19. 11. 2016

Novinka pod lupou: Sweet/Vicious

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Sweet/Vicious
Žánr Komedie / Drama / Akční / Hrdinský / Thriller
Stanice MTV
Premiéra 15. 11. 2016
Vysílání úterý, 22:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Jules je typická členka sesterstva, alespoň na první pohled. Tajně se však kromě studentského života snaží balancovat i se svým nočním životem, ve kterém se na školním kampuse jako tajný mstitel snaží vykonávat spravedlnost. Její tajemství shodou náhod objeví Ophelia, bouřlivá počítačová hacerka z bohaté rodiny, která si přivydělává jako drogová dealerka. Ophelia se rozhodne připojit se k Jules a její touhou po spravelnosti a pomstě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Docela mě to překvapilo. Nevěděla jsem, co od toho čekat, ale automaticky jsem předpokládala, že půjde o nějakou dvacetiminutovou komedii. Nakonec se z toho vyklubala čtyřicetiminutová komedie mixnutná hororem, thrillerem a akčním dramatem.

Paradoxně výsledek byl lepší, než jsem očekávala. Bavila jsem se od začátku do konce. Nemyslím si, že půjde o mou další srdcovku, ale rozhodně odcházím od pilotu s dobrými pocity a pozitivně naladěná na další sledování. Celkový dojem mi kazí několik nechutných scén včetně opakovaného zvracení jedné z hrdinek, ale taky trošku předvídatelnost ohledně toho, v čem spočívá motivace blondýnky.

Seriálu samozřejmě nechybí ten teen nádech, který je pro stanici MTV typický. Hodně z toho cítím komiks Kick Ass, který jsem jako jeden z mála četla. Prostě pár loserů (v sexy obměněné podobě) se rozhodne převlékat se jako ninja a jít do nočních ulic bojovat za spravedlnost.

Hrdinky mají mezi sebou dobrou chemii a obě jsou sympatické, což je určitě plus. V pilotu došlo na povinnou romanťárnu (ne mezi nimi :D ), ale zase se tu vzápětí objevil i twist prvek, který to tradiční klišé zase trošku rozbořil a přesunul celou dějovou linku s potenciálním přítelem trošku na vyšší level.

Jak říkám, za mě dobrý mix vtipu a napětí, sympatické hrdinky a zábava od začátku do konce, takže určitě budu koukat dál a vám všem seriál taky doporučuju.
 • mix vtipu a napětí
 • sympatické hrdinky
 • pár nechutných scén
 • v jistých ohledech předvídatelnost
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Od MTV mám za letošek několik komedií stále v živé paměti. Ne proto, že by byly tak dobré, že bych na ně s láskou vzpomínala, ale spíš proto, že byly skoro až nepřekonatelně hrozné a otřesné. Jen pro informaci, mluvím o Loosely Exactly Nicole a Mary + Jane, pokud by to někoho zajímalo. Tudíž ani u Sweet/Vicious jsem nedokázala být neskeptická a sledování pilotu tohoto seriálu jsem si naplánovala jen a pouze proto, abych viděla, jestli MTV dokáže klesnout ještě hlouběji.

A bude to znít překvapivě, ale tentokrát to MTV nedokázalo. Samozřejmě, i Sweet/Vicious v sobě má spoustu „puberťáckých prvků“ a několik neduhů tolik typických pro MTV (nechutnosti – tentokrát zvracení – či zbytečné nadužívání sprostých slov, která jsou nakonec stejně vypípána [pokud by je nevypípávali, dalo by se to pochopit jako jejich styl a přiblížení se mladé generaci, ale takhle? Proč? Nebylo by lepší nemuset vůbec pípat?]), ale přesto na stanici působí jako svěží závan, který by byl nadprůměrný i pro jiné stanice.

Hlavní postavy nejsou divné (fajn, jsou, ale ne tolik, aby se nad tím člověk pozastavoval, všechny jsou takové mile trhlé (ale kdo by u MTV nějakou trhlost nečekal) a nakonec – jejich vtipy fungují. To znamená, že se jim divák i zasměje a nekroutí jen nevěřícně hlavou. Seriál často od komedie sklouzává k takové „temnotě“, překvapivě mu ovšem sedí i tato poloha. A navíc je tu i několik vedlejších postav, díky kterým seriál získává „šťávu navíc“. Dokonce i potenciální romantická linka mezi Jules a Tylerem vypadá dobře.

Sweet/Vicious je překvapivě dobrá komedie, která ani přes vyšší délku nenudí. Samozřejmě, pár negativ se tu najde, ale už jen díky tomu, že se tato novinka dokázala vymanit z prokletí MTV, stojí za to se na ni podívat. Normálně bych dala 70 %, ale když už se jedná o MTV, asi seriálu ještě o 10 % přilepším.
 • postavy
 • vtipné i temné dobrým způsobem
 • je to od MTV a zároveň sledovatelné
 • nechutnosti (tentokrát přišla řada na zvracení)
 • používání sprostých slov, která se pak stejně vypípají
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Páni! Opět jsem očekával něco naprosto jiného, tentokrát spíš nepříliš zajímavou dvacetiminutovou komedii, ale… to co jsem dostal je obrovské překvapení.

Už úvodní scéna velmi příjemně překvapí, co se technické stránky týče, děj zase může úvodní scénou lehce šokovat. Každopádně zaujme, a to velmi. Dokáže touto scénou kvalitně navnadit, překvapit diváka jemným twistem (a to už takhle na začátku!) a vytasit se s překvapivě zajímavou kamerou.

Jakmile se na obrazovce objevila Ophelie, moje nadšení ještě vzrostlo. Ze seriálu udělala komedii, ale zcela jinou, než na co jsem zvyklý, ta postava je vtipná a zábavná, přesto se objevují náznaky ukazující, že má i tak velmi zajímavou minulost, a že není prvoplánová. A to se díl teprve rozjíždí a je ještě na míle daleko od tempa které pak nasadí. Pilot má „drive“ a čím déle trvá, tím je zajímavější. Je velmi zábavný a plný vtipů, dokáže ale nadprůměrně dobře podat napínavé scény a také nabídne několik velmi překvapujících okamžiků. A to všechno během jedné epizody.

Dále se vydařil výběr herců. Jsou výborní, neokoukaní a stále kvalitní. Především představitelka Ophelie si mě získala. Postavy, které hrají jsou taktéž zajímavé. Technické stránky se projednou povedly, především vyniká zajímavá kamera a povedená hudba.

Sweet/Vicious nabízí skvělý pilotní díl. Není tu mnoho hluchých míst, žádné zbytečné vedlejší linie nebo špatní herci. Ne. Pilot má skvělé temp, spoustu vtipů, balancuje na pomezí výborné komedie a stejně dobrého akčního či lehce detektivního žánru, zabaleného do stylu Young adult filmů. Já dávám palec nahoru!
 • herci
 • postavy
 • zajímavý příběh
 • vtip, skvělé vybalancovaný s vážnějšími scénami
90 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Koldik

Koldik

Hodnotenie dobre, trailer ujde, Ofelia mi ale nie je az tak sympaticka, zatial davam iba chci videt, uvidime...
před 209 týdny
Pipa22

Pipa22

otestuju ...
před 206 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Především druhá polovina série je parádní. Příběh odsýpá a nejde už o takovou bláznivou...
před 5 dny
Další články k tématu