18. 11. 2016

Novinka pod lupou: Shooter

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Shooter
Žánr: Akční / Drama / Thriller
Stanice: USA Network
Premiéra: 15. 11. 2016
Vysílání: úterý od 22:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: John Hlavin
Herci: Ryan Phillippe, Shantel VanSanten, Omar Epps, David Marciano, Tembi Locke, Eddie McClintock, Cynthia Addai-Robinson, Sean Cameron Michael

Ve zkratce

Bob Lee Swagger je vysloužilý veterán a velmi talentovaný odstřelovač. Tajná služba ho požádá, aby se vrátil do akce a asistoval jim při zabránění plánovaného atentátu na amerického prezidenta. Bob Lee souhlasí, ovšem celý zásah dopadne katastroficky. Nejenže je prezident skutečně zavražděn, z atentátu je obviněn samotný Bob Lee, na kterého vraždu nastražili skuteční viníci. Bob Lee se vydává na útěk a snaží se dokázat svou nevinu a najít ty, kteří za vraždou a jeho obviněním stojí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jeden z nejočekávanějších seriálů podzimu je po nespočtu odkladů konečně tady. Teď je ale otázka, jestli dokáže dostát všeho toho hypu, který ho obklopuje, nebo zda od něj budou diváci odcházet zklamaní. U mě je to něco mezi. Pilot bych zařadila do lehkého nadprůměru.

Ono je to totiž docela nuda. Seriál začíná dobře, úvodní scéně nechybí napětí, akce, důvtip. Pak se ale 30 minut v podstatě nic neděje a opět se adrenalin začíná zvedat až v závěru. A když se konečně něco stane, je najednou konec a já si nemůžu pomoct, prostě mi přijde, že by se dalo těch 40 minut zužitkovat lépe. Nebo ne ani lépe, ale zábavněji.

Na druhou stranu nemůžu seriálu upřít, že si vyhrává. Celá scéna s přemýšlením o možných způsobech atentátu, kreslení tras, střílení do dýní, mělo to wow efekt. Trošku nepřehledný a možná trošku zdlouhavý, ale byl tam. Každopádně celá logika ohledně toho, jak jsme se dostali od začátku dílu k jeho konci, je trošku zmatená. Hrdina nejprve odmítá úkol, protože chce být s rodinou atd. Pak teda OK, bere výzvu, naprosto se tomu oddá a je doslova posedlý tím, aby našel všechny možnosti. A nakonec vezme na setkání s prezidentem svou manželku? Tu, kterou chtěl tak strašně moc chránit? Když ví, že se tam s největší pravděpodobností bude střílet? To je odvážný hoch.

Celý seriál stojí na jedné postavě, proto se o nějakém herectví mimo Ryana Phillippea nedá ani moc mluvit. Každopádně hlavní představitel je fajn, sympaťák, trochu moc bručoun, ale asi mu ve výsledku budete fandit. Koukat budu dál, abych zjistila, jak to dopadne, ale rozhodně jsem od pilotu čekala větší hitparádu.
 • hlavní představitel
 • potenciál
 • většina dílu byla nuda
 • trošku zmatený vývoj děje
 • pár nelogických jednání
60 %
Mé hodnocení
ragelly

S knižní ani filmovou předlohou Shootera obeznámena nejsem, takže jsem k seriálu přistupovala pouze na základě informací ze zveřejněného popisu seriálu a traileru, které mi přišly zajímavé. Po pilotu bohužel ale nic navíc nevím, protože se tam neodehrálo nic, co není obsaženo v těch pár větách z obsahu.

Pilot začal zajímavě, a tak jsem do něj vkládala velké naděje. Někdy během druhé poloviny už mi to však přišlo zdlouhavé, jelikož se tam nedělo nic převratného. Přesto musím říct, že je seriál kvalitně zpracován a scenáristé si dali záležet, aby působili věrohodně. Nejvíce mě bavily scény, kdy se Bob Lee snažil propočítat a zjistit, odkud odstřelovač zaútočí. Ty u mě zabodovaly i svým soundtrackem.

Plusové body získává také cliffhanger na konci, který dozajista nejednoho diváka přiláká i k druhé epizodě. Proto by bylo možná lepší hodnotit seriál až po druhém díle, ve kterém se zápletka více rozvine a nabídne nové informace.

Přestože pilotní epizoda nenabídla nic převratného, myslím si, že v nadcházejících epizodách se děj rozjede a seriál začne být poutavější. Proto pilot nakonec hodnotím 70 %.
 • cliffhanger na konci
 • kvalitní zpracování
 • soundtrack
 • pilot je pouze obsah seriálu
 • žádné zvraty
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

USA Network se po několikanásobném přesouvání konečně odhodlala k tomu, že vypustí do světa své nové akční drama Shooter. Otázkou je, jestli to vůbec bylo nutné.

Ten, kdo viděl trailer nebo si aspoň přečetl stručnou premisu na zdejší profilové stránce seriálu, se na pilotní epizodu vlastně ani dívat nemusí, protože se nedozví vůbec nic nového. Byť má první díl pouze 40 minut, prakticky nic se nestane a to pravé ořechové, pokud to tak lze vůbec nazvat, začne až v posledních třech minutách; a to nepřeháním, skutečně to tak je.

