Facebook Twitter E-mail
29. listopadu 2016

Star Trek: Michelle Yeoh se stane kapitánkou hvězdné lodi

Jak už scenárista Bryan Fuller poznamenal na letošním Comic Conu, chystaná novinka Star Trek: Discovery, je ve fázi castingů. Dnes Vám tedy přinášíme nejnovější jméno a k němu patřící tvář. Nejde však o hlavní ženskou postavu, jejíž hledání trvá již více jak tři měsíce.

Obsazeno bylo nejdůležitější místo – kapitánské křeslo. Nejedná se zatím přímo o loď Discovery, ale o sesterskou U.S.S. Shenzhou. Roli Han Bo, kapitánky hvězdné flotily, ztvární Michelle Yeoh. Michelle si svou slávu vydobyla už v roce 1992, kdy se stala nejlépe placenou herečkou. Její sláva však nepřesáhla asijské hranice až do roku 2000, kdy se objevila ve filmu Tygr a Drak. Následovaly role ve filmech jako Gejša, bondovce Zítřek nikdy neumírá, nebo Mumie:Hrob Dračího císaře. Seriálovému světu se přiblížila menšími roličkami v historickém Marcu Polovi, nebo akčním Protiúderu.

Bryan Fuller na tiskovce Asociace televizních kritiků prozradil, že loď Shenzhou bude hrát velkou roli v první sezóně seriálu Discovery. Dále prozradil, že první, třináctidílná sezóna, bude jakýsi překlenovací můstek mezi Enterprise a originálními sériemi. Bude se zabývat incidentem z historie Hvězdné flotily, o kterém se zatím jen mluvilo, ale který nebyl nikdy blíže prozkoumán. „Tento příběh budeme vyprávět skrze hlavní ženskou postavu, která je na cestě, jež jí má naučit vycházet s ostatními v galaxii.“

Michelle Yeoh na otázky ohledně svého obsazení reagovala slovy: „No, myslím, že CBS chystá své vlastní oznámení, ale všichni jsme vyrostli s generací Star Treku, takže ovšem, že jsem velký fanoušek.“

Premiéra byla z původního lednového termínu posunuta na květen 2017.


Znáte Michelle? Máte jí rádi? Těšíte se na nový Star Trek?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

STOUPA
před 155 týdny
Velmi dobrá herečka, v Marco Polo výborná.
Destiny
před 155 týdny
Skvělá zpráva. Škoda jen, že jí neobsadili do role kapitánky Discovery.
Koldik
před 154 týdny
Je sympaticka a mam ju rad ako herecku, verim, ze tu bude fajn.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY