17. 1. 2017

Novinka pod lupou: Trollhunters

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Trollhunters
Žánr Animovaný / Komedie / Nadpřirozený
Stanice Netflix
Premiéra 23. 12. 2016
Vysílání celá série najednou
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Patnáctiletý chlapec náhodou najde magický amulet, který jej transformuje ve válečníka s titulem Trollhunters (Lovce trollů). Byl zvolen, aby chránil trolly, kteří žijí pod povrchem lidského městečka Arcadia. Ohrožují je příšerky snažící se narušit klid a mír.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Původně jsem ani nechtěla, aby se tento seriál dostal do Novinky pod lupou, protože jsem ho brala jako jeden z dětských animáků, které Netflix také má. Ovšem toto není jen tak obyčejný animák. Svědčí o tom i tvůrčí jméno Guillerma del Tora.

Kdybyste tento seriál pustili svým prckům, tak asi v noci neusnou, a to hlavně kvůli úvodní scéně, která opravdu vypadala docela strašidelně. Vlastně pak už je to docela v pohodě i pro ně, ale ta první, kde se bojuje a cení zuby a umírá, no nevím :-D Ne že byste se báli, ale dokážu si představit, že dětem, kteří pohádky vnímají přece jen trošku jinak, by tohle růžové sny opravdu nepřineslo.

Každopádně animák je to dobrý. Na odreagování super. Snad je to první animák (co jsem viděla), který nemá zvrácený až nechutný humor a spoustu nevhodných animací. Tohle je takové pohádkové, no prostě DreamWorks. Pěkné animace, pěkný děj, spousta vtipu, prostě se na to dobře dívá.

Moc se mi líbil také závěrečný twist. Mnozí seriály políbení ho možná budou očekávat, ale mě to tentokrát překvapilo, za což jsem ráda. Celkově jsem se dobře bavila, možná pár minutek se mohlo trošku zkrátit, aby scény nebyly až až dlouhé, ale celkově hodnotím kladně. Nevím, jestli si pustím celou první sérii, protože mám osobně raději hrané věci, ale pokud hledáte nějaký vtipný a vkusný animák, tak určitě Trollhunters nezklame.
 • svižný děj
 • vkusně vtipné a zábavné
 • twist na konci
 • vaše děti z toho moc mít nebudou
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Sama zastávám názor, že na pohádky člověk není starý nikdy, minimálně pokud je uvnitř stále tak trochu dítětem. Což já jsem, takže přesná věková skupina. Zbožňuji pohádky. A jak mezi pohádkami obstojí Trollhunters?

Hned od začátku je jasně vidět, že tenhle seriál je od DreamWorks. Minimálně já začala sledování slovy, že tohle vypadá jak Jak vycvičit draka (jaká náhoda, že jsem v Trollhunters pár záběrů právě odtud objevila). Na rozdíl od většiny DreamWorks filmů se mi ale Trollhunters zdají trochu dospělejší, brutálnější, ale přesto nijak moc.

Podobně jako u ostatních pohádkových dvacetiminutovek se mi zdá dvacet minut ukrutně málo. Nebudu skrývat, že jsem na televizi šokovaně vyjekla, že už přece nemůže být konec. Podívaná je to ovšem dobrá, příběhově nenudí a i když si člověk všímá, že hlavní postavy tak trochu spadají do předem očekávaných škatulek, výsledný zážitek to nijak nekazí.

Sama si sice nedokážu úplně představit, že bych k Trollhunters nějak přilnula, protože DreamWorks mají prostě lepší pohádky, které diváky přikovají k televizoru snáz (což se u mě možná až tolik nepodařilo právě kvůli velice krátké stopáži), ale i tak se jedná o velmi podařené dílko, u kterého divák strávený čas nebude považovat za ztracený.
 • sympatický příběh
 • DreamWorks
 • milé postavy
 • občas i vtipné či dojemné
 • krátká stopáž, za kterou to tolik nepřiroste k srdci
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Netflix dokáže pokaždé překvapit. Ne ani tak tím, co vypustí, protože na jeho úroveń kvality jsme si už zvykli. Co mě vždycky překvapuje, je skutečnost, jak moc populárním se seriál stane, aniž by ho musela stanice kdovkíjak propagovat.

Narcos, Stranger Things, The OA a určitě ještě z paměti vytáhnete několik dalších, o kterých jste před jejich uvedením vůbec neslyšeli a které jste si zamilovali. Trollhunters jsou ale trochu jiný případ. Pracovalo se na nich osm let a poznamenala je i smrt hlavního herce.

Zprvu vás při sledování napadne, že Trollhunters jsou seriál pro děti. Jsou i nejsou. Oproti třeba nedávnému MECH-X4 je toto skoro balzám na duši. Seriál se nesnaží totiž tvářit jako vyloženě dětský, naopak probírá dospělá témata a hned ze začátku vidíte několik problémů, které byste jako dítě řešit vůbec nechtěli.

Trollhunters jsou totiž seriál až brutálně romantický. Outsider ve škole, který se stará o svoji mámu, postaví se šikanátorovi a snaží se zalíbit své krásné velkooké španělské spolužačce? To je něco, co opravdu budete žrát jen když vám bude dvanáct. Pokud si ale odmyslíte vztahovou linku, nastoluje seriál poměrně zajímavou mytologii, kterou ale pochopíte až po odsledování několika dílů. Doufám.

K mému velkému překvapení celý pilot utekl strašně rychle. Nenechá vás vydechnout a jakmile skončí jedna událost, hned nastupuje další. Pilot nemá příliš hluchých míst, skoro jako by vás nutil nepřemýšlet nad tím, co jste právě viděli. Což je v tomto případě trochu škoda.
 • jak pro děti, tak pro dospělé
 • animace
 • mytologie
 • romantická linka (zatím)
70 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Alaya

Alaya

Vy ma prehovoríte snáď na všetko :D Už je na zozname :) Inak aj mne to hneď pripomenulo Ako vycvičiť draka.
před 214 týdny
Seraphine313

Seraphine313

Patrně to bude překlep v důsledku toho, že úvodní epizoda je vlastně dvojepizoda :)
před 214 týdny
Koldik

Koldik

Uz trailer sa mi davnejsie pacil a terz vidim, ze si to musim ist stiahnut...
před 212 týdny
Další články k tématu