Chápu, že nám tvůrci chtěli představit hlavní postavu, jenže problém je v tom, že ono vlastně ani není co představovat. Je to chlap, který je ten nejlepší odstřelovač v branži (což je vám nespočetněkrát připomenuto, jen pro případ, že byste to náhodou třeba zapomněli), a teď si žije se svou rodinkou a příležitostně si zajde do lesíka zastřílet nebo fušuje pro vládu jako jakýsi konzultant, protože je to ten nejlepší odstřelovač v branži, jak si možná pamatujete. A tenhle nejlepší odstřelovač v branži je falešně obviněn z atentátu na prezidenta a nyní se musí pokusit očistit své jméno a najít skutečného pachatele; hlavní zápletka, která se rozjede až na samotném konci dílu.

Nějak si neumím představit, že by něco takového mohlo běžet třeba několik sérií a stále mělo co nabídnout; možná proto šlo původně o filmovou adaptaci knihy, protože film je pro takovou zápletku o dost lepším médiem. Ale zpět k seriálu. Herci jsou kvalitní a po technické stránce nemám co vytknout, jenže ten zbytek je slabota. Nechytne vás to, protože se vůbec nic podstatného neděje a všechno je takové primitivní, nehotové a zbytečné.

Suma sumárum, Shooter nepůsobí jako drama s velkými ambicemi, ale ani jako lehčí drama na oddech. Je to prostě něco jiného, což bohužel při dnešní záplavě kvalitnějších seriálů nestačí.
 • herci
 • posledních pár minut pilotu
 • byť se nic neděje, utíká to celkem rychle
 • nic se neděje
 • otravná rodinka
 • neustále připomínání toho, že hlavní postava je ten nejlepší odstřelovač v branži
 • absence potenciálu do budoucna
 • rozjezd hlavního děje až za pět minut dvanáct
 • seriálu chybí šťáva, což nejde přehlédnout
20 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Shooter byl jedna z těch novinek, o kterých jsem věděl, že budou kvalitnější, ale já osobně ji sledovat nebudu. Přesto mě pilot samotný dokázal na několika místech přesvědčit, že si své diváky zaslouží.

Nejdřív vezměme hlavního hrdinu. Přeci jen tyhle všeznalé typy, co rádi svou inteligenci ukazují, milujeme, takže tady žádný problém není. Maximálně jeho příjmení, ale to se dá přehlédnout. Role Ryanu Phillippovi docela sedí, i když mu chvílemi schází to správné tvrďáctví. Na druhou stranu to vyvažuje perfektním zaujetím a celkově si scény, ve kterých účinkuje, krade pro sebe.

Postavy kolem něj snad s výjimkou Isaaca Johnsona (Omar Epps) jakoby neexistovaly. Dokonce ani vedlejší dějová nit s Nadine Memphis vás nezaujme natolik, abyste jí věnovali přílišnou pozornost.

Co si budete vychutnávat, to jsou scény s Bobbyho hodnocením situace, ať už jde o lesní setkání s dvěma neználky nebo profesionální plánování ochrany prezidenta. Závěrečný twist, i když byl odhalený a propagovaný dlouho dopředu, i tak dokázal nadchnout svou promyšleností, protože nebylo potřeba nic vysvětlovat a divák přitom věděl vše.

Doporučuji sledovat: Pokud nemáte ve watchlistu nic od USA Network, pak ANO.
 • děj rychle odsýpá
 • scény s předpokládáním
 • zbytek děje je poměrně nezajímavý
80 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Tak tady u mě USA Network narazil. Mám rád filmy o odstřelovačích a celkem se mi i líbil film. Ale evidentně dvouhodinovku rozpatlat na třináct hodin nebyl úplně ten nejlepší nápad. Stejně jako přidat dítě, manželku a tak. Pak totiž pointa s tím, že to má být osamělý zoufalý veterán, trochu pokulhává, že jo.

V pilotu jsme navíc viděli jen přípravnou fázi, takže nás teď bude čekat 9 dílů utíkání a vysvětlování. Což je asi možná ta nejlepší zpráva, protože by to mohlo být mnohem zábavnější než první hodina, která byla extrémně nudná a vlekla se snad ještě pomaleji než želva jdoucí do kopce. Přičemž ten kopec by byl ještě namazaný olejem a ona by šla pozadu.

Co se týče postav, tak jsou všechny otravné, kromě Ryana Phillippiho (na to nemůžu říct křivého slova, protože pak by mě mohla nějaká jeho fanynka propíchnou někde v temné uličce podpatkem). Ale vážně. On mi ze všech vadil asi nejméně. Otravná agentka, co všechno vyřeší je prostě jen otravná, zlý agent je nemastný neslaný a co si myslím o ženě a dítěti bylo jasný už z prvního odstavce.

Takže má smysl koukat na seriál, pokud jste viděli film? Rozhodně ne. A pokud neviděli. Taky ne. A pokud to máte v plánu udělat, tak věřte, že se budete po dokoukání pilotu cítit přesně jako ta dříve zmíněná želva. Pěkně unaveně a otráveně.
 • další díly už prostě musí být z podstaty věci lepší
 • všichni kromě Ryana
 • nekonečná nuda
 • nic inovativního
20 %
Mé hodnocení
Fruiko

Plánujete dát šanci seriálu Shooter? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Koldik

Koldik

nuz tak pdla hodnotenia si urcite pockam na celu sezonu, aby som si nepokazil dobre spomienky na film. Velmi...
před 222 týdny
misiacik0308

misiacik0308

no pilot taký úvod a-lá film. ale dám tomu šancu. aspon ako sa patrí, každý má 3 pokusy :)
před 220 týdny
Elfi76

Elfi76

Zatím jsem neviděla,počkám,až bude více dílů a pak se na to vrhnu..film jsem viděla a líbil se mi:) Ryana...
před 220 týdny
Další články k tématu