26. 10. 2016

Novinka pod lupou: Crazyhead

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Crazyhead
Žánr Drama / Fantasy / Horor / Thriller / Komedie
Stanice E4
Premiéra 19. 10. 2016
Vysílání středa, 21:00 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál od tvůrců Misfits.

Amy a Raquel to rozhodně nemají jednoduché. Snaží se přežít svou čerstvě nabytou dospělost a zároveň nakopávat zadky nebezpečným démonům. Ale tak víte co, by se na tom mohlo zvrtnout?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Och. První scéna je teda jen pro hodně silné povahy. Po prvních pěti minutách už jsem myslela, že budu muset psát další nepotěšující názor. Nakonec se ale z tohoto nevšedního projektu vyklubal hodně zajímavý seriál, kdy pilot i přes pár totálních šlápnutí vedle dokázal navnadit na sledování dalších epizod.

Během koukání jsem neustále přemýšlela nad tím, kam seriál žánrově zařadit. Jasně, je to fantasy. Ale je to myšleno komicky/parodicky, nebo dramaticky vážně? Pořád nevím, jak na tuto otázku odpovědět. Chvílemi se mi chtělo se smát, chvílemi to opravdu vypadalo jako parodie, ale v některých scénách seriál tíhl skoro až k hororu. Uvidíme, kam se příběh bude vyvíjet dál, ale z toho, co bylo v ukázkách, to vypadá, že bude hrát spíše na vážnější a akčnější notu. Což je dobře.

To mě přivádí k závěru pilotu. To jsem nečekala. Myslela jsem, že přijde happyend, zvlášť po té nevkusné močící scéně, u které jsem myslela, že má příběh odlehčit. No každopádně drsně to tvůrci vymysleli, nečekala jsem to a chválím, že prolomili hranici stereotypu.

Za pochvalu stojí také hlavní představitelky. Především černoška je skvělá, má hodně trefné a vtipné sarkastické hlášky, opravdu se sledováním bavíte. Ovšem i blondýnka má něco do sebe, takovou tu svou sladkou nevinnost, která se obrátí vzhůru nohama. Bonusové plusy jsou za tajemného démonského rytíře na bílém koni i za budující se románek blondýnky s černoščiným bratrem, protože i když bojujete proti démonům, musíte si najít čas na nějaké to romantické dráááma :-)
 • hrdinky
 • netypický závěr
 • sarkastické poznámky černošky
 • démonický zachránce
 • lehké hraní na romantickou notu
 • neustálené žánrové zařazení
 • nevkusná močící scéna
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Horor a komedie je dle mého jedna z vůbec nejriskantnějších kombinací. Výsledek totiž může dopadnout jen dvěma způsoby – buď to bude geniální, nebo to dopadne jako jeden z těch béčkových hororů (céčkových, déčkových, nezáleží na tom, jaké písmeno krom A si vyberete). Crazyhead sice vyloženě zetkový horor není, ale tu genialitu v tom taky nevidím.

Znělka alespoň na mě působí přesně tak, jak by znělka komediálního hororu měla, první scéna vypadala velmi nadějně, ale pak se to úplně zkazilo. Ono je zařazování nechutností do komediálních hororů takový známý nešvar, ale už jen kvůli tomu by tvůrcům mohlo dojít, že slovo „nechutné“ není synonymem slova „vtipné“. Naštěstí je v celém pilotu nechutná scéna jen jedna, ale stejně to ten díl prostě kazí.

Pilot celkově není špatný, hlavní dvojice je sympatická a minimálně Raquel tahá z rukávu spoustu vtípků. Zpracování démonů je také povedené, ale prostě se nedokážu ubránit pocitu, že tady něco chybí. Nevím, jak se k tomu budete stavět vy, ale popis seriálu zkrátka vyznívá o moc vtipněji než samotný seriál. Crazyhead má totiž ten problém, že vyzdvihuje aspekty, které prostě seriál neutáhnou, a naopak naplno nevyužívá potenciál, který seriál má.

