26. 11. 2016

5 nejočekávanějších seriálů prosince 2016

Advent je skoro tady. A taky Vánoce a rok 2017 klepe na dveře. Seriály mají vesměs pauzu, přesto se najde pár nových kousků, které si můžeme užívat u prvního sněhu. Pojďte mrknout, co přinese seriálový prosinec.

5 nejočekávanějších seriálů prosince 2016

Zimní čas, doba, kdy se vrací staré známé reklamy, ještě starší pohádky a ti z nás, kteří vánočnímu televiznímu programu příliš neholdují, mají alespoň šanci trošku dohnat svůj sledovací seriálový plán, který je v čím dál tím větším skluzu. Však se přiznejte, kdo to tak má taky, že v létě chtěl dohánět minulou sezónu a teď musí dohánět léto? :-D

Každopádně je asi jasné, že v následujících 31 dnech nás nečeká mnoho novinek. Najde se několik premiér a několik navrátilců, především na kabelovkách a streamovacích službách, kde se sváteční pauzy nectí až tak moc jako u Velké pětky. Prosinec se však především ponese ve znamení podzimních (nebo už by se měly označovat jako zimní?) finálových epizod, kterých se dočkáme na Velké pětce v řádu několika desítek. Pořád ale můžeme být v klidu v tom smyslu, že během tří nebo čtyř týdnů se jakékoliv cliffhangery vyřeší, takže to zdaleka není tak hrozné jako u jarního konce sezóny.

Na konci každého měsíce pro vás připravujeme článek, ve kterém se zaměříme na hlavní seriálové události. V první části článku se podíváme na zoubek pěti největším premiérám, na které se většina z nás třese nedočkavostí. Ve druhé části pak vytvoříme kompletní přehled toho, co nás čeká a nemine.

Pokud vám článek nestačí a stále hledáte inspiraci na to, co nového sledovat, určitě vám pomůže žebříček nejočekávanějších seriálů. Jsou to novinky, které zde na SerialZone sklízejí nejvíce pozornosti, nejvíce lidí si je přidává do svých watchlistů. Pokud tedy nechcete být pozadu ve všeobecném přehledu, seriály zde na předních příčkách by vám neměly uniknout.

Dost už ale úvodních řečí, jde se odpočítávat, na co se v prosinci můžeme nejvíce těšit:

5
Mozart in the Jungle

Mozart in the Jungle

Kdy a kde

od 9. prosince na Amazonu

O co jde

Půlhodinové komediální drama se inspiruje memoáry Blaira Tindalla. Seriál diváky vtáhne za oponu světa hudby, kde tvůrčí odhodlání a kreativita musí čelit psychologickým hrám, politice a instinktům přežití. Třetí sezóna nás vezme na vzrušující italské dobrodružství. Rodrigo přijme tvůrčí výzvu. Musí doprovázet velkou operní divu Alessandru při jejím dlouho očekávaném návratu při koncertě v Benátkách. Hailey cestuje po Evropě, kde nejen že nachází vše, po čem toužila, ale zároveň odhaluje svou vášeň pro skládání hudby. Orchestr je rozpolcený. Mnoho hráčů nemůže vystát být v jedné místnosti s ostatními a napjatá vyjednávání se pro Cynthii a Glorii dostanou do osobní roviny.

Proč to sledovat

Seriál na sebe výrazněji upozornil během udílení Glóbů, kdy vyhrál v komediální kategorii, co se dalo. To samozřejmě nezůstalo bez odezvy, postupně se o něj začalo zajímat čím dál více lidí. U nás stále ještě není tak profláknutý, aby se o něm dalo mluvit jako o hitu, každopádně v zahraničí má již své pevné postavení a očekávání fanoušků jsou vysoká. Jelikož v prosinci není příliš velká konkurence, dostal se Mozart i do našeho žebříčku, i když „pouze“ na páté místo.
4
Star

Star

Kdy a kde

od 14. prosince na Foxu

O co jde

Nové drama od tvůrců Empire. Jde o emoční, leč mocné drama nabité chytlavou hudbou a dechberoucími vystoupeními. Tři talentované zpěvačky zoufale touží po novém startu a hvězdné kariéře, ovšem hudební průmysl je mnohdy velmi krvelačný a nebezpečný. Jak se jim podaří uspět a jaké oběti během toho budou muset podstoupit?

Proč to sledovat

Jediná novinka na seznamu patří Velké pětce. Ještě před Vánoci se stihne představit jeden z nejočekávanějších seriálů této sezóny. Po úspěchu Empire se šéfové na Foxu modlí na kolenou, aby dokázali úspěch zopakovat s podobně laděným seriálem. Čeká nás hudební exploze, tentokrát však v čele budou tři holky. Nepřipomíná vám to Dreamgirls? Mně od první chvíle. Seriál určitě mnoho fanoušků (nebo alespoň diváků) Empire vyzkouší ze zvědavosti. Je ale otázkou, na jak vysoké úrovni jsou očekávání, respektive jestli lidi čekají nové guilty pleasure, nebo jestli se chtějí podívat a ujistit, že seriál bude stejná telenovela jako poslední řady Empire.
3
Fuller House

Fuller House

Kdy a kde

9. prosince na Netflixu

O co jde

Spin-off Full house se vrací s novými osudy ovdovělé matky D.J. Tanner-Fuller, které s výchovou dětí pomáhá její mladší sestra a hudebnice Stephanie Tanner a nejlepší kamarádka a také svobodná matka Kimmy Gibbler. Naštěstí rodina je dost velká na to, aby si každý člen našel i v těžkých chvílích oporu a společnými silami všichni překonávali překážky.

Proč to sledovat

Pro fanoušky Full House to loni byla povinnost. Nové diváky možná první série nenalákala, ale kvalita se epizodu od epizody zlepšovala a ve výsledku fanoušci odcházeli od první série spokojeni a natěšeni na další rok. Navíc v průběhu měsíců se oznámilo spoustu vzrušujících hostujících hvězd a nových tváří. Trailer jen dokázal, že Fuller House má velké předpoklady k tomu, že tu s námi bude pěkných pár let a úctyhodně ukáže novou generaci našich známých a milovaných rodin.
2
The Royals

The Royals

Kdy a kde

od 4. prosince na E!

O co jde

Ta nejluxusnější a nesmrtelná královská rodina v televizi se vrací na scénu. Deset nových epizod bude opět sledovat královnu Helenu a její rodinu, jak se snaží kočírovat své divoké životy i blaho celé své země.

Proč to sledovat

Během posledních dvou let se z Royals stalo guilty pleasure pro miliony diváků. Z počátku nenápadný seriál – vždyť je prvotním zářezem E! do skriptové tvorby – dokázal, že má pevnou půdu pod nohama a nestojí pouze na jediném slavném jméně. Fanoušci si postavy rychle oblíbili a poslední dva roky ukázali, že Royals má silnou diváckou základnu. Navíc nás teď čeká spousta novinek a nových tváří, takže drama bude větší než kdy dřív.
1
The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

Kdy a kde

16. prosince na Amazonu

O co jde

Seriál podle historického románu Philipa K. Dicka. Drama sleduje, co by se stalo, kdyby Německo a spol. vyhrálo druhou světovou válku. Německo kontroluje většinu východního pobřeží, Japonsko zase západní pobřeží. Odpor se shromažďuje v horách mezi nimi a v jeho čele stojí záhadná postava, Muž ve vysokém zámku. Někteří obyvatelé se režimu bojí, jiné akceptují své životy, i když musí dělat kompromisy. Ve druhé sérii musí Juliana čelit důsledkům svého rozhodnutí, když pomůže utéct Joeovi i s jedním filmem pro Muže z vysokého zámku. Joe se vrací jako hrdina domů, kde bude čelit otci, který ho opustil. Frank je vtažen ještě hlouběji do odporu, když na záhadných filmech uvidí obrázky své vlastní popravy. Politické napětí přitom neustále stoupá.

Proč to sledovat

První místo patří loňské senzaci. Už po objednávce pilotu bylo jasné, že Man in the Hight Castle nejen že získá celou sérii, ale získá jich dokonce hodně. Není překvapení, že v době streamování první série dokázalo drama pro Amazon vytvořit nový sledovanostní rekord, který až minulý týden prolomili hoši z Grand Tour. Každopádně knižní zdrojový materiál nabízí dostatek představivosti, kam seriál dějově posunout, a my se již nemůžeme dočkat, až uvidíme další epizody.

Kompletní přehled

Premiéry
2. 12. 2016 Pacific Heat (Netflxi, novinka)
4. 12. 2016 The Royals (E!, 3. série)
7. 12. 2016 Shut Eye (Hulu, novinka)
9. 12. 2016 Fuller House (Netflix, 2. série)
9. 12. 2016 Mozart in the Jungle (Amazon, 3. série)
14. 12. 2016 Star (Fox, novinka)
16. 12. 2016 The Man in the High Castle (Amazon, 2. série)
23. 12. 2016 Trollhunters (Netflix, novinka)

Finále:
4. 12. 2016 Secrets & Lies (ABC, nerozhodnuto)
4. 12. 2016 Westworld (HBO, prodlouženo)
7. 12. 2016 South Park (Comedy Central, prodlouženo)
7. 12. 2016 Impastor (TV Land, nerozhodnuto)
7. 12. 2016 Legends of Chamberlain Heights (Comedy Central, nerozhodnuto)
8. 12. 2016 Those Who Can't (truTV, nerozhodnuto)
10. 12. 2016 Dirk Gently's Holistic Detective Agency (BBC America, prodlouženo)
11. 12. 2016 Ash vs Evil Dead (Starz, prodlouženo)
11. 12. 2016 Blunt Talk (Starz, nerozhodnuto)
11. 12. 2016 Divorce (HBO, prodlouženo)
14. 12. 2016 Chance (Hulu, nerozhodnuto)
14. 12. 2016 Rectify (Sundance, zrušeno)
14. 12. 2016 Younger (TV Land, prodlouženo)
18. 12. 2016 Berlin Station (Epix, prodlouženo)
18. 12. 2016 Shameless (Showtime, nerozhodnuto)
18. 12. 2016 Graves (Epix, prodlouženo)
19. 12. 2016 Mars (NatGeo, nerozhodnuto)
20. 12. 2016 Scream Queens (Fox, nerozhodnuto)


Je jasné, v jakém duchu se ponese prosinec. Na které navrátilce se těšíte vy? A kterým novinkám plánujete dát šanci?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
LuciaG

LuciaG

Už som to tu niekde raz písala, ale jediný "seriál", na ktorý sa v decembri teším je Adventný...
před 191 týdny
misiacik0308

misiacik0308

No jednoznacen sa teším na The Royals. celkom slušný seriálik
před 191 týdny
1Anilvap

1Anilvap

Sense8, i když bohužel jenom jeden díl. :( Ale byla by škoda to nezmínit!
před 190 týdny
Další články k tématu