1. 10. 2016

Novinka pod lupou: Aftermath

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Aftermath
Žánr Drama / Postapokalyptický / Sci-Fi
Stanice Syfy
Premiéra 27. 9. 2016
Vysílání úterý, 22:00 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

V centru dění stojí rodina Copelandů, manželský pár a jejich tři téměř dospělé děti. Všichni musí bojovat o přežití, přičemž do cesty se jim staví nejen přírodní katastrofy, ale také vzestup nadpřirozených bytostí, kteří ohrožují civilizaci. Rodina se vydává na dobrodružnou cestu do vojenského střediska Yakima, které funguje pod dohledem vlády a lidé zde jsou v bezpečí. Musí najít jedno ze ztracených dětí a přežít nebezpečné počasí, měnící se lidi a nadpřirozené zrůdy, které svět zaplňují.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Páni, tak nevím, co si mám myslet. Na seriál jsem se těšila, protože u Syfy člověk nikdy neví, jestli objeví propadák, nebo poklad. Věděla jsem pouze, že zde hraje manželský pár Tupper/Heche, jinak nic. Výsledek je lehce rozpačitý.

Úvod vypadal hodně dobře. Začínáme ve vysoké akci a napětí, nevíme, co přesně se děje, ale seriál si drží naši pozornost. Jak se ale do příběhu začnou míchat další a další témata, začne zde být trošku chaos. Je tu přírodní katastrofa, tajemně mrtvá zvířata (různý druh u různých lidí), pak se přidávají démony posedlí lidé, kteří jsou hodně hladoví a očividně umí i létat, meteority ničící zemi, virus, u kterého si nejsem jistá, jestli se váže k posednutí démonem, nebo stojí sám o sobě, každopádně nutí lidi zapomínat na svou minulost a dělá z nich šílence s krví v ústech. No a to vše propojuje zoufalství a paranoia přeživších.

Místy jsem si připadala, že sleduju The Walking Dead, hodně se tu střílelo a celkově vraždilo. Zároveň ale šlo z velké části o rodinné drama, o snahu udržet rodinu pohromadě a utěšovat děti. Prostě strašná spousta témat, které by potřebovaly protřídit. Líbilo by se mi, kdyby to zůstalo u přírodních katastrof v kombinaci s meteority, kdy by rodina musela bojovat o přežití, o své živobytí, hledat zásoby jídla atd. Ale tím, že se do toho přimíchala i démonická linka, to podle mě ubralo na kvalitě.

Herci jsou překvapivě dobří, z postav nikdo vyloženě nevadí. Ze začátku byla otravná rebelská dcera, ale naštěstí ji včas unesli a ona se uklidnila, jak začala být skutečně zoufalá, takže to jsem uvítala. Co musím vyzdvihnout, to je práce kamery. Především mi v hlavě utkvěla scéna po bouři, když začalo ze stromu padat listí a kamera se podívala směrem od země nahoru, padající listí a na pozadí krásná světlá obloha, to vytvořilo moc pěkný efekt. A celkově i při rychlé akci bylo přehledně ukázáno, co se kde děje, aniž by divákům hrozil epileptický záchvat, takže za to palec nahoru.
 • poutavý začátek
 • práce kamery
 • fajn postavy
 • potenciál
 • příběh je žánrově přeplácaný
 • výrazně zastoupené rodinné drama
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Moc jsem nevěděl, co přesně od toho čekat, protože jsem si našel minimum informací a trailer si nepustil. Proto mě to překvapilo. Téma, které je zpracováno ve spoustě filmů a knih, v mnoha seriálech ale ne, téma o blížící se apokalypse, se dá vždy natočit zajímavě. A to se u Aftermath povedlo. I když není myšlenka přespříliš originální, zpracování tématu s „duchy“ a „feverheads“ je originální a zajímavé dostatečně. Herci jsou do svých rolí zvoleni povedeně, nikdo mi nijak nevadil.

Co mi ale vadilo je tempo. Obvykle mi rychlé tempo seriálu vůbec nevadí, tady to bylo ale tak rychlé, až to bylo urychlené. Všechno se stihlo víceméně vyřešit během jednoho dílu, vlastně mě ani do dalšího sledování nic úplně nenutí, protože pilot zodpověděl všechny otázky a neukázal žádný cliffhanger nebo větší navnazení na další epizodu. Co mi dále vadilo byly triky. Jasně, jsme v televizních vodách, ale když tedy natáčím apokalyptický seriál, trikům je třeba se věnovat. Někdy to ještě jde, většinou byly ale hodně špatné. A ještě mi chyběla nějaká výraznější hudba. Občas její absence pomáhala navodit atmosféru, místy ale byly scény až příliš tiché a do pozadí by se přímo nabízela.

Vcelku to ale vůbec špatné nebylo. Nic jsem od toho nečekal a těch 40 minut uteklo poměrně rychle. Ač je tempo až přes čáru zběsilé, rozhodně se při něm nestíhá nudit. Koncept je také zajímavý a konečné ukázky z dalších dílů (alespoň ty) navnazují na další epizody.
 • téma
 • herci
 • rychle to utíká
 • až příliš zběsilé tempo
 • hudba
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Esgalnor

Esgalnor

Přijde mi to jako typický zástupce guilty pleasure seriálů. Není to nic extra, ale dá se to zamilovat, kvůli...
před 276 týdny
Šéf

Šéf

Z toho dle hit určitě nebude,pilot nebyl tak strašný,určitě se na to podívám jen nevím za jak dlouho
před 276 týdny
Koldik

Koldik

...pre nas scifi fans toto musi byt, len kedy...
před 276 týdny
Další články k tématu