14. 9. 2016

Seriálové osudy: Bloodline

Seriálové osudy: Bloodline

Konec se blíží. Streamovací služba Netflix prodloužila v červenci své úspěšné drama Bloodline pro třetí sezónu. Seriál tu s námi však nebude věčně. Dnes bylo oznámeno, že nadcházející série bude poslední.

Netflix o rozhodnutí ukončit seriál, jehož nové epizody poběží v roce 2017, informoval produkční studio Sony. Služba zároveň snížila počet epizod ze 13 na 10, aby ušetřila na licenčních poplatcích. Prozatím nebylo oznámeno, zda se Sony pokusí seriál udat u jiné stanice či streamovací služby.

Tvůrci a producenti se již dříve nechali slyšet, že pro Bloodline mají vymyšlený pěti či šestiletý plán. „Děláme televizní seriál, takže se i sami sebe ptáme, jestli v sobě má i další řadu. Když jsme s myšlenkou přišli, měli jsme v plánu zhruba šest sérií, protože jsme si chtěli být jisti, že seriál dokáže tolik materiálu udržet na vysoké úrovni. Rozhodně máme další nápady, kam by se příběh mohl ubírat a, doufejme, kam se bude ubírat,“ uvedl v loňském roce tvůrce Daniel Zelman.

Pro Netflix je toto zrušení spíše nevšedním krokem. Mimo axnutí norského dramatu Lilyhammer a hororu Hemlock Grove (oba po třetí sérii) doposud k žádnému jinému rušení nedošlo. Během uplynulých tří let se naopak výrazně znásobil počet původních netflixáckých seriálů, a to z pěti na 30, přičemž další a další stále premiérují.


Sledujete Bloodline? Mrzí vás zpráva o zrušení? Doufáte, že by se seriál mohl uchytit jinde? Která stanice by pro něj mohla představovat vhodný domov?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Romix

Romix

Tohle je jeden z mála Netflix kousků, který jsem tak nějak v průběhu první série vzdal.. mám se...
před 203 týdny
gladiator992

gladiator992

Škoda no :/ úžasný seriál <3
před 203 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Taky myslím,že je to velká škoda,seriál se mi líbí.
před 203 týdny
Další články k tématu