18. 11. 2016

Novinka pod lupou: The Grand Tour

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Grand Tour
Žánr Motoristický / Komedie / RealityTV / Dokument
Stanice Amazon
Premiéra 18. 11. 2016
Vysílání každý pátek
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Motoristický pořad, ve kterém se známá trojice moderátorů Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May vydává společně s velkým stanem na cestu kolem světa. S humorem a nadsázkou sobě vlastní se trio věnuje netradičním testům nejrůznějších vozů či plní netradiční výzvy i úkoly a ukazuje, že automobily nejsou jen prachsprostými dopravními prostředky bez duše, ale mohou být také věrnými a zábavnými společníky na dlouhých cestách či nejrůznějších dobrodružstvích.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Absolutně nejvíc mě na tom rozhodně bavilo představovat si, jak si Drunk_Queen dá na stůl obrovskou mísu se šesti popcorny, zapne to a po minutě sledování už vřeští radostí a brečí dojetím po těch nekonečných dnech odpočítávání a stále se zvyšující nervozity a obav z toho, že to bude naprosto trapné a hrozné. Přitom je mi naprosto jasné, že hned první scéna ji dostala do kolen, protože, přiznejme si, takhle se dělá show. Prvních pět minut byl naprosto luxusní, nápaditý, vtipný a lehce dojemný (jak se tam přidalo i červené a bílé autíčko vedle modrého) úvod, který vygradoval v megapárty u stanu.

Jo, ještě než začneme se samotným hodnocením, asi bych vás mohla upozornit na to, že ke slavnému triu přicházím nepolíbená. Top Gear jsem nikdy nesledovala, maximálně jsem viděla jednou nebo dvakrát pár minut v televizi. Takže můj názor je hlavně pro ty, kteří by do Grand Tour šli s čistým štítem. I když si nedělám iluze, že by někdo takový existoval. Pokud ale přece jen někdo z vás do mého popisu zapadá, prosím, dejte vědět do diskuze, že skutečně existujete!

Každopádně, pojďme k GT. Celé se to neslo v luxusním duchu. Hádám, že cílem bylo vystrčit ten nejdelší prostředníček na světě a namířit ho na BBC se slovy „Bez vás je nám líp.“ Působilo to draze, působilo to showmansky. Amazon do pořadu dal hodně financí a myslím, že to lidé ocení, protože to je opravdu líbivé. Hodně mě pobavilo, jak často se dělaly narážky na Top Gear. I když jsem seriál nikdy neviděla, spoustu narážek jsem rozpoznala jen ze základní znalosti struktury pořadu. Hvězdní hosté byli famózní, i když scénka se nakonec táhla poněkud déle, než by jí prospělo.

Bylo super, jak celý díl vlastně hlavní + malý zesměšňovali třetího. Celá krátká vsuvka ohledně toho, jak tenhle nejpomalejší člověk na světě dostal pokutu za překročení rychlosti mě dostala do kolen. Stejně tak u testovacích aut, když jeho Ferrari se nemohlo účastnit žádných porovnávacích tes­tů.

Lidi se možná báli, že trojice nebude tak vtipná, jako když si ji zamilovali v TG. Opět nemůžu posoudit, ale řeknu vám svou reakci. Zrovna jsem si chrochtala u ranních ovesných vloček s mlékem, když kluci testovali na nějaké dráze asi v Portugalsku nějaké dvě auta, každý si vybral favorita a pak vzájemně řídili auto toho druhého. Když Clarkson říkal, že sedět v tom svém a jet do zatáčky v té rychlosti, tak se po*ere, tak to ještě bylo dobrý. Ale jakmile přišel střih na toho malýho a ten tam celý vyděšený řval, že netušil, že se někdo může u*rat k smrti, tak mi snídaně málem skončila v monitoru, jak jsem vyprskla smíchy :D

Co se týče aut, tak to je pro mě španělská vesnice. Bavilo mě měření rychlosti, jinak jsem se moc nechytala. Je ale jasné, že si pořad nebudou pouštět ti, pro které je auto jen prostředek na převezení z místa A do bodu B, proto tuhle svou osobní poznámku dávám bokem, abyste na ni nebrali zřetel, jen je to součástí mého celkového názoru.

Závěr byl naprosto parádní. Byla jsem napjatá jako kšandy a škodolibě jsem si přála přesně ten konec, který nakonec přišel :D Doufám, že nám ukážou i důsledky, protože to bych vážně chtěla vidět :D No a verdikt? Pro fanoušky TG je to prostě povinnost, pro lidi, kterým se TG prozatím vyhýbal (vážně, ozvěte se, že tu jste!), tak rozhodně radím na tuto velkolepou, vzrušující a zábavnou jízdu kouknout. Budete se bavit od začátku do konce.
 • vtipné
 • velkolepé
 • plné napětí a akce
 • narážky na TG, které pochopí i neznalec původního pořadu
 • doporučuje se (ale není podmínkou) mít vztah k autům
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Na začátek se rovnou přiznám, že jsem fanda Top Gearu, ať je to jasné. Je to až neuvěřitelné, že uplynul víc jak rok a půl od chvíle, kdy se nečekaně musel rozloučit můj milovaný Top Gear. Čekání na jeho nástupce bylo srdcervoucí, až jsem si nakonec během sledování odpočítávání začala představovat ty nejhorší scénáře, jak moc otřesně by to mohlo dopadnout (což doprovázely opravdové nervy, nebudu lhát, až jsem se klepala). Dnes mi, konečně, slehl obrovský kámen ze srdce, protože čekání je u konce.

Má očekávání byla možná i díky tomu, že ve mně Top Gear více než úspěšně už od mých jedenácti probouzel s umocňoval lásku k autům, topgearovsky vysoká, o to větší radost ale mám z toho, že můžu bez jakýchkoliv výčitek říct, že se klukům (neboli Clarksonovi, Hammondovi a Mayovi) podařil velmi úspěšný návrat plný dojetí, zábavy, přátelského pošťuchování, lehkého zesměšňování všeho kolem, lehounké nostalgie… a ano, několika aut.

Od dob Top Gearu se mnoho věcí nezměnilo, většina byla pouze dotažena ještě k větší dokonalosti a šílenosti (velmi zábavné šílenosti, podotýkám), a pokud se už něco změnilo, tak spíš jen naoko. Vizuál a kamera jsou stále naprosto „vymakané“, moderátoři jsou… stále moderátoři a i TGT je svým způsobem ohromující. A máme tu i závodníka, zprávy, celebrity a ehm… okruh.

Upřímně, pokud se vám Top Gear nelíbil nebo pokud nejste alespoň trošičku na auta, tak se raději podívejte na něco jiného, ale v opačném případě je The Grand Tour jasnou volbou. Je jasně vidět, že si tváře pořadu jeho natáčení užívají, a touto dobrou náladou nakazí i mnoho diváků. A ač má první epizoda lehce přes sedmdesát minut, tak i přesto, že na sebe všechno tak nějak navazuje a konec přirozeně vyplývá, je konec tak trochu nepříjemným překvapením.

Bravo, kluci, zvládli jste to s více než přehledem a zaváleli jste.
 • vizuál, kamera, „wow efekt“
 • chemie mezi Jeremym, Richardem a Jamesem
 • vtipy a pošťuchování
 • šílenost
 • Top Gear 2.0
100 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Upřímně, kdo od The Grand Tour nečekal kopírku Top Gearu, musel být buď padlý na hlavu nebo nepolepšitelný idealista. Ono to totiž ani jinak nešlo – formát Top Gearu je léty prověřený, a tak jediná věc, kterou s ním mohla trojice Hammond, May a Clarkson udělat, je ho nějak osvěžit.

Jestli se to děje? Asi tak napůl. Ano, cítíte, že to není Top Gear. Jsou zde líbivé animace aut, v pilotu se probírají téměř jen luxusní auta, dojde na srovnávání Britů s Američany… ale na druhou stranu se tak děje za cenu jisté dezorientace. Ano, je to naleštěné, je to líbivé… ale je to pořád jen estráda ústřední trojice. Nic navíc, jako v britské verzi. Nutně vás v průběhu sledování napadne, že za Top Gearem musel na BBC stát někdo, kdo tomu dodával šťávu a usměrňoval celkový koncept pořadu – a ten někdo tam taky zůstal.

Ne že by ale pořad samotný byl špatný, to ne. Jen je na něm vidět, jak úporně se snaží držet konceptu Top Gearu a přitom nalákat převážně americké diváky. Dočkáme se tak všech podstatných věcí z TG – okruhu, času na kolo, rozhovoru s celebritou (i když to asi až příště…), Captaina Slowa, stanu s diváky (namísto hangáru s diváky) a tak dál. Třeba ale úkoly, které měli moderátoři dřív plnit, jsou zameteny pod koberec něčím jako „dojet za hodinu na hotel v McLarenu a Porsche“, což se stejně zvrhne v předváděčku těchto dvou aut. To je ostatně jedno z mínus pilotu – luxusní auta jsou sice pěkná na pohled, ale dívat se na to, jak jezdí, půl dílu? To je i na mě moc.

Doporučuji sledovat: Jestli jste fanatickými následovníky Top Gearu, ANO.
 • Clarksonův, Hammondův a Mayův humor
 • úvodní parodie na Mad Maxe
 • pilot se točil v podstatě jen kolem tří aut a moderátorů
70 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? A bude pro vás The Grand Tour absolutní novinkou, nebo moderátorskou trojici Clarkson, Hammond a May znáte již z pořadu Top Gear?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře33zobraz všech 33 příspěvků
singularita

singularita

Pro mne předčil očekávání. Je tam vše, co mi v Top Gearu v poslední sérii chybělo, a ještě něco...
před 217 týdny
milosh

milosh

Tak ono pro běžného diváka je výsledku jedno, která stanice to odvysílá. Stačí že odvysílá a nepokoní...
před 217 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Pro mě ne, já Fandu nechytám. :D.
před 217 týdny
Další články k tématu