29. 10. 2016

Novinka pod lupou: Kim's Convenience

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Kim's Convenience
Žánr Sitcom
Stanice CBC (Kanada)
Premiéra 11. 10. 2016
Vysílání úterý, 21:00 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál je adaptací stejnojmenné divadelní hry.

Zábavný a procítěný příběh korejsko-kanadské rodiny Kimových, kteří vedou malý obchod s potravinami na předměstí Toronta. Pan a paní Kimovi emigrovali do Toronta v 80. letech, založili si svůj obchod a vychovali dvě děti. Jung a Janet jsou nyní již dospělí. Když ale Jungovi bylo 16, pohádal se s tátou, ukradl peníze a odešel z domu. Od té doby jsou oba na nože, nestýkají se a nebaví se spolu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Další sitcom o menšinách. Už podle názvu je vám jasné, o čem to bude. Proto jsem do pilotu šla s naprosto nulovým očekáváním. A výsledek? BOMBA!

Takhle jsem se u sitcomu dlouho nepobavila. A už vůbec ne u sitcomu, který je vytvořen nejen s rodinnou, ale i přistěhovaleckou tematikou. Musím ale přiznat, že pilot od začátku do konce nešetří vtipnými hláškami, dialogy i scénami. Dvacet minut uteče jako voda a vy zjistíte, že jste se ani jednou nepodívali, kolik času zbývá do konce.

Nedokážu ani říct, kdo z rodinky je největším tahounem seriálu. Všichni jsou skvělí. Táta je perfektní bručoun, který mi trošku připomíná mého oblíbeného hláškujícího Reda z That 70s Show. Matka je stejně úžasná, jak se zoufale snaží dcerce najít hodného korejského křesťana. A typická americká dcera, která ze všeho nejvíc touží po tom, aby jí tradičně založení rodiče nelezli neustále do soukromí.

Slabší článek vidím jen v bratrovi, který nedokázal zaujmout tolik jako zbytek rodiny. Rozhodně ale nejde o postavu, která by vám jakýmkoliv způsobem vadila. Dokonce jeho zamilovaná šéfová pro něj vytváří dostatečně zajímavou dějovou linku plnou trapných pohledů, scén a koktavých komentářů k tomu, abych se i na něj v autopůjčovně těšila.

Kim's Convenience nabízí vše, co od zábavného sitcomu očekáváte. Uteče vám, že se nestihnete ani rozkoukat. Bavíte se od začátku do konce, ať už vtipnými scénami, nebo hláškami. Žádná z postav vás nebude štvát a všechny nabídnou zaručenou porci zábavy. A co víc, není tady otravný studiový smích. Nebo možná je, ale vůbec jsem si ho nevšimla (názor píšu dva dny po odsledování). Tak i tak, je to plus, které stojí za zmínku.
 • vtipy od začátku do konce
 • zábavné a neotravné postavy (všechny!)
 • svižné tempo
 • žádné překračování hranice vkusu
 • postava bratra trošku zaostává za perfektním zbytkem
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Rodina Korejců v Kanadě provozuje malý obchůdek a řeší své problémové rodinné vztahy a přílišnou vlezlost. Že to nemůže fungovat? Že to musí být hrozná nuda?

Překvapivě není. Od tohoto seriálu se sice nedá čekat nic světoborného, ale možné nedostatky na příběhu vynahrazují postavy. Z Kimovy večerky totiž sálá neuvěřitelně milá atmosféra a ač se člověk neválí smíchy po podlaze, minimálně úsměv v něm vyvolat dokáže. Každá z postav má něco do sebe a a všechny disponují tou schopností, že ač člověku přijdou občas hrozně otravné, jsou také velmi sympatické. Nejvíce prostoru dostává otec rodiny Appa. Což rozhodně vůbec nevadí, neboť mu kouzlo přidávají nejen jeho svérázné způsoby jednání se zákazníky a lehce (či středně těžce) lámaná angličtina.

Zajímavou složkou je i příběh. Homosexualita je pořád tak trochu citlivé téma, se si kterým tvůrci, na které je naléháno, aby žádnou z orientací „nediskriminovali“, často neumí poradit a působí to hrozně křečovitě, ale tady musím ocenit, že si s tím tvůrci poradili hezky a konečně to nabídli z jiného úhlu pohledu.

Celkově se dá říct, že když člověk Kim's Convenience člověk v záplavě novinek přehlédne, o zas tolik nepřijde. Ale když už si člověk na tuhle novinku čas najde, za sledování se mu odmění dobrou náladou a velmi pohodovou a úsměvnou atmosférou. Což se během ponurého podzimu hodí, no ne?
 • moc příjemná atmosféra
 • sympatické postavy
 • originální zpracováním „ohraných“ témat
 • snadno přehlédnutelné
 • žádná významná dějová linka
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Předně, sitcomy moc nemusím. Nikdy jsem nepřišel na chuť TBBT, HIMYM nebo 2 Broke girls. Chci jim ale dávat šanci a věřit, že se najde nějaký, který mne bude bavit. A jak je na tom Kim’s Convenience?

Hned na úvod prozradím, že dobře. Seriál se zabývá tou neoriginální rasovou tématikou, avšak nedělá z toho hlavní téma seriálu (zcela opak Black-ish) a spíše ukazuje nenápadným způsobem generační rozdíly mezi rodiči a dětmi (které jsou u přistěhovalců o dost větší). Nenabízí navíc pouze přímočarý humor o ničem a tradiční schéma, kde spolu epizody nesouvisí, ale v pozadí se objevuje linka mezi otcem a synem, která postupem času může být čím dál zajímavější – mě docela zajímá, jaký důvod vedl k rozpadu jejich vztahu.

Humor a vtipy fungují, neobjevuje se žádný nechutný nebo trapný vtípek, a valná většina dokáže pobavit. Téma epizody, které se poslední dobou objevuje často, je naštěstí pojato odlišně a originálně. Herci hrají naprosto věrohodně a velmi dobře, kamera se od sitcomů, které jsem stihl letos vidět, liší svou statikou a tím, že se neklepe. Navíc ukazuje i záběry mimo obchod, takže mě těší, že sitcomy už rozhodně přestávají být pouze studiovou záležitostí. Scénář funguje dobře, postavy mluví a chovají se naprosto věrohodně.

Jako jediný zápor pilotu vidím, že to téma o „gay slevě“ funguje jen někdy, některé situace baví, některé nefungují dostatečně a spíš nudí. Jinak je to ale pro mě velké překvapení a já asi budu sledovat dál.
 • herci
 • vtipy
 • originalita
 • dějová linka otec-syn
 • místy nudné téma dílu
80 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
1Anilvap

1Anilvap

Teď to hlavně musím někde najít online, ideálně s titulkama. :D Určitě se sem pak mrknu a napíšu...
před 232 týdny
Koldik

Koldik

Fajn trailer, dobre hodnotenie, asi tomu dam sancu.
před 231 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

To mě zaujalo, ale trošku mě děsí, že se zdá, že seriál bere běžné oslovení mami a tati jako jména rodičů.
před 118 týdny
Další články k tématu