mít vždy věci pod kontrolou a při interakci s ostatními rozhodně nebere na nikoho ohledy. Manžel je chytřejší, než si sám myslí. Dále je tu sportovně nadaná dcera, nerdský prostřední synek a mladý postižený syn. DiMeosovci se přestěhují do části města, kterou sami opovrhují, protože je blíž lepší škole a pomocníkům, kteří by mohli pro mladého muže představovat jeho nový „hlas“, který byl dosud světu zprostředkován jen pomocí jeho matky. Tím hlasem se nakonec stane školní údržbář.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

A máme tu první preair, první novinku od Velké pětky pro letošní sezónu. Ačkoliv mě na jaře popis moc nenadchnul a o nic víc jsem si nepískala při obsazení Minnie Driver do hlavní role, trailer mě docela nahlodal. V té záplavě tragických komedií, které na nás v následujících týdnech čekají, tohle vypadalo jako závan čerstvého větríčku.

Ačkoliv je pilot pouze prodlouženým trailerem – tak to ostatně v posledních letech pravidelně u Velké pětky bývá – musím říct, že se můj názor nezměnil. Bavila jsem se od začátku do konce a mám spoustu pozitiv, které na tomto seriálu nacházím.

Moc se mi líbí, jakým způsobem tvůrci přistupují k poměrně vážnému a lehce depresivnímu tématu. Mít doma postižené dítě není konec světa. Je jen a pouze na vás, jak se k tomu postavíte. A hlavní hrdince se to daří skvěle. Ano, Minnie u mě zabodovala. Jakkoliv se mi zprotivila v roli v About a Boy, tak tady tato mamina je prostě peckovní. Hned jsem si ji oblíbila, to, jak dokáže vtipkovat, jaké má hlášky, ale při tom všem zvládá také zuby nehty bojovat o rovnocenná práva svých dětí.

Celá rodina je bombastická. Nikdo se nelituje, každý prostě za šestnáct let pochopil, že nemá cenu se vztekat nebo nadávat, prostě si užívejte život, jaký je. Když nemá mindráky sám postižený, tak proč byste je měli mít vy? To je inspirativní přístup k životu! Náš mladý hrdina je taky výborný. Je to prostě puberťák, i když na něj logicky diváci nahlíží trošku jinak než na děti jeho věku. Každopádně jeho styl mluvy, který vyvstává na povrch prostřednictvím „hlasu“, je vtipný a milý zároveň. Musím pochválit i tátu, který se k mamině skvěle hodí a oba společně vytváří zabijácké hlášky, ale i druhý synek a dcera mají něco do sebe.

Jde poznat, že jsem nadšená? :-D Nedělám si iluze, že by nějaká letošní komedie na Velké pětce mohla tuto překonat. Na tom nejlepším jsem si smlsla hned nyní, ještě před začátkem sezóny, a už to bude jen horší. Ale jsem ráda, že stanice měla dostatek rozumu a dala seriálu zelenou. A věřím, že tu máme nový hit, který tu s námi bude pěkných pár let.
  • zatím nemám nic
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Speechless je jedna z mála komedií, které mě dokázaly zaujmout už trailerem, takže jsem se na pilot těšil. Vidět Barryho Kripkeho v jiné roli, než je Barry Kripke.. počkat, jak se ten herec vlastně jmenuje? :D

Pokud jste viděli trailer, v podstatě jste viděli kostru celého pilotu. Na druhou stranu, do traileru se nesestříhalo všechno nejlepší, takže dostanete ještě něco málo navrch. Vlastně celý pilot je tak zábavný, že si ani nevšimnete, že skončil a budete chtít další díl. Proto doporučuji v hlavní sezóně sledovat několik dílů naráz. Čekání na další týden by vás mohlo zabít.

Jedinou vadou na kráse je občasné šílenství matky Mayi a ultrakorektnost školy, do které děti chodí. Jako obraz doby, ve které se snažíme honit za tím, aby nikomu nebylo ani trochu ublíženo, je to ale docela trefné.

Co oceňuji, je to, že pro každou postavu vlastní příběhová linka, a hlavně, že je každá tato linka zajímavá. Sice příběh o sobě je jednoduchý, ale dohromady to dává poměrně roztomilou komedii.

Doporučuji sledovat: ANO, protože letos dobrých komedií pravděpodobně moc nebude. Ale doporučuji dávkovat s rozmyslem.
  • vtip na každém rohu
  • sarkasmus Raye
  • škola
  • zarputilost matky
80 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Trailer byl dobrý, takže jsem se i docela těšila, bohužel mi přijde, že všechny vtipné okamžiky byly v traileru a v pilotu pak už nic nezbylo. Vlastně celý seriál zachraňuje šílená matka Minnie Driver, která je odhodlaná za svou rodinu bojovat, ať se děje, co se děje. Takových rodin je v seriálech spousta, tak doufám, že tahle díky handicapovanému dítěti zkusí pobavit i jiným způsobem, než jsou ty klasické a že tu šílenost využijí, aby se člověk doopravdy zasmál.

Pro Ameriku typické, ale i tak se mi líbilo začlenění osamělého černocha s JJem. Naopak postava, která mi přijde zbytečná, je dcera Dylan. Alespoň mně je dost nesympatická a přijde mi, že by to bez ní bylo mnohem lepší nebo by minimálně nebyl rozdíl, kdyby tam vlastně vůbec nebyla. Vtipné hlášky mi tam trochu chyběly. Ne, že bych se vůbec nezasmála, ale čekala bych víc. A méně trapných, třeba Stephena Hawkinga si podle mého mohli odpustit.

Vlastně mám z toho takové rozporuplné pocity, ale doufám, že by seriál ještě mohl zaujmout. Příležitostí se určitě najde spousta, zejména se těším na spolupráci JJ a Kennetha.
  • šílená matka
  • občas se najdou i dobré vtipy
  • Barry Kripke mluví normálně
  • uječená dcera
50 %
Mé hodnocení
aisym

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Jasná volba.....ANO.
před 226 týdny
teraxa

teraxa

Musím říct, že jsem až překvapena, jak se na pilot dobře koukalo, po traileru jsem ani neměla chuť na to...
před 225 týdny
1Anilvap

1Anilvap

Z vlastní zkušenosti vím, jak je důležité umět si užívat a udělat si legraci i ve smutných situacích. A...
před 220 týdny
Další články k tématu