19. 9. 2016

Novinka pod lupou: High Maintenance

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: High Maintenance
Žánr: Komedie / Drama
Stanice: HBO
Premiéra: 16. 9. 2016
Vysílání: každý pátek večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Katja Blichfeld, Ben Sinclair
Herci: Ben Sinclair

Ve zkratce

Seriál od HBO, který je televizní předělávkou stejnojmenného webseriálu od manželského dua Sinclair/Blichfeld z roku 2012. Každá epizoda se točí okolo jiných postav, klientely drogového dealera, který jako jediný prostupuje všemi epizodami a setkává se s novými lidmi, kterým prodává trávu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Dva stejné seriály. Dvě různé stanice. Viditelný rozdíl. High Maintenance se podobně jako MTV novinka Mary + Jane točí okolo hlavního hrdiny, pro něhož je hlavním zdrojem příjmů prodej drog. Na rozdíl od amatérských ženských je tu ale profík, který očividně ví, co dělá.

Už to samo o sobě dělá z High Maintenance o třídu lepší a reálnější seriál. I když je to komedie, má v sobě hodně dramatických prvků, tím se ostatně komedie od HBO vyznačují. Pořád nepůjde o mé guilty pleasure, pokud ale máte podobnou tematiku rádi, tak rozhodně tento seriál za zhlédnutí stojí.

Půjde v podstatě o sérii krátkých příběhů, které propojuje postava dealera. V každém díle vystoupí jiné postavy s jinými problémy a tak dále. Je to na jednu stranu zajímavý koncept, na druhou mi to je trošku líto. Hlavně proto, že dealer je nudný a v podstatě nehraje žádnou podstatnou roli, minimálně v pilotu. Díl se mi začal líbit až ve chvíli, kdy se na scéně objevil gay s otravnou bossáckou nejlepší kámoškou, která pro něj symbolizuje závislost na pervitinu. A depresivní konec, když zjistíte, že se ze svého tragického života nikdy nedostanete, tomu nasadil vtipnou hořkosladkou tečku.

Nevím, do jaké míry je pilot shodný či odlišný s webseriálovou předlohou, a ani to nehodlám zjišťovat. Co můžu porovnat, jde určitě o zábavnější seriál než Mary + Jane, který se točí okolo stejného tématu. Přesto zdaleka nesedne všem. Ani mně ne. Možná bych názor přehodnotila, kdyby se vrátil hrdina z prvního příběhu, takto ale již pravděpodobně za High Maintenance zavřu nadobro dveře.
  • není pro mainstreamové sledování
  • dealer je nevýrazná hlavní postava
  • co si za epizodu stihnete oblíbit, o to následně přijdete
  • další depresivní komedie
40 %
Mé hodnocení
ragelly

„O co v tom vlastně jde?“ ptal jsem se neustále sám sebe během sledování epizody. Začněme tentokrát zápory. Zápletka mi poněkud unikala, nebo prostě dezertovala a žádná tam nebyla. Celé mi to přišlo jako slepenec náhodných scén, které nám maximálně pomáhají poznat charakter postavy, ale nějaký náznak děje neukážou. A to mi vadilo nejvíc, některé části jsou nudnější, jiné zábavnější, což ostatně převládalo, takže jsem se sice bavil, ale po nějaké chvilce mi děj začal poněkud chybět. A taky jsem nepochytil, kdo je tam vlastně hlavní postava. Kam se děj bude ubírat a kolem koho se bude motat jenom tuším, chybí mi ale nějaká vodítka…No, jinak je to ale fajn. Herci většinou nejsou špatní, ti horší se moc dlouho na obrazovce nevyskytují, naštěstí. Většina situací je poměrně vtipná, vyloženě trapných moc není, maximálně jsou některé nudné a předvídatelné. Příjemně se na to kouká, postavy vypadají reálně v rámci možností a líbí se mi intro.

  • znělka
  • herci
  • postavy
  • chybějící zápletka
  • hlavní postava je nejasná
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Remi

Remi

Mě to naopak sedlo jak v poslední době máloco. Je skvělé, že pokračují v příběhu postav...
před 202 týdny
Koldik

Koldik

Tak s tymto sa ja pasovat nebudem. Nezaujal ani trailer a tiez mi pride "hlavny" hrdina...
před 202 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Moc mě to nezaujalo.
před 202 týdny
Další články k tématu