11. 10. 2016

Novinka pod lupou: Deep Water

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Deep Water
Žánr: Drama / Krimi / Minisérie
Stanice: SBS
Premiéra: 5. 10. 2016
Vysílání: každou středu večer
Předskokan: -
Konkurence: –

Kdo?

Tvůrce: -
Herci: Noah Taylor, Yael Stone, William McInnes, Danielle Cormack, Jeremy Lindsay Taylor, Craig McLachlan, Dan Spielman, Ben Oxenbould, Simon Burke, Mitchell Butel, John Brumpton, Caroline Brazier, Victoria Haralabidou, Simon Elrahi, George H. Xanthis, Renee Lim, Julian Maroun

Ve zkratce

Kriminální thriller, ve kterém se tvůrci inspirovali skutečnými událostmi. V 80. a 90. letech se v Sydney museli potýkat doslova s epidemií. Nenávist vůči homosexuálům vyvrcholila sérií brutálních vražd.

Policie vyšetřuje vraždu mladého muže. Stopy je zavedou zpět k sérii vražd, které se odehrály v 90. letech. Je to pouze náhoda, nebo v okolí žije jeden z nejnebezpeč­nějších sériových vrahů?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Austrálie toho má za poslední dny pomalu víc než USA. S Deep Water nabízí serializovanou kriminálku, která se nápadně inspiruje evropským formátem.

Samotný příběh je hodně dobrý. Stane se vražda, navíc vražda homosexuála, což hned přidává uhlíky do ohně. Hrdinka, která je v práci nová, objeví spojitost s vraždami, které se zde odehrávaly před 20 či 25 lety. A co ještě neví, ale pozorný divák už ano, dost možná o nich něco ví její známý. Nebo bratr. Nebo kamarád. Nejsem si jistá, jaký má k němu žena vztah, ale jde poznat, že se znají.

Zpracování už ale pokulhává. Příběh se snaží pracovat s napětím, ovšem příliš se mu to nedaří. Nedokáže diváka vtáhnout do děje a bohužel se musí potýkat s celou řadou hluchých míst a nedůležitých dialogů, které zde jsou očividně jen kvůli tomu, aby se epizoda natáhla na 45 minut.

Hrdinka se chová jako svatá a tvůrci ji vykreslili jako vševědoucí a neomylnou dokonalou vyšetřovatelku, které v cestě k rychlému vyřešení případu stojí vlastní policejní tým v čele s velitelem. To je ale přece špatně. Pro mě jako divačku bylo sledování toho, jak se ženská neustále snaží neúspěšně prosadit svůj názor, docela utrpení. Lund/Linden z Forbrydelsen/Ki­lling měla alespoň parťáka, na kterého se mohla spolehnout, společně mohli jednat na vlastní pěst. To tady není a hrdinka je dost velký strašpytel k tomu, aby obešla nadřízené a udělala něco sama.

Ačkoliv je tedy případ poměrně zajímavý, seriál už si místo v mém watchlistu nenajde.
  • souvislost s minulostí
  • sériový vrah
  • neoslnivý koncept neomylné hrdinky, která musí jít proti všem
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Raději jsem od Deep Water nic nečekal, protože poslední dobou jsou zahraniční kriminálky většinou překombinované nesmyslnosti, v nichž se klade důraz hlavně na akci. Pak jsem si ale uvědomil, že nesleduji americký seriál.

Pilotní epizoda diváka hází přímo do centra dění bez nějakého delšího úvodu. Pomůže to tomu, že první díl nemá rozvleklý nudný začátek a netáhne se jako cukrová vata, zároveň se tím ale nijak neseznámíme s postavami. Kdo je Tori, je nová v policejním sboru, má s někým neshody, kdo je ten člověk, co u ní očividně bydlí? Nijak z toho nevyplývá, jestli se třeba se svým parťákem znají, nebo se vidí poprvé. Strašně mě to ze začátku mátlo.

Samotná dějová linka však dokáže bavit, dramatizaci napomáhá i serializace děje, takže nemusíte čekat nudné schéma jeden díl, jeden zločin. Pilot je navíc zakončen drobným, avšak zdařilým cliffhangerem a i během něj se objevují náznaky tajemna, takže by to celé mohlo být postupem času ještě zajímavější. S většinou herců jsem problém neměl, na chvíli to byla docela úleva od dokonale vypadajících lidí, které na obrazovkách poslední dobou vídat můžeme, protože v Deep Water vypadají všichni normálně. Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi jednoduše vadil představitel Nicka (ale je to čistě osobní nesympatie :D – stejně osobně mi vadila i mizerná angličtina Rohana).

Seriálu ale kromě chybějícího úvodu nemohu nic vytknout. Vcelku průměrnou technickou stránku (na kterou by měla i kdejaká česká novější kriminálka) vytahuje zajímavá a originální zápletka. A napomáhá tomu taky fakt, že se jedná jen o čtyřdílnou minisérii, takže si můžeme být jisti, že zbylé díly nebudou jen pomalá nuda (i když by možná stopáž mohla být kratší).
  • zápletka
  • herci
  • není to klasické „case of the week“ schéma
  • (ne)úvod
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
ragelly

ragelly

To je obdiv za obsáhlý názor :)
před 204 týdny
teraxa

teraxa

A to jsem se ještě držela, abych to tu nezaspamovala :D
před 204 týdny
suelin

suelin

už jsou titulky (eng) ke všem dílům na addic7ed.com, pokud má někdo z aus. engliš obavy :)
před 204 týdny
Další články k tématu