27. 9. 2016

Novinka pod lupou: National Treasure

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název *National Treasure**:https://www.serialzone.cz/…al-treasure/
Žánr Drama / Krimi / Minisérie
Stanice Channel 4
Premiéra 20. 9. 2016
Vysílání úterý večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

National Treasure je čtyřdílná minisérie inspirovaná policejní operací Yewtree, která vyústila v obvinění řady veteránských televizních bavičů.

Paul Finchley je televizní komik v pokročilých letech, který je obviněn ze znásilnění patnáctileté dívky, které se údajně mělo odehrát před několika lety. Obvinění ovlivní nejen jeho život, ale také životy manželky a dcery.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Haló, je tohle neskrytě skrytá narážka na případ Billa Cosbyho? Protože tu vidím víc podobností, než kolik by stačilo k tomu, aby šlo o pouhou náhodu. Jistě jste v uplynulých dvou letech zaslechli něco o sexuálním skandálu bývalého hvězdného amerického komika, kterého čtyři desítky let milovali televizní diváci po celém světě. Cosby byl obviněn z celé řady znásilnění a podobných zločinů, sesypalo se to na něj jako rána z čistého nebe.

A copak máme tady? Je tu britský osmdesátiletý komik, velká televizní hvězda. Jeho život se obrátí vzhůru nohama, když je obviněn ze znásilnění mladé ženy, které se údajně stalo v roce 1993. Komik samozřejmě zapírá, seč může, ale i rodina je velmi skeptická ohledně jeho neviny. Na konci dílu se navíc ukáže, že už se na policii ozvalo dalších sedm žen, které tvrdí stejnou věc. Na komika tak čekají krušné životní chvíle, kdy bude jeho minulost i přítomnost propírána médii.

Celkově na mě pilot nezapůsobil moc dobře. Kromě skandálního obvinění se v podstatě nic nestalo. Jsou zde nekonečné záběry na hlavního hrdinu, jde spíše o vyjádření emocí než zdůraznění nějakého dějového posunu, ovšem hlavní hrdina není dostatečně sympatický k tomu, aby vás zajímalo, čím si prochází a jak se cítí. Že by přece jen automaticky zapojoval do hodnocení své předsudky? Je to docela dost možné.

Jde o minisérii, takže se dočkáme gradace a uzavření děje, ať už to dopadne, jak to dopadne. Naději na zlepšení mi dává i fakt, že do popisu je zakomponováno, že se příběh točí kolem vyšetřování obvinění i soudního procesu. Ten totiž většinou znamená zpestření a oživení příběhu, takže nebudu pesimistická a seriálu dám ještě šanci. Třeba další díly překvapí, ale pilot rozhodně mohl být mnohem, mnohem poutavější.
  • minisérie
  • aktuální téma
  • zdlouhavé
  • bez jiskry
  • nesympatický hrdina
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Squerago

Squerago

Tak toto na mě působí hodně nezajímavě :D
před 217 týdny
Koldik

Koldik

No dobre, presvedcili ste ma, ze toto nie je ono...ale vazne, ziadne presviedcanie netreba...
před 216 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Inspirací asi bylo víc, ale ve všech případech je na to podle mě brzo, případy ještě nejsou úplně uzavřeny...
před 214 týdny
Další články k tématu