14. 10. 2016

Novinka pod lupou: The Secret Daughter

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Secret Daughter
Žánr Drama / Komedie
Stanice Seven Network (Austrálie)
Premiéra 3. 10. 2016
Vysílání pondělí, 21:00 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Billie brigádničí v hospodě, kde zpívá v místní kapele. Shodou náhod se potká s jedním zámožným hoteliérem, se kterým si celou noc povídá. Tato událost spustí řetězec událostí, které jí navždy změní život. Seriál sleduje životy bohatých i chudých s laskavostí, humorem, romantikou a hudbou.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ten začátek byl kouzelný. Představitelka hlavní role má moc krásný hlas, který tvůrci využili velmi nevšedním způsobem a do děje jsme byli uvedeni písničkou.

Hned ze začátku ale musím říct, že jsem z pilotní epizody zmatená. Většinou chválím seriály, které nehrají vyloženě na dramatickou notu, ale míchají do příběhu i odlehčenější, humornější prvky. To zde platí taky. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že sem byly dodány uměle, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli má jít o drama, nebo o komedii. Vůbec mi to zde nesedělo, na druhou stranu komičnost toho, že otec utíká před zloduchy a schovává se jim v poli, tam asi být musela, protože to se stalo hlavním bodem, který příběh rozproudil. Tedy rozproudí, protože na konci pilotu jsme se dostali teprve na samotný začátek hlavního příběhu. Koukla jsem se ale i na ukázky z konce dílu, co nás čeká v následujících epizodách, a vypadá to na zajímavý sled událostí.

Herecké obsazení je průměrné. Hrdinčin hlas už jsem vyzdvihla, ale ona sama je taková mdlá, nevýrazná. O poznání lépe působí její „bratr“ z bohaté rodiny, který ji přijel do městečka hledat. Jak jsem vyrůstala na všech těch romcomech, tak zde automaticky vidím potenciál na romanci, ale dost možná se pletu. Na druhou stranu se může ukázat, že ona byla dcera zemřelého muže, ale on není jeho synem, což by opět otevřelo dveře romantice. Ale to už by byla opravdu typická telenovela :D

Příběh utekl docela rychle, ale nejsem si jistá, jestli se ke sledování ještě vrátím, pravděpodobně uvidím, jestli mě osud na tento seriál ještě někdy upozorní, a případně rest doženu.
 • hrdinčin hlas
 • chemie mezi ní a „bratrem“
 • děj rychle plyne
 • seriál je zmatený, jestli má být drama, nebo komedie
 • průměrné herecké obsazení
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Hned na začátku člověka lehce zaskočí zpěv. „To jako fakt zpívá? Nebo jenom dělá, že zpívá? A ten zpěv předstírá jen herečka, nebo i postava?“ Ono to není potřeba řešit, ten zpěv je pěkný, ale pokud člověk předem neví, že se tady bude zpívat, tak je začátek trochu nečekaný. I když plně neodpovídá zbytku epizody.

O Billie se toho během pilotní epizody dozvídáme dost, umí krásně zpívat, má problémového otce, kterému často „zachraňuje zadek“… Ale to, že to nebude tak jednoduché, je jasné už z názvu seriálu. Scéna (resp. scény), které následují poté, co se Billie „podaří“ srazit tajemného boháče Jacka (jak nečekané, že je boháč, taková Popelka), jsou překvapivě pěkné, mají v sobě takové krásné (i lehce dojemné) kouzlo. Smrt (i přes nemoc) pro mě byla vcelku nečekaná, ale to, co v seriálu následovalo po ní, jasně ukázalo, kam bude seriál mířit dál.

Nejzajímavějšími postavami jsou Billie, Jack a Jackův syn Jamie, ale všichni trochu doplácí na to, jak je příběh stavěn. Ať už se jedná o často znějící hudbu, která by se hodila spíše do katastrofického filmu či o velká gesta především ze strany Jackovy rodiny. Na The Secret Daughter by se hodilo označení soap opera. O nekonečnosti se asi dá polemizovat, ale melodramatičnost dle mého odpovídá.

Samozřejmě, podle popisu seriálu se takovýto pocit dal očekávat, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že kdyby se trochu ubralo na špatně uvěřitelné dramatičnosti, The Secret Daughter by si mohla divácká srdce získat víc. Má totiž k disposici sympatické postavy, hlavní postavu, která krásně zpívá, a několik scén, které v divákovi vyvolají nefalšovaný úsměv.

Je tím pádem škoda, že tvůrci toho všeho nedokázali plně využít a místo toho k těm povedeným do popředí posunuli i prvky, které celkový dojem trochu kazí. Ani tak se ovšem nejedná o špatný seriál.
 • sympatické postavy
 • pár povedených scén
 • hudba
 • přehnaná melodramatičnost
 • přehánění
 • nevyužitý potenciál
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
007.dany

007.dany

To také moc zajímavě nevypadá.
před 227 týdny
Nira

Nira

Ani mě to neoslovilo, tohle ráda vynechám.
před 227 týdny
Koldik

Koldik

Tak vidim, ze zdielam nazor a toto pustim k vode.
před 227 týdny
Další články k tématu