Crazyhead sice není vůbec zlé, ale prostě si nedokázalo najít nějaký způsob, jak vybočit z průměru. Respektive dodat seriálu nějaký aspekt, který by k seriálu přilákal i ty, kteří nejsou skalními fanoušky domovské stanice.
 • podařené vtipné situace (Raquelin pohled neviňátka poté, co zničí auto, je k nezaplacení)
 • zpracování démonů
 • sympatické hlavní postavy
 • něco tomu chybí, něco, co by řeklo, proč na to vůbec koukat
 • kombinace komedie a hororu se dá udělat lépe
50 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Celý pilot by se dal shrnout do jedné věty. Pokud chcete natočit nové Misfits, musíte si k tomu přizvat VELICE PODIVNÉ existence. Trochu podivné nestačí. Z celého seriálu přímo čiší snaha najít něco, co by Misfits nahradilo nebo se tomu aspoň přiblížilo. S různými základními kameny ale nepostavíte stejný dům. A ani tady to není stejný seriál.

Témata se tu opakují – mladá skupina lidí bez budoucnosti nebo ve špatné práci, šílené věci, nadpřirozeno a tvrdý chlap, co po nich (v budoucnosti) jde. Jenže příběh samotný je tak domotaný, že se v něm brzy ztratíte. Démoni, peklo, do toho hororové klasiky jako procházení temnými chodbami, to všechno se zdá jako dobrá kombinace, ale není. Ono je to totiž tak ohrané, že tomu nepomůže, ani když do toho obsadíte skupinu dvacetiletých herců. Svěží nápoj přestane být svěží, pokud ho nalijete do plesnivé nádoby.

Co mě osobně ale nejvíc mrzí v téhle snaze o Misfits 2.0 je ignorování úplných základů dobrého seriálu. Ani jedna postava pro diváka není zajímavá, snad krom Calluma, kterého hraje Tony Curran. Jenže i on je prostě jen další šílený mafián, kterých jsem za poslední dobu viděl ne jednotky, ale desítky, a vzhledem k tomu, že on k tomu klasickému pure-evil charakteru nepřidává ani ždibec ničeho zajímavého, přestal být zajímavý i pro mě.

Ostatní postavy jsou na tom ale ještě hůř. Amy je šedá myš, která je zajímavá jen v okamžiku, kdy si uprostřed ulice naprosto nesmyslně sundá kabát, svetr a tričko (podprsenku už ne, to by bylo přeci moc), aby se mohla podívat, co má napsané na zápěstí ruky (???). Raquel je zase klasická uvřeštěná černoška, která má asi být vtipná, ale ve skutečnosti se jí zasmějete jen jednou, zbytek času strašně tápe. Mnohem víc by děvčatům slušelo, kdyby si role prohodily. Osobně si myslím, že by pak seriál byl mnohem zajímavější. No a pak tu máme mužské obsazení, z kterého jasně vyplývá, že tvůrce Howard Overman je asi ve skrytu duše nepřiznaný gay, protože pořád a pořád obsazuje jeden a ten samý typ herců – vysoké, přiměřeně mladé a štíhlé. V Crazyhead jiného nenajdete.

Seriál ale bohužel netrpí jen na herce nebo totální pomotanost, schází mu i ta komediální složka, kterou prý má žánrově naplňovat. Vtipy tu sice plus mínus jsou, ale ne v takové míře, abyste je zachytili, a bohužel ne takové, abyste se jim zasmáli. Není to sice taková trága jako u Better Things nebo Atlanty, ale komedii v tom moc nehledejte. Je to vlastně jako Misfits, jen bez… všech hlavních postav. Je to jako byste udělali Misfits spin-off s nějakou naprosto vedlejší postavou a zjišťovali, proč to nedotáhla na postavu hlavní. Jo a vynechali byste všechna sprostá slova.

Doporučuji sledovat: Vlastně asi ani NE, jako náhrada Misfits to nefunguje, jako komedie taky ne, zápletka je tak divná, až je nezajímavá, postavy jsou nezajímavé, vtipy nefungují a ani sprostých slov se moc nedočkáte. Tak nač marnit čas?
 • ééééééé… fakt nemůžu na nic přijít. Ne že by to bylo tak zlé, jen… si nic nevybavuji
 • snaha těžit z Misfits
 • nezajímavé postavy
 • divná zápletka
 • v podstatě laciný horor
 • není to komedie
40 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
sandokan555

sandokan555

tak uz je tych casti vonku 5 ak by mal niekto zaujem , ale seria je to ..hmm ked som si teraz opatovne...
před 222 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Byla to vtipná a šílená jízda od začátku do konce, závěrečný zvrat taky pobavil. Škoda, že se...
před 165 týdny
carolos

carolos

Súhlasím s komentárom. Zhruba pred mesiacom som to videl, pozrel som to maratónom a fakt som sa...
před 165 týdny
Další články k tématu