28. 9. 2016

Novinka pod lupou: Easy

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Easy
Žánr Komedie / Drama / Antologie
Stanice Netflix
Premiéra 22. 9. 2016
Vysílání celá série naráz
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Svěží komediální antologie od Netflixu, která sleduje rozdílné obyvatele Chicaga, jak se snaží proplétat moderním bludištěm lásky, sexu, technologií a kultury.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Přijde mi, že tady tento typ seriálů se podezřele rychle množí. Easy je o typické rodině s typickými problémy. Viděli jsme to už tisíckrát, především u HBO, ovšem přidává se i Netflix a také jiné kabelovky, které tento typ seriálů začínají čím dál více vyhledávat. Nevím, jestli je tu pro něj skutečně tak velké publikum, že se točí stále nové a nové kousky, co myslíte vy? Třebas i podle traileru?

Aby to ale neznělo tak, že dávám hned 0 %, tak musím říct, že jsem byla překvapená, jak snadno se mi na to koukalo. Dokonce jsem se i několikrát během 30 minut opravdu zasmála a občas i viděla odraz vlastního života :-)

Ačkoliv nejde o klasický „líbivý“ nebo jinými slovy mainstreamový seriál, neodsuzovala bych ho předem. Pravděpodobně se k němu ještě vrátím a budu očekávat stejně příjemné překvapení, jaké jsem zažila při sledování Togetherness od HBO.
  • najde se zde několik vtipných momentů
  • pravděpodobně většina z nás se v některé chvíli v postavách najde
  • není to seriál pro masy
  • chybí wow faktor
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Easy je nová komedie od Netflixu a podle toho taky vypadá. Je lidská, je v podstatě obyčejná a bude se líbit jen úzké skupině lidí.

Na jednu stranu pilotní díl skvěle ilustruje problém manželského soužití a vychladnutí intimního života poté, co se manželé skvěle poznali, co jim do života vstoupily děti, a co lehce zestárli. V tomhle ohledu Easy funguje perfektně. Dokonce tak perfektně, že vás problémy hlavních hrdinů budou vnitřně bolet společně s nimi. Na druhou stranu si nejsem úplně jistý, jestli tohle je zrovna téma, které chce hodně lidí sledovat.

Pilot je tragikomický a dialogy mezi postavami občas zacházejí až do lehce absurdních rovin. Po patnácti letech manželství řešit to, že se jeden z manželů podíval na porno a pak se za to stydí tak, že nedovolí tomu druhému mít s ním sex je… z mého pohledu velmi zvláštní. Skoro vás to nutí přemýšlet, jestli za tím odporem není i něco jiného, než jen klasické vychladnutí.

Ta půlhodina vám ale opravdu neuteče. Je to hodně podobné letošním Better Things, akorát se zde neřeší vztah matka-dcery, ale manžel-manželka. Jinak ale jako by si seriály z oka vypadly.

Doporučuji sledovat: NE, pokud nechcete zažít rodinné deja vu. Případně vhled do budoucnosti.
  • tragikomika nutící k zamyšlení
  • pomalé tempo
  • občas nereálné problémy
  • přístup Kyla
30 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Koldik

Koldik

Aj podla hodnotenia, musim toto zavrhnut.
před 200 týdny
Mik

Mik

Rozhodně dopuručuji nezatracovat po první epizodě, každá epizoda je jiná a s jinými herci. Třeba třetí...
před 195 týdny
Nira

Nira

Díky za info, možná si na to najdu čas :-)
před 195 týdny
Další články k tématu