30. 10. 2016

5 nejočekávanějších seriálů listopadu 2016

Teploty přituhují, světlo se krátí, ale příval nových seriálů neustává. Myslíte si, že máte své watchlisty už tak přeplněné? Listopad nabídne dalších 25 seriálů. A samozřejmě nechybí dva obrovské návraty.

5 nejočekávanějších seriálů listopadu 2016

K listopadu se dají říct jen dvě věci… Gilmorky a Grand Tour! Dvě velké premiéry nás v nadcházejících třiceti dnech čekají. Tedy, ne že by toho v programu nebylo víc, ale především z těchto dvou pořadů svět poslední měsíce žije a nedočkavě odpočítává dny do premiéry. Venku nám začíná pěkně přituhovat, doma ale bude útulno. Čas se nám posunul, můžeme vstávat o hodinu později, ale zase večer bude dřív tma, takže sledování po návratu ze školy nebo z práce bude temnější :D

Na konci každého měsíce pro vás připravujeme článek, ve kterém se zaměříme na hlavní seriálové události. V první části článku se podíváme na zoubek pěti největším premiérám, na které se většina z nás třese nedočkavostí. Ve druhé části pak vytvoříme kompletní přehled toho, co nás čeká a nemine.

Pokud vám článek nestačí a stále hledáte inspiraci na to, co nového sledovat, určitě vám pomůže žebříček nejočekávanějších seriálů. Jsou to novinky, které zde na SerialZone sklízejí nejvíce pozornosti, nejvíce lidí si je přidává do svých watchlistů. Pokud tedy nechcete být pozadu ve všeobecném přehledu, seriály zde na předních příčkách by vám neměly uniknout.

Dost už ale úvodních řečí, jde se odpočítávat, na co se v listopadu můžeme nejvíce těšit:

5
Teen Wolf (Vlčí mládě)

Teen Wolf (Vlčí mládě)

Kdy a kde

od 15. listopadu na MTV

O co jde

„Teen Wolf byl a je mimořádnou cestou, která zvládla chytit za srdce i mysl více fanoušků, než jsme si kdy dokázali představit. Jsme neuvěřitelně vděčni za všechnu podporu, kterou jsme za posledních šest let dostali. Nemůžeme se dočkat, až vezmeme fanoušky na poslední vzrušující dobrodružství.“ Takto se slzou v oku a loučícím tónem se o poslední sérii vyjádřil výkonný producent Jeff Davis. Jakékoliv informace o nových epizodách jsou spíše útržkovité, fanoušci se budou muset nechat překvapit ohledně toho, co nás čeká dál. Jedno je ale jisté. Zbývá 20 dílů, takže není čas brzdit.

Proč to sledovat

Teen Wolf se vrací se svou úplně poslední řadou. Skoro se ani nechce věřit, že už je to šest let od začátku seriálu. Hrdinové si prošli vším, co nás jen může napadnout. Lásky, podvody, zrady, přátelství a odchody. Nyní se vše završí v posledních dvaceti epizodách. I když se názory o vývoji kvality jednotlivých sérií docela různí, je téměř jasné, že poslední díly si nenechají fanoušci ujít. A co víc, mnozí by klidně uvítali i další pokračování, protože potenciál zde je stále vysoký. Každopádně je to tak, jak to je, a po dvaceti epizodách skutečně přijde konec. I když… však to znáte, v dnešní době už konce prakticky neexistují, protože nikdy nevíte, co se během pěti nebo deseti let může stát.
4
The Librarians (Knihovníci)

The Librarians (Knihovníci)

Kdy a kde

od 20. listopadu na TNT

O co jde

Ohledně zápletek třetí série kabelovka TNT nápadně mlčí. Z dostupných informací víme pouze to, že se Flynn objeví nejméně v sedmi epizodách a celkově budou mít díly mnoho strašidelných a šokujících scén, které by si fanoušci neměli nechat ujít. Takže to vám musí stačit, ale aby vám to nebylo líto, tak jako bonus tady máte trailer k nové sérii

Proč to sledovat

První série nadchla a druhá nezklamala. Slavní novodobí lovci pokladů se vrací již se svou třetí sérií a fanoušci se již nemůžou dočkat. Tvůrci prozradili, že v nových epizodách budou více využívat populární postavu z předcházejících filmů, Flynna Carsena, takže podobnost s předlohou bude znatelná více než kdy dřív. Stanice TNT se seriálem rozhodně udeřila do černého. Slaví s ním totiž úspěchy nejen v USA, ale i po celém světě. Také u nás na SerialZone má dobrodružné drama hodně silnou fanouškovskou základnu. Ostatně o tom svědčí i 1650 u nás registrovaných uživatelů, kteří seriál mají ve svém watchlistu oblíbených či dokonce zamilovaných seriálů.
3
The Crown

