7. 11. 2016

Novinka pod lupou: Stan Against Evil

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Stan Against Evil
Žánr Komedie / Horor / Nadpřirozený
Stanice IFC
Premiéra 2. 11. 2016
Vysílání každou středu dvě epizody najednou
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Stárnoucí šerif Stanley Miller přišel o svou práci poté, co na pohřbu své manželky dostal záchvat hněvu a napadl nebohou stařenku. Jeho nově nabytý volný čas v důchodu však nemá dlouhého trvání. Hrdina musí spojit síly s novou šerifkou Evie Barret, s níž bude bojovat proti naštvaným démonům. Na šerify v místním maloměstě v New Hampshire je totiž uvalena kletba. Stanley je prvním šerifem, který své úřadování přežil, a to jen díky své (nyní mrtvé) manželce, která ho magií tajně chránila.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

To je skvělé. Už podle názvu, popisu seriálu a fotky v záhlaví mi bylo jasné, že to bude hodně podobné Ashovi. Tomu jsem v minulé sezóně dala při hodnocení pilotu 100 %, takže na Stana jsem se opravdu hodně těšila. Musím říct, že mě pilot rozhodně nezklamal.

Bavila jsem se od začátku do konce. Pilot mě rozesmíval a strašil zároveň, mnohdy dokonce ve stejném okamžiku! Pár lekavých scén tady bylo, ovšem příšerky, ačkoliv vypadají hrůzostrašně, jsou vytvořeny především jako komické figurky v příběhu.

Nejvýraznější je ale samozřejmě hlavní hrdina. Tvůrci mu možná sundali lékařský plášť, ale pořád je to náš starý dobrý Coxík. Je neustále otrávený, jen ho místo pacientů na smrtelné posteli otravují stařenky s hodně seschlou pletí a zkaženými zuby. A nemá JDho, takže když bude svou širokou slovní zásobu ženských jmen využívat na novou šerifku, sranda to bude, ale přesto to nebude úplně ono. To ale ničemu nevadí!

Protože to prostě celé funguje. Smějete se, bojíte se, užíváte si sarkasmus hlavního hrdiny a po pěti minutách, které utekly, zjistíte, že máte za sebou 22 minut epizody! A chcete další a další a další.

Mimochodem, u Dirka Gentlyho padl názor, že námět zní dobře, ale kvůli násilí a krvi to není pro některé vhodné. Hodí se proto upozornění, že tady je taky jedna pěkná krvavá scénka :D
 • Cox v nové roli
 • zábava od první do poslední minuty
 • zobrazení démonů
 • podle příběhu můžou vzniknout desítky i stovky epizod
 • nemám výhrady
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Horor a komedie je podle mě docela nešťastná kombinace. Drtivá část takových pokusů nakonec vypadá hrozně a směšně (ne v dobrém smyslu). Čest výjimkám. Stan Against Evil se navíc vysílá na stanici, která má na svědomí obludnost Gigi Does It. Stan by vlastně měl být předurčen k tomu, aby byl zatracen a nedobrovolně poslán někam velmi hluboko do propadliště dějin. Vlastně proč mu vůbec dávat šanci?

Chybný přístup, velmi chybný! Zastávám názor, že dobrý seriál by měl dokázat ohromit diváka už v prvních pěti minutách. První dojem je důležitý, a pokud si seriál diváka nedokáže získat už v tuto chvíli, může se mu to pak už podařit jen velmi těžko. Ovšem Stan je jízda už od začátku. Mimo jiné na tom má lví podíl představitel hlavní role John C. McGinley, který už ve Scrubs dokázal, že v rolích drsňáků, kteří sází jednu hlášku za druhou, si prostě dokáže získat srdce diváků. A těžko říct, zda by byl Stan tak dobrý i bez něj, ale rozhodně je geniální volbou. Skvělá je i postava Evie, společně se Stanem si zkrátka seriál ukradli pro sebe.

V hororových komediích tvůrci často zkoušejí i účinnost nechutných a nevhodných vtípků, takže pokud vám prozradím, že tady se diváci baví i na účet Stanovy zesnulé manželky, asi vás moc nepotěším. Ovšem i tohle Stan zvládnul s čistým štítem, protože na lovení démonů přece není nic špatného. A když už jsme u toho lovení démonů, pokud tvůrci neusnou na vavřínech, jedná se o téměř nevyčerpatelné téma (i vzhledem k tomu, kolik démonů se ještě bude snažit Evie a Stana zabít).

Ale nejdůležitější je, že Stan Against Evil doopravdy funguje, sledování je neskutečná zábava a vtípky fungují. Ať už ve smyslu, že člověk lehce šokovaně kroutí hlavou, nebo že se prostě skutečně směje (možná by šlo i obojí najednou). Trochu škoda je ale vedlejších postav, protože si nejde nevšimnout, že Evie, Stan a démoni (Stanovu manželku nepočítám) by si vystačili.

Celkově jde ale šerify s jejich kletbami rozhodně doporučit, tento kousek se doopravdy povedl a IFC se nemusí vůbec stydět. Tady lze jen uznale pokývat hlavou a ocenit, že vlastně i tu uříznutou hlavu dokázali pojmout zábavně…
 • podařená kombinace žánrů
 • postava šerifa Stanleyho Millera
 • absence nechutných vtipů, vtipy fungují
 • téma
 • trochu zbytečné vedlejší postavy
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Je to už pár týdnů, co jsem se dozvěděl, že John C. McGinley se zase vrátí do televize. To je super zpráva, protože Perry Cox ze Scrubs je jedna z nejlepších seriálových postav, co znám, a tahle role ho připomene.

Tentokrát však budu krotit optimismus. McGinley má postavu opravdu ne nepodobnou Coxovi a několikrát v průběhu epizody příjemně zahlásí. Pro některé bude plusem také to, že je to zábavně ujeté. Kde jinde jste mohli vidět pohřeb, který zahrnuje zmlácení čarodějnice? Navíc to vcelku příjemně uteče a člověk se vážně nestihne nudit. A nemůže vás nenapadnout, co by se asi stalo, kdyby Stan spojil síly s Ashem.

Abych jen nechválil, tak člověk najde určitě i několik mínusů. Pro mě je ten největší čarodějnice a hlavně její zvracení při souboji. To odpustit nedokážu a hodnocení musí zákonitě letět dolů. Další mínus je dcera, tedy hlavně její otravný hlas. Přesto pokud vás láká žánr, který spojuje horor a komedii, tak doporučuju vyzkoušet.
 • John C. McGinley je boží
 • člověk si vzpomene na Perryho Coxe
 • je to zábavně ujeté
 • otravný hlas dcery
 • zvracející čarodějnice
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Makronka

Makronka

Už jen ten název odkazuje na Ashe, což je momentálně jeden z mých nejoblíbenějších seriálu, takže tohle...
před 196 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Paráda paráda,tohle je něco pro mne :)
před 196 týdny
Koldik

Koldik

Teda trailer pecka, hlavny hrdina pecka, hodnotenie pecka, to musi ist na watchlist...
před 195 týdny
Další články k tématu