Facebook Twitter E-mail
17. září 2016

Kdy se rozjede The Grand Tour?

Už od doby, kdy bývalé moderátorské trio britského automobilistického pořadu Top Gear Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May oznámilo, že pracuje na novém pořadu, fanoušci trojice lačnili po nových informacích, ovšem ukázalo se, že vymýšlení úplně nového pořadu není vůbec snadné.

S natáčením nového pořadu se sice začalo už na začátku října loňského roku (přičemž rozhodnutí o tom, že si pro sebe trojici získal právě Amazon padlo už na konci července roku 2015), ale i přes snový rozpočet se moderátorům podařilo vymyslet název až v květnu letošního roku.

Ve chvíli, kdy se podařilo vymyslet jméno, začaly k radosti diváků přicházet další a další informace – například to, že se pořad The Grand Tour bude natáčet v obrovském stanu, přičemž se každá epizoda bude natáčet v jiném státě (v epizodách se stan dostane například do Johannesburgu, Německa, Velké Británie či do jižní části Kalifornie). Právě stan byl nápadem Clarksona, přičemž se spolutvůrce pořadu a producent v jedné osobě Andy Wilman zpočátku obával, že ho Amazon nepovolí, protože jeho provozování je velmi drahé. Amazon byl ovšem nápadem nadšen a tudíž začala stavba stanu, který musí pojmout zhruba tři sta osob, mít kvůli kamerám pevnou podlahu a být nepromokavý.

Ovšem pokud chtěli diváci vědět, na kdy se mají těšit na premiéru, museli si prozatím vystačit pouze s „podzim 2016“.

To se ale změnilo právě dnes, kdy bylo oznámeno, že si mají diváci v kalendáři poznačit datum 18. listopadu 2016, premiéra tedy přijde už za dva měsíce. Ovšem datum premiéry není jedinou dnešní novinkou, krom toho se totiž diváci dočkali také prvního oficiálního traileru.

Ohledně The Grand Tour ovšem nepřichází jen pozitivní zprávy. Ani na Amazonu se totiž trojice nezbaví jistých problémů, které jim přinesl konec účinkování na BBC. Pořad je totiž pod drobnohledem právníků britské veřejnoprávní televize, kteří pečlivě dohlíží na to, aby se nová show ani v nejmenším nepodobala Top Gearu. Producent a spolutvůrce, Andy Wilman, ovšem přiznal, že příkazy právníků jsou občas velmi přehnané.

„Kvůli natáčení jsme jeli do Namibie. Právníci se podívali na film, který jsme kdysi natočili v Botswaně, všechno prošli a řekli, že je tam scéna, ve které uprostřed delty Okavango zazní, že je to tam nádherné. Prý to říct nesmíme. Takže jsme byli v namibijské poušti a museli jsme kvůli právním aspektům říct, že je to tam hrozné.“

Lehce problémové bylo i Jamesovo milované zaklení „Oh cock!“ a rubrika Zprávy. „Oh cock!“ totiž James během Top Gearu používal tak často, až se stalo nejen poznávacím znamením Jamese, ale také celého Top Gearu. Nakonec ale Mayovi podle všeho využívání této fráze zakázáno nebylo, jelikož je to něco, co už používá celý svůj život. Podobně by měla dopadnout i rubrika Zprávy. Ta se sice nebude smět jmenovat Zprávy, ale v určité podobě se v The Grand Tour objevovat bude.


Těšíte se na The Grand Tour? Jaká jsou vaše očekávání? Budete nový pořad porovnávat s Top Gearem s novými moderátory?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Drunk_Queen
Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Drunk_Queen
před 47 týdny
A bude to dostupné i oficiálně, ale je nutné si počkat do prosince.
Blázen z Jericha
před 47 týdny
Pravda už i na Uložtu jsou verze. To bylo dost rychlé. Nevíte, kdo dělá...
Drunk_Queen
před 47 týdny
Nejspíš ten samý tým, co dělal na Top Gearu :).

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY