22. 9. 2016

Novinka pod lupou: This Is Us

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Sledujte životy několika zdánlivě úplně odlišných lidí, jejichž příběhy představí nové drama This Is Us.

Základní údaje

Název: This Is Us
Žánr: Drama / Romantický
Stanice: NBC
Premiéra: 20. 9. 2016
Vysílání: úterý od 21:00
Předskokan: The Voice
Konkurence: Fresh Off the Boat a The Real O'Neals (ABC), Bull (CBS), Scream Queens (Fox), No Tomorrow (The CW)
Tipovačka: CWZone, Gorilla, Edna a NextWeek tipují zrušení, zatímco SerialZone a HBO tipují prodloužení. Lid věří v prodloužení s převahou 56 % hlasů.

Kdo?

Tvůrce: Dan Fogelman
Herci: Mandy Moore, Milo Ventimiglia, Sterling K. Brown, Justin Hartley, Chrissy Metz, Susan Kelechi Watson, Chris Sullivan, Ron Cephas Jones

Ve zkratce

Seriál vypráví příběhy čtyř lidí, kteří zrovna slaví své 36. narozeniny. Prvním z nich je Jack, který se svou ženou každou chvíli očekává narození trojčat. Druhým z nich je Randall, který se rozhodl vypátrat svého biologického otce. Třetí je Kate, která bojuje s problémem s nadváhou, a posledním je její bratr Kevin, herec, který je nespokojený ve svém hloupém sitcomu. Jedná se o oddělené příběhy, jejichž hrdinové však mají něco společného…

Podobné seriály

Parenthood (Famílie)

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Co se to zrovna stalo? Pořád nemůžu uvěřit, že jsem si nevšimla žádných náznaků ohledně toho, v jaký konec pilot vyústil. Miluju, když mě něco dokáže takto příjemně šokovat. Nevím, jak mé ostatní spoluhodnotitelky, ale já prostě netušila, že to k tomuto směřuje. Naprosto geniální překvapení, které určitě stojí za to, abyste si alespoň pilot pustili. Ode mě dostává seriál díky tomuto v celkovém hodnocení 10 % nahoru.

Celkově díl hodnotím velmi dobře. Už od jara, kdy se objevil trailer, jsem byla přesvědčena, že půjde o mé guilty pleasure. To se zde naprosto potvrdilo. Líbí se mi všechny postavy, jsem zvědavá, kam se jejich životy budou ubírat dál. Nikdo mě neštval, doktor v porodnici byl boží… i když je zde šest hlavních postav, všechny mají něco do sebe, něco, co je dělá zajímavými.

Nenašla jsem dokonce ani hluchá místa. Pravděpodobně to není tím, že by byl pilot bezchybný, ale spíš tím, že mě dokázal vtáhnout do příběhu. Již po prvních několika minutách zapomenete na okolní svět a sledujete, co se zde odehrává. Ani se nenadějete, najednou je 45 minut pryč a vy byste si nejraději pustili další díl.

Vidím v tom pohodovou atmosféru mého oblíbeného Brothers & Sisters, kde jde také o silné drama, které je ale místy prokládáno odlehčenějšími scénami, hláškujícími postavami a kapkou humoru. Takový je i This Is Us. Jméno tvůrce Dana Fogelmana si pomalu začínám zapamatovávat. Protože mě překvapil již z The Neighbors, naprosto získal Galavantem a This Is Us směřuje také hodně vysoko.
 • ten konec, wow
 • moc sympatické postavy
 • drama s odlehčujícími prvky
 • místy až moc přecukrované – nebude to seriál pro všechny
90 %
Mé hodnocení
ragelly

K tomuto seriálu jsem přistupovala spíše skepticky, jelikož jsem předpokládala, že se bude jednat o formát podobný filmům Láska nebeská, Na sv. Valentýna nebo Šťastný Nový rok. Ty totiž nepatří k mým oblíbeným. Obsazení seriálu ale zvítězilo a já se rozhodla dát mu šanci. Seriál má sice společné prvky s uvedenými filmy, ale působí tak nějak koukatelněji. Možná je to tím, že děj není nacpaný do dvouhodinového fil­mu.

Jak už napověděl obsah a trailer, děj sleduje příběh čtyř oslavenců a jejich rodin, přičemž každý z nich v pilotu zrovna zažívá důležitý životní okamžik. Výhodou tohoto konceptu je, že mají diváci větší nabídku zápletek a každý si oblíbí tu, která ho zaujme nejvíce. Jedná se však o rodinné drama, kde se řeší zejména vztahy (milostné i rodinné), a proto tohle není seriál pro každého. Pokud ale přesně tohle hledáte, pak se vám bude určitě líbit. Mně osobně chyběl akčnější prvek.

Samotné dějové linky jsou vlastně úplně obyčejné. Během celého dílu se v podstatě nestalo nic až tak zajímavého. Veškeré zápletky si lze odvodit z popisu seriálu (nebo traileru) a ušetří vám to čtyřicet minut. Dobrá, třicet devět. Poslední tři minuty totiž představily zvrat, který nemohl nikdo předvídat! Z preview, které jsem před pár dny četla, jsem věděla, že mě na konci pilotu nějaký zvrat čeká, a celou dobu jsem se snažila přijít na to, co by to mohlo být. Tohle mě ale vážně nenapadlo! Tady scenáristé zabodovali a velmi mile mě překvapili. Přesto se tím ale až tak moc věcí nemění a pojetí seriálu zůstane stejné.

Jinak celou dobu mi tam vadil ten gynekolog. Pořád jsem si říkala, proč se po cca padesátileté praxi chová k pacientce, kterou vidí poprvé (a která je jen další v pořadí, kde se to střídá jako na běžícím páse), jako by to byla snad jeho první. Jeho péče a přesvědčování mi přišlo až přehnané. Naštěstí pak jeho motivaci vysvětlili, ale stejně mohl trochu ubrat.

Osobně si myslím, že nadcházející epizody ničím převratným nepřekvapí. Pokud ale hledáte oddychovku, u které chcete na chvíli zapomenout na vlastní strasti a radši vypnete při sledování cizích problémů, tak můžete This Is Us zkusit. Mně pilot stačil a další díly sledovat nebudu. Možná si jen ze zvědavosti proklikám ten následující, abych se ujistila, že se nic nezmění. Mé hodnocení – 65 %.
 • zvrat na konci
 • obsazení
 • více příběhů
 • obyčejnost
 • samé vztahy
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Nebyla jsem si jistá, jak vyjde seriál jako celek, z traileru jsem měla takové rozporuplné pocity, ale musím říct, že mě pilot velmi příjemně překvapil. Málokdy se mi stane, že by mě seriál oslovil hned po pilotní epizodě, ale This is Us ano. Možná v tom trochu hraje roli obsazení, které za mě funguje skvěle. Líbí se mi lidské příběhy a problémy, které běžně prožíváme a věřím, že téměř každý si tam najde něco, co je u něj v životě podobné.

Vlastně nemám téměř nic, co bych vytknula. Kombinace několika životních příběhů je velmi dobře zpracována, kde oceňuji plynulé přechody mezi jednotlivými příběhy. Nebyla by to Amerika, aby jednu z hlavních rolí nedostal černoch. Ze začátku mi jako jediný do příběhu tolik nezapadal. Možná měl jen málo prostoru, ale po posledních minutách, po šokujícím zjištění i tento malý nedostatek zmizel.

I když mě seriál velice zaujal, měla jsem z něho takovou depresivní náladu, takže určitě nečekejte nějakou velkou zábavu i přesto, že několikrát jsem se i zasmála. Věřím, že tento seriál má velký potenciál, takže se těším na pokračování.
 • hudební pozadí
 • propojení scén
 • zajímavé příběhy
90 %
Mé hodnocení
aisym

Plánujete dát šanci This Is Us? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře18zobraz všech 18 příspěvků
SimoneP

SimoneP

Na seriál jsem narazila, když jsem projížděla stránku se seriály a přemýšlela, kterým si zkrátit dlouhou...
před 225 týdny
sandokan555

sandokan555

tak dal som zrusenie ...takze uz teraz odskrtavam zly tip, lebo toto predlzia urcite ... uz teraz je to jasne.
před 223 týdny
1Anilvap

1Anilvap

Z tohohle jsem neuvěřitelně nadšená. Závěr pilotu jsem taky nečekala, geniální. :)
před 221 týdny
Další články k tématu