3. 11. 2016

Scéna měsíce: Říjen 2016

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Poldark
epizoda
2×08 – Episode 8 (23. 10. 2016)
herci
Aidan Turner (Ross Poldark), Eleanor Tomlinson (Demelza Poldark)
scéna
Rossova zrada
allyska

Musím se přiznat, že mě Poldark zpočátku zaujal hlavně díky charismatickému hlavnímu hrdinovi. Děj však pěkně odsýpal, byl poutavý a plný zvratů. Nejvíc jsem však oceňovala, jak vše bylo reálné a bez zbytečného patosu, především u romantickým scén. Z Rosse a Demelzy se stal silný pár, a proto stále ještě rozdýchávám, co byl Ross schopen udělat. Ano, umřeli dva lidé v jeho lomu, byl na dně a pak se dozví, že jeho první láska Elizabeth se zaslíbila jeho úhlavnímu nepříteli. Vrazit však uprostřed noci k ní domů a vynutit si na ní sex? To mě teda překvapilo, vždyť je to kladný hrdina. Scénou měsíce je pak pro mě ale pravý hák Demelzy. Správně holka, zvlášť když za svoji „omluvu“ považuje to, že přece musí chápat, že neměl na vybranou.

Furiant

Black Mirror
epizoda
3×01 – Nosedive (21. 10. 2016)
herci
Bryce Dallas Howard (Lacie), Sope Dirisu (vězeň)
scéna
Hádka ve vězení
Furiant

Viděl jsem desítky různých seriálů, ale Black Mirror se řadí mezi špičku. Žádný jiný seriál totiž není tak přesným odrazem současné a možné budoucí společnosti jako tento. Každá epizoda v člověku zanechá hodně pocitů a myšlenek. Nejinak tomu bylo i v nové sérii, na kterou jsem se opravdu hodně těšil. První díl byl ze třetí série sice asi nejslabší, ale právě v něm byla jedna scéna, která se mi v říjnu líbila nejvíce ze všech. Na konci epizody se Lacie dostává do vězení, kde v protější cele sedí chlápek. Najednou si oba začínají říkat, co se jim na tom druhém nelíbí, začnou být – konečně – upřímní a začnou si, celkem vtipně, nadávat. V kontrastu s tou přetvářkou, která nás provázela celou epizodu, to byla skvělá tečka na závěr. V celé epizodě se mi hodně líbil i herní projev představitelky Lacie, herečky Bryce Dallas Howard, ale až v této závěrečné scéně bylo vidět, jak si ji užila.

Gabik.029

How to Get Away with Murder (Vražedná práva)
epizoda
herci
Karla Souza (Laurel Castillo)
scéna
Laurel je těhotná?!
gabik.029

Za scénu měsíce by se dal v seriálu How to Get Away with Murder označit prakticky závěr každé epizody. Tam je totiž vždy odhaleno, který z našich oblíbenců (i neoblíbenců) utekl hrobníkovi z lopaty a nenachází se tak v pytli na mrtvoly. Druhý říjnový týden na nás ovšem jako bonus čekalo ještě jedno šokující odhalení. Z předchozí epizody jsme věděli, že v domě byl v době požáru přítomen minimálně jeden další člověk, který tento incident stěží přežil. Na prozrazení identity této osoby jsme naštěstí nemuseli čekat dlouho a hned v následujícím díle jsme zjistili, že další na seznamu přeživších je Laurel. Co ale pravděpodobně nikdo z nás nečekal, byla skutečnost, že Laurel je těhotná! Kromě spekulací o identitě mrtvého tak teď po celém internetu probíhají i diskuze o tom, kdo je otcem Laurelina dítěte. Mě osobně tato zpráva opravdu dostala.

lukascoolarik

Halt and Catch Fire (PC Rebelové)
epizoda
herci
Manish Dayal (Ryan Ray), Lee Pace (Joe MacMillan), Mackenzie Davis (Cameron Howe), Kerry Bishé (Donna Clark), Toby Huss (John Bosworth)
scéna
Nejste v bezpečí
lukascoolarik

Mou říjnovou scénu měsíce si pro sebe ukradl Halt and Catch Fire, jehož třetí série lze shrnout jako fenomenální. Jedna skvělá epizoda střídala druhou, a byť bylo finále úžasné, do paměti se mi nejvíce zapsala poslední scéna z osmého dílu, kde je nám čten Ryanův dopis na rozloučenou, jakožto monolog provázející sestřih toho, kde se nacházejí ostatní postavy. Tento závěrečný vzkaz je krásnou předzvěstí toho, čím se internet stane, a v doprovodu s úžasnou skladbou z původního soundtracku tak vznikla tato nezapomenutelná scéna. „Já, Ryan Ray, zveřejnil kód k MacMillan Utility. Jednal jsem z vlastní vůle a bez jakékoliv pomoci. Udělal jsem to, protože bezpečnost je mýtus. Slyšeli jste opak, přátelé, ale nejste v bezpečí. Bezpečnost je pohádka. Říkáme ji dětem, když nemůžou usnout, ale víme, že je to lež. Mějte se na pozoru, bezradní lidé. Falešní proroci se vám pokusí prodat falešnou budoucnost plnou zlých učitelů, zkažených vůdců a zlotřilých korporací. Mějte se na pozoru před lupiči, kteří vás připraví o vaše sny. Ale především se mějte na pozoru před sebou, protože vše se brzo změní. Svět bude rozerván vedví. Na horizontu něco je; masivní konektivita. Hranice mezi námi zmizí a my nejsme připravení. Budeme si ubližovat novými způsoby, zaprodáme se, odhalíme svá mírná já a sklidíme jen posměch. Budeme zranitelní a zaplatíme za to. Nebudeme moci předstírat, že se dokážeme ochránit. Je to obrovský risk, ale stojí to za to. Kéž bychom se o sebe dokázali postarat. Pak by nás to skvělé, zničující nové spojení tak neizolovalo. Na konci bychom nezůstali tak sami.“

Pajky

Grey's Anatomy (Chirurgové)
epizoda
herci
Kevin McKidd (Dr. Owen Hunt), Martin Henderson (Dr. Nathan Riggs)
scéna
Operace: přebalování
pajky

Původně jsem si myslel, že do výběru vyberu nějakou vážnou scénu. Dokonce jsem uvažoval i o stejném seriálu a stejném dílu, protože když Amelia vybalila na April novinku, kterou my víme z Private Practice, tak jsem měl vážného favorita. Pak jsem se však rozhodl, že vsadím na odlehčení a scéna z Chirurgů mě vážně dostala do kolen. Teď už samozřejmě mluvím o mnou vybrané scéně a tou je přebalování v podání Owena a Nathana. Skvěle mě pobavilo, když ty se ti dva pustili do přebalování dítěte a bylo to natočené jako dramatická operace. Vážně, pokud jste to neviděli, tak se podívejte. Je vidět, že tvůrce i po třinácti letech pořád baví si hrát se svojí prací, a tahle scéna je důkazem.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
JustMyName

JustMyName

V Poldarkovi, tá facka Rossovi sadla! Za to, čo spravil by si však zaslúžil aj viac, také dve-tri facky, na...
před 197 týdny
Klik

Klik

Súhlasím s Luciferom :) hneď ma napadol ako prvý, až potom som si spomenula, že to vychádza až na tento...
před 197 týdny
24ron24

24ron24

Tak neviem presne ako to tu počítajú, lebo v USA bol ten Lucifer odvysielaní ešte v říjnu, len...
před 197 týdny
Další články k tématu