Facebook Twitter E-mail
9. ledna 2017

Alexis Bledel vyměnila Rory za Služebnici

Již za pár týdnů se na Hulu představí desetidílná minisérie The Handmaid's Tale, která vychází ze stejnojmenné knižní předlohy od spisovatelky Margaret Atwood. Do češtiny byla kniha přeložena jako Příběh služebnice. Jedná se o příběh z dystopické budoucnosti v časech diktátorských, kde je pouze hrstka žen nepoznamenána nukleárními katastrofami a nepřišla tak o svou plodnost. K zachování lidstva jsou tedy tyto ženy důležité, a tak jsou jako Služebnice umisťovány do vysoce postavených rodin, kde mají za úkol splodit jim potomka. Jednou z těchto ostře střežených Služebnic je i hlavní hrdinka, která není se svým osudem smířena a snaží se získat zpět svou svobodu.

O objednávce tohoto dramatu jsme vás informovali v minulém roce. Zveřejněna byla tehdy i jména herců, kteří se k seriálu upsali. Hlavní roli Služebnice Offred (Fredova) získala herečka Elisabeth Moss (Mad Men). Její „zaměstnavatele“, důstojníka Waterforda a jeho ženu Serenu Joy, ztvární duo Joseph Fiennes (American Horror Story) a Yvonne Strahovski (Chuck). V roli Moiry, kamarádky Offred, se objeví herečka Samira Wiley (Orange Is the New Black). Úlohy Luka, nezvěstného manžela Offred, se zhostí herec O.T. Fagbenle (FM) a letu Lydiu, školitelku Služebnic, si zahraje Ann Dowd (The Leftovers).

Velkým překvapením je čerstvá zpráva o obsazení herečky Alexis Bledel, která se proslavila jako Rory Gilmore v seriálu Gilmore Girls. Nové díly měly v listopadu premiéru na Netflixu. V Příběhu služebnice se Bledel představí jako Ofglen (Glenova), Služebnice, která je během pochůzek přiřazena k Offred. Služebnice musí na veřejnosti chodit ve dvojicích, což má zajistit i vzájemný dozor. V případě nevhodného a neuctivého chování mají Služebnice povinnost tuto skutečnost nahlásit, jinak hrozí trest i jim. Ofglen zpočátku vypadá jako poslušná Služebnice, ale k překvapení Offred se brzy ukáže, že ani ona není fanynkou nového režimu.

The Handmaid's Tale bude mít premiéru 26. dubna na Hulu.


Četli jste knižní předlohu? Těšíte se na tuto nadcházející novinku? Jak se vám zamlouvá její obsazení?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

spike
před 44 týdny
Raději bych viděl nové díly Gilmore Girls ale už kvůli ní se na to podívám.
Nira
před 44 týdny
Přesně tak, těším se.
silvara
před 44 týdny
Jestli bude seriál jen z půlky dobrý jako knižní předloha, tak se máme na...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY