Facebook Twitter E-mail
30. prosince 2016

Vikings: Valhalla přivítala [SPOILER]

V článku se objevují spoilery z nového dílu čtvrté série. Pokud jste epizodu ještě neviděli a nechcete si kazit překvapení, přečtěte si článek později.

U seriálu Vikings (Vikingové) není moc zvykem, že by často umíraly hlavní postavy. Za poslední týden mají fanoušci historického hitu hned dva důvody k truchlení. Nejprve v epizodě In the Uncertain Hour Before the Morning vysílané minulý týden byla zavražděna královna Aslaug (Alyssa Sutherland). A hned o týden později v dalším díle All His Angels vstoupil do Valhally i jeden z největších válečníků všech dob, Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel).

Po dobytí slavné Paříže se Ragnar Lothbrok ocitl na samém vrcholu své slávy. Ale po těchto událostech nabírá jeho život nový směr. Zrada vlastního bratra Rolla a drtivá porážka u bran Paříže o několik let později znamená pro Ragnara vyhnanství. Po návratu do rodného Kattegatu se ocitá uprostřed světa, kde není vítán. Vesnici vládne jeho nejstarší syn Bjorn a jeho touhu vrátit se do Anglie, kde zažil jedny z nejslavnějších vítězství, nikdo nesdílí.

To Ragnara podnítilo, aby našel svoji vlastní posádku a vyplul do Anglie na vlastní pěst. Již od začátku však nejde nic podle jeho plánu. Lodě ztroskotají při bouři a zbylí válečníci nedokáží čelit větší vojenské hrozbě. O několik dní později se vzdává společně se svým synem Ivarem králi Ecbertovi. Ten ho následně posílá ke králi Aellemu, který mu slibuje smrt.

Jeden z největších Vikingů tak tráví poslední dny a hodiny nesnesitelným mučením z rukou odvěkého rivala, krále Aelleho. Když se blíží jeho konec, je vhozen do jámy s těmi nejjedovatějšími hady. Ani v posledních momentech svého života nepřestává myslet na své nejbližší přátelé a na svoji rodinu, kterou tolik miloval.

Král Ragnar Lothbrok je mrtvý a s ním i jeden velký příběh. Ale seriál ani zdaleka nekončí. Jeho synové budou pravděpodobně prahnout po pomstě za smrt své matky a svého otce. Stále ovšem zůstává velkým tajemstvím, v jaké roli se v páté řadě objeví irský herec Jonathan Rhys Meyers, který má zaplnit právě uvolněné místo po největší ikoně vikingské ságy.


Bude vám Ragnar chybět? Jaké máte pocity z jeho smrti? Koho myslíte, že bude hrát herec Jonathan Rhys Meyers?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
La.Volpe
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kaspi
před 159 týdny
Musim uznat ze prerod na puvodni nazev Vikings pusobi velmi rozpacite. 3 serie...
Vachisek
před 159 týdny
Skvělá smrt. :) Hodné Vikinga.
singularita
před 154 týdny
Díky za článek. - Kvůli spoileru jsem si ho odložil, až to dokoukám. Což se...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY