Facebook Twitter E-mail
28. května 2012

Co chceme vidět ve čtvrté sérii TVD?

Třetí řada The Vampire Diaries už před pár týdny skončila, do vysílání té čtvrté ještě pár měsíců zbývá. Avšak co chtějí fanoušci v příští řadě TVD vidět?

Na to odpověděla Carina MacKenzie ze serveru zap2it.com, která před pár dny pár věcí sepsala. Tak se na ně podíváme…

Nové epizody The Vampire Diaries se na stanici CW vrátí až v říjnu a zatímco někteří z nás budou svoje abstinenční příznaky léčit opakováním předešlých tří sérií, my jsme přemýšleli o tom, co by mohlo být ve čtvrté sérii. Finále otevřelo hodně dveří dokořán a jsme zvědaví na scénáristy, co nového vymyslí. Zde je jedenáct (no dobře, dvanáct) věcí, které bychom na podzim, kdy bude Elena čelit nové výzvě, chtěli vidět:


1. Elenina temná strana

Když se člověk změní v upíra, jeho nejsilnější osobnostní rysy se dostanou ještě více do popředí. Eleniny nejsilnější rysy jsou soucit a obětavost – ale vidět Elenu, jak v Mystic Falls pomáhá stařenkám s jejich nákupy a ošetřuje zraněná zvířátka, to není to pravé ořechové. Už párkrát jsme viděli, jak neústupná a nelítostivá Elena může být, když si někdo zahrává s lidmi, které miluje. Doufáme, že právě to je ta její strana, která se s jejím upírstvím dostane ven. Má Elena v sobě alespoň trochu Rozparovače?


2. Trochu štěstí pro Damona

Je nám jedno, jestli to přijde od Eleny, Katherine, Stefana nebo z nějakého koktejlu léků na předpis. Damonovy moudré chvilky a triky s obočím ubírají na zábavnosti, když víme, že uvnitř je stočený do klubíčka a trpí.


3. Nové milostné objekty

Jestliže Stefan a Elena nevydrží spolu – a přiznejme si, jedná se o televizní seriál, tedy vztahy mají tendenci se dříve či později rozpadat – rádi bychom viděli Stefana s někým jiným, i kdyby jen ze zvědavosti. Ve druhé sérii měl velkou chemii s Caroline – i když ta je teď zadaná, ale aspoň víme, že je schopen najít nějaké spojení i se ženou, která nevypadá jako Nina Dobrev.


4. Více Rebekah

Poté, co předvedla ve finále třetí série, kdy málem zabila Matta a vlastně-tak-trochu zabila Elenu, sice na Rebekah nepějeme chvalozpěvy, avšak jsme ochotni to přičíst jejímu žalem vyvolanému šílenství, pokud jí to bude opravdu, ale opravdu líto (a pokud koupí Mattovi nové auto). Rebekah byla perfektním zpestřením v minulé sezóně a jsme zvědaví na to, jak zapadne do Mystic Falls a zdali se dozvíme něco nového o její minulosti se Stefanem. A když už jsme u těch nových postav, doufáme, že se Meredith Fellová také chvíli zdrží.


5. Matt si potřebuje vrznout

Jestliže bude stále toužit po svých nemrtvých bývalkách, překročí brzy linii, kdy se z galantního kluka stane ubohým. Ve třetí sérii měl s Rebekah pár krásných chvil – jděte do toho!


6. Nějaké ukončení pro Tylera

Z toho, co se Tylerovi událo ve třetí sérii, můžeme vypracovat studii ohledně otevřených konců. Stal se hybridem a Rebekah po něm chtěla, aby pil krev ze živých lidí. Nikdy jsme ale neviděli, jakým typem upíra se vlastně stal. Teď po něm jde Rada zakladatelů a je „posednut“ Klausem, protože Bonnie praktikovala nějakou černou magii. Chceme, aby se všechny tyto zápletky dočkaly svých normálních a přirozených konců.


