12. 1. 2017

Novinka pod lupou: Witness for the Prosecution

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Witness for the Prosecution
Žánr Drama / Historický / Minisérie / Podle knihy
Stanice BBC One
Premiéra 26. 12. 2016
Vysílání celá minisérie už je venku
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Dvoudílná minisérie podle románu Agathy Christie. Příběh vypráví o muži, který byl obviněn z vraždy své zámožné milenky, kterou údajně zabil, aby získal celé její bohatství.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Po loňském And Then There Were None jsem měla velká očekávání nad dalším zpracováním slavné britské detektivky. Jsem předlohou nepolíbená, takže jsem ani netušila, co mě čeká. Naštěstí jsem nad názvem moc nepřemýšlela, takže jsem byla nakonec z vyústění příběhu docela překvapená, což je velké plus.

Musím říct, že pilot naplnil má očekávání. Nebylo to tak dobré jako černoušci, ale kvalitní rozhodně ano. Sedlo mi herecké obsazení, sedly mi hudební vsuvky, sedlo mi pomalejší tempo děje. Na druhou stranu už se opravdu těším na další díl, až se trošku rozjede ten proces, protože jako úvod to bylo tak akorát dlouhé a dál už by to mohlo mnohé začít nudit.

Rozhodně BBC chválím. Dokázala mi předložit historickou minisérii, která zaujme od první chvíle. Nevíte, co se stalo, příběh šikovně kličkuje tak, že co pět minut tipujete jako vraha někoho jiného a pak se zase vracíte zpět ke svým původním odhadům. Samozřejmě pro ty, kteří četli, to bude asi trošku jiný zážitek, ale určitě bych Witness for the Prosecution doporučovala i těmto divákům. Protože kvalita zpracování si to určitě zaslouží.

Já už se těším, až dokoukám i zbytek, abych věděla, jak to dopadne. Určitě si na to najdu čas brzy, takovéto jednohubky se neodkládají.
 • filmařský um
 • poutavý příběh
 • twist v ději
 • ke konci už je pomalejší tempo opravdu pomalé
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Letos (loni) to byly již druhé Vánoce v řadě, které jsem trávil společně s BBC a Agathou Christie. Ano, narážím na skvostnou minisérii And Then There Were None. A jestli tímto způsobem hodlá BBC pokračovat i do dalších let, tak se nebudu vůbec zlobit.

Pokud jste povídku četli, nebo jste viděli brilantní film Billyho Wildera z roku 1957, který sklidil šest nominací na Oscara, a kde zazářili Charles Laughton s Marlene Dietrich, máte možnost je porovnat s nejnovějším britským zpracováním. To je i můj případ. Sice je to už pár let, co jsem viděl filmovou adaptaci, ale na finální rozuzlení člověk jen tak lehce nezapomene. Jestli s příběhem nejste obeznámeni, věřím, že samotný závěr mnoho z vás uvrhne do krátkodobého šoku.

A teď k prvnímu dílu a jeho pozitivům. Atmosféra je tak dokonale vytvořena, že moc dlouho nečekáte, než vás vtáhne do 20. let a děje samotného. K tomu jistě vypomůže i výborná dobová hudba. Oproti And Then There Were None snímek trochu pokulhává v obsazení, ale stále se nachází na velmi vysoké úrovni. Vyzdvihnu dvě jména – Andrea Riseborough a Billy Howle, od kterých jsem nevěděl, co přesně můžu očekávat. Ale oba dovedli slušně konkurovat tandemu Toby Jones a Kim Cattrall.

Jako milovník historických seriálů můžu jen těžko něco vytýkat. Občas je to pomalejší a klade se důraz na delší dialogy, ale to k tomu prostě patří. Nicméně určitě bych ocenil více napětí ve vypjatých momentech. A když připočtu, že 9 z 10 postav kouří, je to asi to jediné, co na prvním dílu mohu vytknout.

Pokud si kdykoliv náhodou najdete ve svém harmonogramu dvě hodinky času na prvotřídní detektivku z pera legendární spisovatelky a produkce ambiciózní BBC, tak ani na okamžik neváhejte.
 • atmosféra 20. let
 • detektivka podle Agathy Christie
 • hudba
 • minisérie
 • nepředvídatelný děj
 • detailní scéna kočky Mimi
 • chtělo by to větší napětí
 • občas pomalejší
 • hodně vedlejších postav kouří
90 %
Mé hodnocení
La.Volpe

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Pan Citron

Pan Citron

Za mě trochu slabší než Černoušci. Osobně jsem se měl do toho problém dostat, i když obsazení bylo...
před 187 týdny
Koldik

Koldik

toto nedam...
před 186 týdny
Tulrika

Tulrika

Jak někomu může vadit, že se tam kouří. V té době se kouřilo běžně. To k tomu prostě patří. A to píši...
před 184 týdny
Další články k tématu