5. 11. 2016

Novinka pod lupou: Dark Angel

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Dark Angel
Žánr: Drama / Minisérie / Historický
Stanice: ITV
Premiéra: 31. 10. 2016
Vysílání: 2× pondělí od 21:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Gwyneth Hughes
Herci: Joanne Froggatt, Emma Fielding, Thomas Howes, Alun Armstrong, Laura Morgan, Jonas Armstrong

Ve zkratce

Tato dvoudílná minisérie se odehrává ve viktoriánské Anglii a vypráví příběh jedné z prvních sériových vražedkyň v zemi, Mary Ann Cotton. Spadeno má zejména na své manžely, které tráví arzenikem. Po jejich smrti získává peníze z jejich pojistky, což je její hlavní motivací. Během svého života přišla také o většinu svých dětí, které podle některých zemřely za dosti podivných okolností. Za vraždy svých manželů byla posléze odsouzena k trestu smrti.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle byl docela šok. Zvlášť konec, kdy před závěrečnými titulky problikla hláška, že se příběh inspiruje knihou o první britské sériové vražedkyni. Název tentokrát zcela vystihuje podstatu celého seriálu.

Byla jsem velmi příjemně překvapená. Historická dramata to u mě mají hodně těžké, protože se u nich často rychle začnu nudit. To se zde ale nestalo. Hlavní hrdinka je tak výrazná, že jí nedělá problém utáhnout celý seriál na vlastních bedrech.

Myslím, že se tvůrcům přesně podařilo to, co si dali za cíl. Jak se příběh postupně vyvíjel, já jsem měnila své nálady a názory. Na začátku mi byla hrdinka sympatická a soucítila jsem s ní, když truchlila nad ztrátou svého dítěte. Na konci epizody už jsem ji z celého srdce nenáviděla a přála jsem jí rychlou a násilnou smrt :D

Na pilotu bylo ale pravděpodobně úplně nejvíc nejlepší (nejvíc nejlepší je slovní spojení, které z podstaty neexistuje, ale hodí se mi sem), jak rychle děj plynul. Jedna akce střídala další. Bum akce, střih, bum důsledek. Žádné plytké zdržovačky a nekonečné pohledy nikam. Pilot díky tomu stihne ukázat snad deset let hrdinčina života, aniž by mi to přišlo jakkoliv uspěchané. Je to přesně v tempu, které nenudí, ale zároveň vám je jasně zřetelný vývoj hrdinky i její motivace pro to, co a jak dělá. To se jen tak nevidí.
 • žádná hluchá místa
 • rychlý spád
 • vývoj hlavní hrdinky
 • ona ve vás dokáže vzbudit celou škálu emocí
 • zajímavý příběh
 • kdyby to bylo v moderní době, byla by to pecka
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Kromě skutečnosti, že Dark Angel je pouze minisérie, mě už podle popisu zaujalo také to, že byl seriál natočen podle skutečného příběhu. Na papíře však zněl život a počiny Mary Ann Cotton mnohem zajímavěji než v televizním zpracování. Možná jsem ale byla při sledování ovlivněna tím, že jsem si o hlavní hrdince přečetla vše předem.

Musím ale říct, že se mi velmi líbil způsob, jakým scenáristka hlavní představitelku uvedla. Když se s Mary Ann setkáváme, je to obyčejná mladá žena žijící se svým mužem a malou dcerkou. Dozvídáme se, že její předchozí čtyři děti zemřely ve velmi útlém věku, což v divákovi vzbuzuje lítost a soucit. Pokud by šel někdo do seriálu naslepo, neměl by ani tušení, že se z ní o několik scén později vyklube vražedkyně.

Samotný příběh ale nemá až tak velký spád a vše se vlastně opakuje stále dokola. Mary Ann zemře pár dětí, poté zabije manžela, shrábne peníze, najde si nového muže, zemře pár dalších dětí a tak dále. Nebylo to vyloženě nudné, jen to nebylo tak zajímavé, jak by se mohlo zdát. Děj se ale odehrává na severovýchodě Anglie, který s sebou samozřejmě přináší i Geordie dialekt, který jsem si užívala. Vyžadoval větší soustředění, což mě vlastně vtáhlo více do děje a já během sledování nedělala nic jiného.

Celkově se jedná o průměr, což je škoda. Myslím si, že příběh má v sobě potenciál, který nebyl plně využit.
 • prezentace hlavní hrdinky
 • inspirováno skutečnými událostmi
 • Geordie dialekt
 • nevyužitý potenciál
 • vše se stále opakuje
 • žádné zvraty
60 %
Mé hodnocení
gabik.029

Plánujete dát šanci minisérii Dark Angel? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Určitě to bylo překvapující,minisérie mám ráda,takže nevynechám ani tuto .)
před 195 týdny
Koldik

Koldik

Len dve casti, tak to by slo...
před 195 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Druhý díl se nesl ve stejném duchu, postupně už to začínalo trošku nudit. Přišlo mi, že ten konec...
před 136 týdny
Další články k tématu