18. 10. 2016

Seriálové osudy: BrainDead, American Gothic

Seriálové osudy: BrainDead, American Gothic

Dvě nová letní želízka v ohni na stanici CBS rychle vychladla. Dnešní zpráva proto není velkým překvapením. Stanice oznámila, že jak BrainDead, tak i American Gothic ruší po první sérii. Ani jeden ze seriálů se již nových epizod nedočká. Zoo tak zůstává jediným skriptovým seriálem, který se za rok v létě vrátí.

Ani jedna z novinek si s fanoušky příliš nesedla. Politická satira BrainDead získala v průměru 2,6 milionu celkových diváků s ratingem 0.4. Mělo přitom jít o nový hit, tvůrci seriálu byli manželé Kingovi, kteří stojí i za seriálem The Good Wife. I přes silná hodnocení od kritiků si však tento zvláštní seriál s absurdními prvky nedokázal najít dostatek diváků.

American Gothic na tom byl jen o chlup lépe, v průměru skončil na 2,7 milionu diváků a ratingu 0.5. Oba seriály těžily z nízkých daňových poplatků a také z dohod o streamování na Amazonu a Netflixu, kde se epizody vysílaly zhruba čtyři dny po televizní premiéře. Pravděpodobně i proto stanici trvalo až dosud, než o obou osudech definitivně rozhodla.

Novinka pod lupou: BrainDead
Novinka pod lupou: American Gothic


Sledovali jste některou nebo obě z těchto novinek? Které zrušení vás mrzí víc? Mají první série uspokojivé a uzavřené konce?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Nira

Nira

Chystám se na maraton s BrainDead, předpokládám, že mě pak zrušení bude taky mrzet, ale jsem ráda aspoň...
před 174 týdny
milosh

milosh

Tady se na sledování nechystám, takže mi to nevadí. A pokud je fakt obojí relativně ukončené, bude snad...
před 174 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

BrainDead mě mrzí,American Gothic ani ne.
před 174 týdny
Další články k tématu