7. Homosexuální znaky

Loňský rok ztratila stanice CW hodně homosexuálních postav – v „90210“ odešel Teddy a Adriannina bisexualita byla dostatečně vyřešena, „Gossip Girl“ opustil Eric. Pokud jde o sexuální orientaci, tento tok mohou piloty jako „The Carrie Diaries“ a „Emily Owens, M.D.“ opepřit tuto televizní stanici. Myslíme si, že by se „The Vampire Diaries“ mělo přidat. Zatím jsme viděli pouze jednu homosexuální postavu – Billa Forbese, jeho partner se ale na obrazovce nikdy neobjevil. Když máme tolik postav v maturitním ročníku (které by mohli zkoumat svoji sexualitu), mělo by být TVD více otevřenější než je.


8. Zlá Bonnie

Jednou z nejčastějších stížností na „The Vampire Diaries“, které čteme na twitteru a v komentářích, je, že čarování nabízí jednoduché vyřešení složitých nadpřirozených problémů v seriálu. Na konci třetí série Bonnie využila velmi temnou magii, aby přemohla Alarica. Jsou tu nějaké náznaky toho, že trocha této temnoty mohla zakořenit v její moci. Má také už dost toho, že je všemi využívána. Chtěli bychom vidět nějaké skutečné dopady na osobnost Bonnie – zejména pokud to znamená, že zaujme špatný postoj a ponoří se tak do svého vzteku, až jí to zavede k používání černé magie. Rozhodne se nakonec Bonnie dávat přednost svému vlastnímu životu před tím Eleniným?


9. Více lidí, prosím…

Matt a Jeremy jsou jediní lidé v partě, a tak si myslíme, že je čas otevřít brány Mystic Falls nějakým novým postavám, které nemají tak silné vazby na nadpřirozeno. Předpokládáme, že tam je celá škola lidí, kteří znají Elenu a její přátele už věky. Stejně tak jsou lidé i v Radě zakladatelů – ti však nejsou asi zase tak milí, když chtěly Carol a Liz dostat svoje vlastní děti pryč z města. Seznamme se s některými těmito lidmi a zjistěme, jak měly události posledních let vliv na obyčejné obyvatele městečka.


10. Katherine vs. Elena: Na ostří nože

Už se to dlouho blížilo a teď, když je Elena upírkou a je opět se Stefanem, je čas vidět ji tváří v tvář s Katherine. Tyhle ženy jsou dvě strany jedné mince, avšak jen jedna může být nahoře. Ve třetí řadě jsme moc scén s dvojnicemi neviděli, a i když víme, že jsou pro Ninu Dobrev docela těžké natáčet, rádi se na ně podíváme.


11. Více Stefan & Klaus času

Klausova posedlost Stefanem byla jeden z nejzajímavějších vztahů, které jsme v seriálu viděli, a to nejen díky dobrému scénáři, ale především díky dobrému provedení. Jeho tvrdohlavé a zarputilé žadonění, že by mohli a měli být přáteli, přispívalo k zábavě, stejně jako jeho pošťuchování Stefana a trpělivé čekání na to, co bude konečně fungovat. Teď, když Salvatoři vědí, že Klause nemohou zabít, bude Stefan ve čtvrté sérii svému nepříteli nablízku?


Bonus – 12. Zaměstnejte Phoebe Tonkin!

Když bylo „The Secret Circle“ oficiálně zrušeno, je přidrzlá, sexy a veselá Phoebe k dispozici. CW si nemůže dovolit nechat ji z dohledu a jsme si jistí, že by se pro ni v Mystic Falls našlo místo. Naše čtvrteční večery (páteční rána) nebudou bez ní ta samá, a tak doufáme, že se objeví role hodna jejího talentu.


Na něco jsme zapomněli? S něčím nesouhlasíte? Zanechte nám komentář, co si o tom myslíte!

P.S.: Článek je volně přeložen, proto předchozí řádky berte s rezervou a rozhodně je nepovažujte za můj názor. :-)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

venalce
před 277 týdny
To jo, ale nevíme, kdy a jak se to stalo. U ostatních ano SPOILER » Finn...
ševča
před 277 týdny
naznačili ale, že některé třeba zapíchl víckrát. a kol je podle mě čistě...
Phoebo
před 273 týdny
Temná Elena (hoci pochybujem, tá bude snáď ešte svätejšia) a ŽIADNU Phoebe...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY