21. 12. 2016

Novinka pod lupou: Pacific Heat

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Pacific Heat
Žánr Animovaný / Komedie / Akční
Stanice The Comedy Channel (Austrálie)
Premiéra 27. 11. 2016
Vysílání nepravidelné
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává na zlatém pobřeží, v prosluněném ráji, kde se slunce a surfování střetávají s rostoucí vlnou zločinu. V centru dění se nachází tajná jednotka Pacific Heat, jejíž členové se zabývají vším od podvodníků až po mezinárodní drogové kartely.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle bych asi přirovnala k Archerovi. Sice jsem ho nikdy neviděla, ale přesně takto si ho představuju. Pacific Heat za mě nuda. Je to jen půlhodinovka, přesto jsem sledování musela asi třikrát zastavit. Nebylo tu nic, co by si dokázalo udržet mou pozornost.

Tým se nám představí poměrně rychle, takže jsem hned zjistila, že tito hrdinové mi sedět nebudou. Jsou zde typické různorodé postavy – posh holka, nadutý silák, sukničkář, chytrá kráska, nerd počítačová expertka a jejich šéf, který jim věčně zachraňuje zadky, i když to tým neustále podělává svým naprosto nelogickým chováním.

Animace taky není kdoví jak super, ale to je spíš mým osobním zaujetím, prostě to vypadá jako Archer, takže pokud ten se vám animačně líbí, tak tohle vás taky snad zaujme. Vtipy jdou v seriálu rozeznat a je jich tam dost. Je jen otázkou vkusu, komu sednou a komu ne. Já dál sledovat nebudu.
 • krátká stopáž
 • nebavila jsem se
 • nepěkná animace
 • otravné postavy
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Prosinec byl zatím plný jiných věcí, a tak je to dle mého tento měsíc poprvé, co se alespoň já dostávám k rubrice Novinka pod lupou. Takový návrat je jistě hoden oslavy nějakým úžasným pilotem. Splnil Pacific Heat svůj předem neznámý účel?

No, upřímně moc ne. Sice je mi přesně jasné, že určitá skupina lidí bude nadšená, protože tento seriál přesně (alespoň dle absolutního neznalce, jako jsem já) splňuje kritéria milovníků komiksu. Neboť komiksových prvků je tu opravdu požehnaně (ne, nemyslím tím jenom to, že je to kreslené…) V tom ale tkví největší problém Pacific Heat. Vyznívá z něj, že je jen pro milovníky komiksů. Zbytku diváků toho moc neřekne.

Je tu spousta vtipů, což je bezva. Ale ani ty nefungují tak, jak bych si přála. Ve chvílích, kdy přišly, jsem přesně tušila, že teď je to ono, teď je to ta chvíle, teď se mám smát. Jenže ono nic. Ano, víte, že tohle je vtip, ale prostě vás to nechá naprosto chladnými. Někdo to může mít jinak, ale já zkrátka odcházím zklamaná (od sledování, doslovně ne).

Pacific Heat si dle mého doopravdy může zamilovat jen někdo, kdo už teď má knihovnu plnou komiksů (nebo ještě nemá a neví o tom, ale podvědomě to chce). Ten styl je totiž natolik základním prvkem, že přes to prostě nejede vlak. Protože když nejste milovníkem komiksů, tak v případě Pacific Heat prostě nezbývá nic jiného než si říct: „Proč?“
 • spousta vtipů
 • komiks seriál příliš definuje
 • vtipy moc neosloví
 • příběh nic moc
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Pacific Heat jsem zaznamenal čistě náhodou, ale animace mi připomněla dva opravdu povedené kousky. Na první pohled mi to připomnělo Ugly Americans (postava policejního šéfa je snad identická) a fakt, že se jedná o policejní jednotku, zase okamžitě evokovala Archera.

Jenže kvalitám toho druhého či ujetosti toho prvního to nesahá ani po kotníky. Problém je, že postavy jsou nezajímavé. I když věřím, že s trochou snahy je můžou vykreslit do zajímavých a oblíbení hodných charakterů. Chtělo by to tady trochu vybalancovat a vyladit. Je tam několik povedených vtípků, ale je tam tady spousta těch co zaniknou, protože jich je moc.

Po pilotu mám tedy rozpačité pocity. Nevadí mi animace, i když není úplně oku lahodící. Vadí mi ta nevyváženost. Potenciál to má, ale chce to vychytat mouchy. Věřím, že se to může povést a možná se jednou vrátím. Zatím to však nevypadá, že by si tenhle australský kousek našel místo v mém watchlistu.
 • potenciál tam je
 • animace mi nevadí
 • pár vtípků
 • chtělo by to vyladit, některé vtípky prostě netrefí, protože jich je moc
 • postavy nejsou žádný zázrak
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
singularita

singularita

Nenalákalo mne to. :)
před 218 týdny
milosh

milosh

Nic proti animovaným seriálům, ale tohle mě neláká. A připouštím, že svůj díl viny má i ne moc lákavá...
před 218 týdny
Koldik

Koldik

pridavam sa...
před 216 týdny
Další články k tématu