Facebook Twitter E-mail
4. ledna 2017

S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Buffy the Vampire Slayer 1×01: Welcome to the Hellmouth?

Medailónek

Název: Buffy the Vampire Slayer (Buffy, přemožitelka upírů)
Žánr: Drama / Fantasy / Akční / Upírský
Stanice: The WB
Vysílání: 1997–2003
Celkový počet sérií: 7
Premiéra: 10. 3. 1997

Kdo?

Tvùrci: Joss Whedon
Herci: Sarah Michelle Gellar, Alyson Hannigan, Nicholas Brendon, Anthony Head, David Boreanaz, James Marsters, Charisma Carpenter, Emma Caulfield, Michelle Trachtenberg, Amber Benson, Seth Green a další

O čem to je?

V každém pokolení je jedna Vyvolená. Ona sama bude bojovat proti upírům, démonům a silám temnoty. Je Přemožitelka.

Buffy je vcelku obyčejná středoškolačka, která se právě přestěhovala do malého města Sunnydale. Od svých vrstevníků se liší jednou drobností – je přemožitelkou, která byla vyvolena, aby bojovala s veškerým nadpřirozeným zlem. Buffy však tuto skutečnost odmítá a snaží se žít normální život. Svému osudu ale uniknout nemůže, a tak se pro ni novou normou stává každodenní záchrana světa, se kterou jí pomáhá její pozorovatel Giles a její přátelé, Willow a Xander.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 100 %

Při sledování Buffy na člověka dýchá nostalgie 90. let ze všech stran a pokud jste to zažili, tak mi rozumíte. Buffy je seriálem, který odstartoval mé seriálové nadšení, takže je těžké hodnotit tento pilot bez předešlého zaujetí a emocí. Nicméně se o to pokusím.

Celý koncept seriálu byl tenkrát nový a neokoukaný, a proto je Buffy takovým úspěchem. Generace Upířích deníků už tento kousek asi tolik neocení, ale vězte, že Buffy je nezaměnitelným originálem se silnějším scénářem. I celá mytologie je mnohem realističtější (i když jde o svět fantasy), působí věrohodnějším dojmem. Ten podtrhují i kostýmy a masky, na kterých si dali všichni záležet. Žádné v postprodukci vytvořené žilky pod očima a žádné třpytky na těle. Místo toho hodiny pečlivé práce v maskérně a na světě byl hrozivěji vypadající upír.

Pilotní epizoda má občas hluchá místa, ale ta jsou vynahrazena akčnějšími scénami (doprovázenými hororovou atmosférou z 90. let) a samozřejmě cliffhangerem na konci. Ten vás zaručeně přiměje pustit si i druhou epizodu. Musím se ale přiznat, že některé scény a dialogy na mě působily poněkud kýčovitě, ale to bych připsala také oné době. Přece jen to bude už dvacet let od premiéry.

Neodmyslitelnou součástí seriálu je i znělka, která bude navždy patřit k mým nejoblíbenějším. Buffy je možná jediný seriál, u kterého jsem znělku nikdy nepřetočila. Škoda, že v dnešní době je potřeba šetřit každou vteřinou a od znělek se už upouští.

Pilotu dávám 80 %, jelikož vím, že seriál nabízí spoustu epizod, které ho snadno trčí do kapsy. Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo Buffy ještě neviděl, rozhodně vám tento seriál doporučuji.

+ nostalgie
+ práce maskérů
+ znělka
+ cliffhanger na konci

- občasná kýčovitost

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 100 %

Poznámka: Hodnotím opravdu tak, jako kdybych vůbec netušila, co přijde dál, takže se nedivte některým otázkám, které si v názoru pokládám. Jasně, že vím odpověď, ale jsou to otázky, které mě při sledování pilotu automaticky napadnou…

Tohle že jede na The WB? Na stanici pro mladé? Vždyť to byl úplně horor. Jasně, horor říznutý teen dramatem a osolený pořádnou dávkou sarkasmu, ale i tak. Sledovala jsem to se sluchátky a v jednu chvíli jsem vyjekla nahlas, jak jsem se lekla… a muž se mi pak smál :-D

Ještě než přejdu k hodnocení pilotu, tak musím zmínit cliffhanger na konci. Zrovna v takové chvíli střih, no mě omyjou. Skvělý způsob, jak nalákat na sledování dalších dílů, protože prostě MUSÍM vědět, jak se z tohohle hlavní hrdinka dostane. Zatím to pro ni nevypadá moc dobře, ale tak snad nezemře, když se to všechno točí okolo ní, ne?

Když už jsem u Buffy, tak musím vyzdvihnout, jak je perfektní. Kam přijde, tam má sarkastickou poznámku, na všechno má odpověď a je prostě super cool, takový životní vzor, tedy až na ty upíry a že je neustále v ohrožení života. Hlášky ten pilot hodně kořenily a většinou byla jejich zdrojem právě Buffy. Ostatní postavy mi tam přijdou v podstatě trochu do počtu, aby se neřeklo. Suchý Giles je výjimka, ten jeho přístup na hony vzdálený od Buffy je zdrojem spousty vtipných situací. Na sympatiích mu přidává i jeho britský přízvuk.

Moc se mi líbí grafická stránka. Upíři nemají pouze zoubky, ale celou pořádnou masku, takže opravdu vypadají strašidelně.

Celý pilot vlastně dost dobře hraje na tajemno. Je tu náznak serializovaného děje, záhada v podobě neznámého krasavce v temné uličce (Kdo to je a jaktože ví o Sklizni? A bude tady nějaká láska?), humor, napětí, akce… Tenhle pilot je v podstatě žánrovou směskou, která by neměla fungovat, ale ve výsledku zjistíte, že se bavíte od začátku do konce a nemůžete se dočkat dalšího dílu. Rozhodně to nebude seriál jen pro teenagery, ale pro všechny milovníky dobré seriálové zábavy.

+ Buffy a její sarkasmus
+ vzhled upírů
+ serializovaný děj
+ cliffhanger
+ fungující mix žánrů

- zbytečně moc postav, které se zatím nijak neprojevily

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Esgalnor

Status: viděno jen několik náhodných epizod v televizi
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Ten ikonický monolog se jen tak snadno nezapomene. „V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala… je to přemožitelka,“ si vybaví snad každý, kdo viděl náhodně byť jen jednu epizodu. Hned díky tomu člověk ví, co od Buffy čekat: učebnicový příklad skutečného guilty pleasure! Víte, že to nebude kdovíjak chytré. Víte, že to taky nebude kdovíjaká prvotřídní produkce. A stejně se vám to zalíbí.

Buffy jsem nikdy nesledoval epizodu po epizodě (a později jsem se k tomu stále nedostal), pokaždé jsem viděl několik náhodných dílů v televizi a po nějaké pauze zase dalších. Tímto přerušovaným tempem, kdy mi sice spousta věcí unikla, ale dějovou kostru jsem pobíral, jsem zhlédl všechny série. Dost těžko se mi upouští od těch pozdějších sérií, které se kvalitativně od toho začátku tak liší a přináší o dost víc temnoty. Ale musím.

Pilot Buffy s tím středoškolským prostředím, v němž se odehrává, dost evokuje známé devadesátkové slashery typu Vřískot nebo Tajemství loňského léta, někdy možná až příliš okatě. Rozhodně to ale nepůsobí natolik okoukaně, aby to vadilo – především díky sympatickým postavám. Zábavná Buffy, zakřiknutá Willow nebo nafoukaná Cordelia – všechny tyto postavy jsou sice tisíckrát viděné v podobných seriálech či filmech, zajímaví herci a poměrně povedeně napsané dialogy způsobují, že to na člověka celé – postavy i prostředí – zapůsobí maximálně jako fajn retro, avšak nijak otravně.

Co se mi na Buffy vždycky líbilo, je zajímavě vymyšlená mytologie, která i dnes působí originálně (a především s něčím takovým přišla Buffy jako jedna z prvních). Upíři jsou tu ještě ti dobří, ještě než se z nich staly třpytící se kreatury plné lásky a krásy. Ne, tady jsou upíři oškliví, zlí a posedlí touhou po krvi, což já jedině vítám. Jejich masky jsou skvělé.

Akční scény v pilotu jsou přehnané, úsměvné, Buffy při nich ale skvěle hláškuje a hlavně při nich je vidět, že se tady seriál nebere příliš vážně a osudově. A i tak stále dokáže v některých scénách překvapit povedenou, poměrně hutnou – až hororovou – atmosférou.

Pilotu Buffy ale nemůžu pár věcí odpustit. Místy to je roztřesená kamera, která dělá ve všem pouze zmatek a těžko se pak v obraze orientuje. Vzhledem ke stáří pilotu (už skoro dvacet let? :O) se sice příliš velké tmě v potemnělých scénách nedá divit, přesto mi tam ale vadila. A ač je tu ještě Buffy místy spíš parodická a nebere se vážně, někdy je nelogická až příliš – ve škole je mrtvola, ale nikdo s tím nic neudělá, nezruší třeba vyučování, ne.

Pilot Buffy navnazuje na seriálové béčko. Ale zároveň na jedno z nejlepších seriálových béček, které nikoho neurazí a skvěle baví (a později se navíc z té béčkovosti dobře vymaňuje). Její pilot má nadhled a zábavnost, dost vtipných prvků – zároveň ale dokáže být napínavý a přijít s kvalitně vytvořenou atmosférou. Masky jsou dost povedené a propracované a podporují zajímavou mytologii. A cliffhanger na konci je jen třešničkou na dortu.

+ místy překvapující atmosféra
+ nadhled a vtip
+ masky
+ mytologie

- kamera
- občas nelogické jednání a situace

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: mé první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na Buffy jsem lákána už neskutečně dlouho. Z mnoha stran. Přesto byl můj zájem naprosto nulový a já odolávala, takže ve své paměti žádnou vzpomínku na Buffy neuchovávám. Ano, několik epizod už jsem sice možná viděla, ale vzhledem k marnosti mé paměti už nikde nejsou. Takže, vyhýbám se Buffy právem?

No, na začátek řeknu něco o sobě. Je mi osmnáct. Tedy osmnáct a půl a pár drobných, jestli to chcete přesně. A co říct k mému prvnímu zážitku? Zaprvé – upřímně jsem netušila, že jsem tak hrozně stará. Teda, na pohádky se dívám až trapně často, ale u pilotu Buffy si připadám, že abych si ho užila, musela bych si ze svých mladých let ještě tak minimálně pět ubrat. Minimálně pro první sledování.

A to je můj hlavní problém. Kostýmy, příběh ani postavy nejsou vůbec špatné, ale prostě… je tu něco dalšího, co všechno tohle neuvěřitelně staví do pozadí a naprosto to pro mě kazí dojem. Přijde mi, že jsem Buffy objevila moc pozdě. Buffy je sice dokonce ještě o kapku starší než já, ale pilot je na mě prostě takový moc laciný. Zkrátka příliš teen.

Seriálu ale zase musím přiznat, že ta tajemnost, kterou se prezentuje, docela funguje. Na mě asi nejlépe zapůsobila postava knihovníka, který do příběhu dokázal dostat něco navíc a konečně přidat trochu opravdového tajemna, které doopravdy dokázalo působit tajemně. Jenže ani tohle není všemocné a pilot to nezachrání.

Mám dojem, že stejný názor jako já mnoho lidí mít nebude, ale musím si přiznat, že toto zkrátka není můj šálek čaje. Netuším, jestli má Buffy něco, co prostě nevidím, nebo jestli mi chybí nějaká nostalgie a vzpomínka z dětských let, ale to už asi nezměním.

+ postava knihovníka Gilese
+ vcelku zajímavé postavy a příběh

- příliš teen
- člověk musí nejspíš začít sledovat ve správném věku

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Seraphine313

Status: viděno pár náhodných momentů v televizi
Hodnocení celého seriálu: -

Ach jo. všichni kolem mě tenhle seriál oslavují, ale pro mě prostě není. Pro mě je to taková americká Princezna Fantaghiro, kterou osobně mám radši, i když si jsem jistý, že po odsledování bych se cítil stejně jako po odsledování pilotu Buffy.

Co mi tak vadí? Celkově asi ani ne koncept seriálu, kdy se v současném světě pohybují Slayeři (Přemožitelé, Zabíječi, Exekutoři, Kati, přeložte si to jak chcete), kteří zabíjejí upíry a chrání svět před zlem, ale spíš celkové provedení. Za tu třičtvrtě hodinu jsem nenašel jediného herce, který by uměl hrát. Alyson Hannigan, Sarah Michelle Gellar, Charisma Carpenter i Anthony Head se snaží, ale je to prostě čistý amatérismus. Tohle není ani tak devadesátkový seriál, jako osmdesátkový seriál. Devadesátkový seriál je pro mě třeba Stargate (který vznikl i ve stejném roce). Srovnejte si to z hereckého hlediska, je to neskutečný rozdíl. Čím to? Stanicí? Možná že kdyby Buffy začínala na jiné stanici, seriál by neby legenda jen mezi odrostlými teenkami, ale byl by legenda obecně.

+ koncept

- herci
- stanice

Moje hodnocení pilotu: 40 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (právě čteš)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

spike
před 132 týdny
Souhlasím Spike je podle mě taky nejlepší! :-)
Tulrika
před 132 týdny
Buffy byla fenomén. Ale mě to úplně minulo. Viděla jsem pár dílů a přišlo mi to...
Jessica Angell
před 132 týdny
upřímně jelikož jsem to viděla tak stokrát tam a zpátky tak rovnou říkám že...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY