Facebook Twitter E-mail
17. ledna 2017

Vikings: Role Jonathana Rhyse Meyerse konečně odhalena

Viking, nebo anglický král? Dlouho utajovaná role irského herce v historickém dramatu Vikings (Vikingové) byla konečně odhalena!

Slavný herec Jonathan Rhys Meyers se v páté sérii epického seriálu objeví v roli biskupa Heahmunda, který se zároveň stane pravou rukou Aethelwulfa (Moe Dunford). Ten jako dědic anglického trůnu vyčkává na korunovaci, zatímco jeho otec každým dnem čím dál více strádá. Aby Aethelwulf dokázal udržet svoji zemi sjednocenou proti dobyvačným nepřátelům z východu, je spolupráce koruny a církve naprosto klíčová.

Biskup Heahmund byla skutečná historická postava a podle dochovaných kronik žil v 9. století v malém anglickém městečku zvaném Sherborne. V některých církvích byl dokonce prohlášen za svatého.

Herec, známý především ztvárněním anglického krále Jindřicha VIII. v historickém dramatu stanice Showtime The Tudors (Tudorovci) nebo postavy bájného Drákuly ve stejnojmenném seriálu stanice NBC, byl s Vikings spojován již delší dobu. Ale až nyní byla jeho role prozrazena. Michael Hirst, tvůrce seriálu, řekl: „Bude to velmi důležitá postava. Jsem nadšen, že se Jonathan k nám připojil. Nemůžu se dočkat, až poznáme jeho postavu hlouběji.“

Mnoho fanoušků již delší čas spekulovalo, jakou postavu by měl ztvárnit. Teorie o dospělém Ivarovi, Magnusovi nebo Alfredovi se však nepotvrdily. Proč stanice History tuto informaci tak pečlivě tajila, zůstává prozatím záhadou. Nicméně postava biskupa Heahmunda se má oficiálně objevit na začátku páté série, ale podle některých zdrojů ji uvidíme již ve finále aktuální čtvrté série.

S informací jako první přišel francouzský fanweb Vikings Francais, který současně zveřejnil i první fotografii z nadcházející řady. Pátá série má mít premiéru na podzim roku 2017.


Těšíte se na Jonathana Rhyse Meyerse? Co si myslíte o jeho roli biskupa?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
La.Volpe
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kath Kleinová
před 126 týdny
Další seriál který nesleduji a je zde obsazen můj nejoblibenější herec!...
STOUPA
před 126 týdny
Těším se.
007.dany
před 126 týdny
Mám ho rád,takže se moc těším. :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY