25. 9. 2016

Kdo přežije 2016: Jdeme na to!

Nová sezóna je již tady. Pojďme si zrekapitulovat, jak to letos s novinkami vidíme v týmech, jako lid obecně a jak budeme následující měsíce soutěžit. Tipovačka Kdo přežije 2016 startuje!

Kdo přežije 2016: Jdeme na to!

To ani není možné. Naše tipovačka Kdo přežije slaví páté narozeniny! Již pět let společně hrajeme celoroční hru, která nám utěšuje bolesti ze zrušených seriálů a zvyšuje radost z prodloužení. Novinek je každý rok velké kvantum, proto je tipovačka skvělou možností, jak ukázat svého věštitelského ducha a získat trofej, kredity a chlubící právo mezi svými přáteli.

Tipovačka pro novou sezónu je již uzavřena, nezbývá tak nic jiného, než si držet pěsti a čekat na výsledky ratingů a sledovanosti, abychom se dozvěděli, jaké nové hity sezóna 2016/17 přinese, a kteří raní favorité skončí rychle v seriálovém nebi. Výsledky se budeme dozvídat v následujících devíti měsících a samozřejmě vám je budeme aktuálně zveřejňovat.

Rekapitulace tipovačky 2015/2016

Ještě předtím, než se společně podíváme na aktuální tipy, pojďme se poohlédnout za ukončeným ročníkem. V sezóně 2015/16 se do hry zapojilo rekordní množství lidí, 2454! Do tipování se opět mimo SerialZone a vás, lid, zapojily již známé týmy – Gorilla, CW Zone, NeXtweek, HBO a Edna.

Na začátku sezóny jsme měli docela jasno, ale opět nám bylo dokázáno, že jasní favorité to mnohdy nemají tak jisté, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak ti, kterým jsme ani za mák nevěřili, dokázali, že se i my věštci můžeme plést. Z očekávaných hitů propadly například seriály The Muppets, Limitless, Telenovela a The Player. Naopak překvapivě zazářily nové hity Code Black, Rosewood, Shades of Blue, Superstore a Crazy Ex-Girlfriend.

Po téměř 12 měsících máme nového vítěze. Je jím jak do počtu správných tipů, tak i do celkového megaskóre… fanfáry prosím… HBO! Ano, je to tak. Předminule skončil tým HBO na posledním místě. Tento comeback nemohl být působivější. Z posledního na první místo, za to se HBO sluší opravdu z celého srdce pogratulovat. Přejeme všem týmům mnoho štěstí i v aktuálním ročníku. Jsme zvědaví, kdo bude slavit vítězství jako další :-)

Kromě týmů tu máme ale samozřejmě i hru jednotlivců. Z vítězství se letos raduje Leniczka8, která tipla 31 správných rozhodnutí ze 38 a získala megaskóre 1377 bodů! Na druhém místě skončil dav.bal se stejným počtem správných tipů, ale horším megaskóre. Ze třetího místa se jistě raduje RRR, který získal 30 tipů a skóre 1260 bodů.

Jak jste dopadli vy i vaši přátelé zjistíte na stránce tomu určené, tak se mrkněte a pak se nám pochlubte!

Tipovačka 2016/2017

Letos se vrací všechny týmy z loňského ročníku, budeme mít proto opět obrovskou konkurenci. Tabulka je již téměř kompletně aktualizovaná, můžete se podívat, kdo komu věří a nevěří. Zbývá pouze ostuda Gorilla, tipy doplníme, jakmile budou k dispozici. Tabulka je skutečně už hotová!

1735
Tolik lidí se odhodlalo podívat do své křišťálové koule a vyzkoušet si tipnout osud letošních novinek.

Musíme vás ale trošku sprdnout. Nejen, že jsme nepřekonali rekordní počet tipujících z loňska (2454), ale ani jsme se tomuto číslu nepřiblížili. Letos nás tipuje 1735, což je tedy víc, než předloni, ale i tak doufáme, že se příště počet navýší :-)

Letos tipujeme u 41 seriálů a jak je zvykem, většině z nich nevěříme, že mají šanci na úspěch. Ale kdo ví, třeba zase některé kousky překvapí tak, jako se to povedlo výše zmíněným seriálům loni.

Tentokrát se všechny týmy (u Gorilly zatím nevíme) shodují v osmi typech. Hromadně odepisujeme Imaginary Mary, Still Star-Crossed, Doubt a Making History. Naopak stoprocentně věříme cwčkovské novince Riverdale.

I letos většina týmů pokračuje i letos s pesimismem a obnovení nerozdává jen tak do větru. Role největšího pesimisty a kruťáka je ovšem tentokrát jednoznačná. NeXtweek se rozhodl přejít na jinou strategii a tipuje zrušení u všeho kromě CW seriálů. Upřímně jsem nad tím posledních pár let taky uvažovala, takže jsem dost zvědavá, jaký bude jejich konečný výsledek.

  Obnovení Zrušení
SerialZone 18 23
Gorilla 16 25
CWzone 13 28
HBO 23 18
Edna 13 28
NeXtweek 3 38
Hlas lidu 19 22

V kostce lze shrnout, že to bude letos mnohem pestřejší než minule. To měl tým SerialZone rozdílné tipy v řádu jednotek (7 s CW Zone, 9 s Gorillou a Ednou atd.). Tentokrát to vidíme hodně jinak. Nejblíže to máme k hlasu lidu, s nímž se lišíme pouze v pěti tipech. Ovšem týmy jsou na tom jinak, u Edny se lišíme v 11 tipech, u CW Zone v 15, u NeXtweeku v 16 a u HBO a Gorilly dokonce v 17 tipech! Buď budeme absolutními vítězi, nebo největším propadákem :-D

Pokud nepočítáme SZ vs. Lid, tak nejméně odlišných tipů mají týmy Edny a NeXtweeku, a to konkrétně 9. Největší rozdíly pak mají vzájemně Gorilla a CW Zone a pak HBO a NeXtweek, oba páry se liší v 19 tipech.

  SerialZone Gorilla CWzone HBO Edna NeXtweek Hlas lidu
SerialZone 17 7 17 11 16 5
Gorilla 17 19 18 18 17 18
CWzone 15 19 17 15 10 13
HBO 17 18 17 16 19 14
Edna 11 18 5 16 9 12
NeXtweek 16 17 10 19 9 17
Hlas lidu 5 18 13 14 12 17

Několik zajímavostí na závěr

Samozřejmě se sluší, abychom zrekapitulovali největší želízka v ohni a naopak největší losery nové sezóny podle vás, necelých 1800 hlasujících, kteří jste vytvořili tým lidu. Předloňská čísla (pod 20 a nad 95 %) jsme letos nepřekonali, ale i tak tu jasně můžeme pozorovat, komu fandíte, a komu naopak šanci nedáte.

Tentokrát jsou tipy hodně vyrovnané, u hodně seriálů se točí okolo poměru 45:55. Nejvíce důvěry vkládáte do novinky Chicago Justice, u které tipuje prodloužení celkem 78 % lidí. O procento méně, tedy 77 % hlasů pro prodloužení, získal spin-off The Blacklist: Redemption. O třetí místo se s 75 % dělí Frequency a Timeless.

Naopak nejméně kladných hlasů od vás dostala celá řada sitcomů. Vede Downward Dog s pouhými 21 % hlasů, v těsném závěsu následují Marlon (23 %), Great News (24 %), Imaginary Mary (24 %) a The Mick (27 %). Z dramat pak nejméně věříte Still Star-Crossed (28 %).

O soutěžních týmech už jsme se bavili, ale ještě vyzdvihneme odvážné tipy, u kterých jde jeden tým proti všem (včetně lidu):

SerialZone: Kevin Can Wait a Son of Zorn prodlouží
CW Zone: The Mick prodlouží
Edna: Downward Dog prodlouží
NeXtweek: The Blacklist: Redemption zruší
Gorilla: MacGyver, The Exorcist a Emerald City přežije, Frequency zruší
HBO: Man with a Plan, Great News a Marlon prodlouží

Už tedy zbývá pouze popřát všem hodně štěstí v letošním tipování!

Kompletní tabulka tipů s průběžným skóre


Tak co, jste v porovnání s ostatními spokojeni se svými tipy? Jak moc věříte letošním novinkám? Kolik tipujete prodloužení a kolik zrušení? Jste snad větší drsňáci než my? Nebo jste více optimističtí?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře22zobraz všech 22 příspěvků
milosh

milosh

Koukám, že letos jsem se docela shodnul s hlasem lidu, tak schválně co z toho vyleze. Osobní cíl...
před 176 týdny
Nevada

Nevada

Bude nějak uzavřena tipovačka loňská a na její místo do soutěží přidaná ta letošní?
před 174 týdny
milosh

milosh

Myslím, že se tipovačka sčítá špatně. Za prodloužení Good Place by mělo být 42 bodů, ale přičítá se jich 58.
před 157 týdny
Další články k tématu