The Crown

Kdy a kde

4. listopadu na Netflixu

O co jde

Vítejte v uzavřeném světě mocných a privilegovaných, kteří se ukrývají za zamčenými dveřmi Westminsteru a Buckinghamského paláce. Seriál vypráví příběh počátku vlády královny Alžběty II. Odhaluje osobní intriky, romance a politické rivality, která se skrývají za velkolepými událostmi, jež pomohly utvářet druhou polovinu 20. století. Pětadvacetiletá Alžběta je čerstvě vdaná královna, která stojí před těžkým úkolem. Musí zachovat slávu své monarchie a vést lid. K tomu si ale potřebuje nejprve najít cestu k legendárnímu premiérovi, siru Winstonu Churchillovi. Britské impérium upadá, politický svět se ocitá v chaosu a mladá královna usedá na trůn. Nová éra je na spadnutí.

Proč to sledovat

Páté a čtvrté místo byly návraty, nyní už se vesměs budeme věnovat novinkám (jestli se tomu tak dá říkat). Těch je totiž v listopadu hned 15, což je na třetí měsíc sezóny skutečně poměrně velké číslo, v přepočtu budeme mít novinku co dva dny. Mezi ty nejočekávanější rozhodně patří netflixácký dramatický počin The Crown. Ohledně seriálu začal být větší buzz v momentě, kdy bylo oznámeno, že jednu z hlavních rolí získal jeden z nejoblíbenějších Doctorů – Matt Smith. Přičtěte k tomu záštitu Netflixu, který minimálně v dramatické tvorbě snad ani neumí šlápnout vedle, hodně zajímavé téma podobné letošnímu hitu Victoria a po smíchání všeho dohromady dostanete Crown. Už trailer naznačil, že půjde o mimořádný počin. Jistě proto nikoho nepřekvapí, že v našem žebříčku zmíněném v úvodu článku se Crown s přehledem řadí do první desítky nejočekávanějších nových seriálů. Už se nemůžeme dočkat Novinky pod lupou!
2
The Grand Tour

The Grand Tour

Kdy a kde

od 18. listopadu na Amazonu

O co jde

Motoristický pořad, ve kterém se známá trojice moderátorů Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May vydává společně s velkým stanem na cestu kolem světa. S humorem a nadsázkou sobě vlastní se trio věnuje netradičním testům nejrůznějších vozů či plní netradiční výzvy a úkoly. Ukazuje tím, že automobily nejsou jen prachsprostými dopravními prostředky bez duše, ale mohou být také věrnými a zábavnými společníky na dlouhých cestách a nejrůznějších dobrodružstvích.
(speciální díky Drunk_Queen za prvotřídní obsah)

Proč to sledovat

TG padl, ať žije GT! Věřili byste tomu, že už je to déle než rok a půl, co došlo na BBC k jednomu z největších skandálů roku? V první polovině března 2015 byl Jeremy Clarkson suspendován kvůli potyčce se scenáristou Top Gearu. Za pouhé dva týdny přišla zpráva o tom, že byl z pořadu vyhozen a milionům fanoušků po celém světě se udělaly mžitky před očima. Top Gear bez Clarksona prostě nemůže být. Co ale BBC zahodila, to si rozhodně nemohly nechat ujít další stanice. Po velkém soupeření nakonec zvítězil Amazon, který hlavní moderátorské trio původního seriálu vzal pod svá ochranná křídla a objednal jim neuvěřitelně drahý nový pořad se stejným konceptem. Flashforward o rok a půl a jsme tu. Ani to tak nebolelo a čekání uteklo opravdu rychle. Top Gear je zpět v novém kabátu a pod názvem Grand Tour. Připoutejte se, protože tohle bude jízda.
1
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

Kdy a kde

25. listopadu na Netflixu

O co jde

Ze samotného příběhu toho zatím moc nemáme. Gilmore Girls se vrací se svou osmou sérií, která je koncipována jako čtyři 90minutové filmy. Každá epizoda se odehrává v jiném časovém období v rámci jednoho roku. Série nese podtitul A Year in the Life a jednotlivé epizody se jmenují Winter (Zima), Spring (Jaro), Summer (Léto) a Fall (Pozdim). Vrátí se všichni staří známí, které doplní několik nových postav. Poslední známá informace je ta, že všechny epizody budou vypuštěny naráz, takže žádné nekonečné čekání (maximálně na titulky, pokud patříte k těm, kteří se bez nich nebo s anglickými nespokojí).

Proč to sledovat

Grand Tour je silná konkurence, ale přiznejme si narovinu. Mohl být v listopadu vůbec někdo jiný na prvním místě? Je neuvěřitelné, s jakým odstupem byť jen u nás na SerialZone Gilmorky válcují jak na našem Facebooku, tak i co do počtu přečtení nebo komentářů u článků k seriálu na webu. Vrací se téměř celé původní obsazení (RIP, Richarde!), vrací se původní tvůrkyně, vrací se nám kafe do krve a bleskurychlé konverzace nám budou znít opět v uších. Je to téměř na rok přesně (20. 10. 2015), kdy Netflix oznámil, že populární seriál od WB/CW přebírá a že natočí nové epizody, ve kterém se vrátí obě hlavní herečky. Poslední, sedmá série na CW se dočkala ukončení, mnozí fanoušci však se závěrem (a celou sedmou řadou) příliš spokojeni nebyli, protože po neshodách se stanicí odešla Palladino po sedmé řadě a nemohla tak natočit konec, který měla od začátku vymyšlený. Nyní se ale seriál s velkou parádou vrací a my se konečně dočkáme slíbených čtyř posledních slov. Asi je jasné, co bude 25. listopadu třetina národa dělat, dovolená v práci, nebo něco jako „Mami, mně je špatně, dneska nemůžu do školy…“ Jakou výmluvu plánujete vy, abyste si Gilmorky hned mohli pustit? :-)

Kompletní přehled

Premiéry
2. 11. 2016 Salem (WGN, 3. série)
2. 11. 2016 Stan Against Evil (IFC, 1. série)
4. 11. 2016 The Crown (Netflix, 1. série)
6. 11. 2016 Frontier (Discovery, 1. série)
7. 11. 2016 American Dad! (TBS, 12. série)
9. 11. 2016 Dark Heart (ITV Encore, 1. série)
10. 11. 2016 Please Like Me (Pivot, 4. série)
10. 11. 2016 Close to the Enemy (BBC Two, 1. série)
11. 11. 2016 Red Oaks (Amazon, 2. série)
14. 11. 2016 Mars (National Geographic, 1. série)
15. 11. 2016 Good Behavior (TNT, 1. série)
15. 11. 2016 Teen Wolf (MTV, 6. série)
15. 11. 2016 Shooter (USA Network, 1. série)
15. 11. 2016 Sweet/Vicious (MTV, 1. série)
16. 11. 2016 The Art of More (Crackle, 2. série)
16. 11. 2016 Ice (Audience Network, 1. série)
16. 11. 2016 Nightcap (POP, 1. série)
16. 11. 2016 Duck Dynasty (A&E, 11. série)
18. 11. 2016 The Grand Tour (Amazon, 1. série)
20. 11. 2016 The Librarians (TNT, 3. série)
20. 11. 2016 The Affair (Showtime, 3. série)
21. 11. 2016 Search Party (TBS, 1. série)
25. 11. 2016 Gilmore Girls: A Year in the Life (Netflix, 8. série)
30. 11. 2016 Incorporated (Syfy, 1. série)

Návrat po delší pauze:
30. 11. 2016 Vikings (History, série 4B)

Podzimní finále:
3. 11. 2016 The Good Place (NBC)
10. 11. 2016 Superstore (NBC)
10. 11. 2016 Chicago Med (NBC)
10. 11. 2016 The Blacklist (NBC)

Finále:
1. 11. 2016 From Dusk Till Dawn: The Series (El Rey, nerozhodnuto)
1. 11. 2016 Atlanta (FX, prodlouženo)
6. 11. 2016 Poldark (BBC, prodlouženo)
10. 11. 2016 Better Things (FX, prodlouženo)
13. 11. 2016 Masters of Sex (Showtime, nerozhodnuto)
15. 11. 2016 Channel Zero (Syfy, prodlouženo)
16. 11. 2016 American Horror Story FX(, prodlouženo)
16. 11. 2016 You're the Worst (FXX, prodlouženo)
22. 11. 2016 Dancing with the Stars (ABC, prodlouženo)
25. 11. 2016 Search Party (TBS, nerozhodnuto)
27. 11. 2016 Insecure (HBO, nerozhodnuto)
30. 11. 2016 Queen Sugar (OWN, prodlouženo)
30. 11. 2016 Impastor (TV Land, nerozhodnuto)


Je jasné, v jakém duchu se ponese listopad. Na které navrátilce se těšíte vy? A kterým novinkám plánujete dát šanci?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře43zobraz všech 43 příspěvků
milosh

milosh

Nejvíc se těším na Knihovníky, to je parádní oddychovka. Rozkoukaného mám i Teen Wolfa, ale každá sérka...
před 224 týdny
Koldik

Koldik

Tak tu idem mimo vacsiny, lebo nesledujem nic z tych top 5. Zato sa ale tesim na shootera a dufam, ze...
před 224 týdny
Blázen z Jericha

Blázen z Jericha

Grand Tour bude pecka. U mě je na prvním místě.
před 224 týdny
Další články k tématu