17. 1. 2017

Novinka pod lupou: The Mick

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Mick
Žánr Komedie
Stanice Fox
Premiéra 1. 1. 2017
Vysílání úterý, 20:30 hodin
Předskokan New Girl
Konkurence American Housewife (ABC),

NCIS (CBS), The Flash (The CW), The Voice (NBC)

Tipovačka Pouze CW Zone tipuje prodloužení. Všechny ostatní týmy včetně 73 % lidu tipují zrušení.

O čem to je?

Mackenzie „Mickey“ Murphy je černá ovce rodiny. Má plnou pusu řečí, v ruce cigaretu a žije ze dne na den. Hrdinka se přestěhuje do luxusní čtvrti v Greenwich, kde se musí starat o tři rozmazlené děti její zámožné sestry. Ta totiž spolu s manželem utekla za hranice, aby se vyhnula federálnímu vyšetřování. Mickey rychle přijde na to, co mnoho ostatních lidí již dávno ví – děti ostatních lidí jsou prostě příšerné.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Už trailer mě dokázal na tento seriál nalákat. Byla jsem přesvědčená, že půjde o jednu z těch lepších komedií letošní sezóny. Po zhlédnutí pilotu si za tímto názorem stojím. Bavila jsem se celou dobu.

Tento humor ale rozhodně není pro každého. Je lehce obhroublý. Ne že by byl nevkusný, spíš se zde hodně staví do kontrastu ubohost hrdinčina života a její buranská osobnost a luxusní život namyšlených dětí, kterým očividně Mickey nesahá ani po kotníky a dávají jí to jasně najevo.

Naprosto geniální je služebná. U ní jsem se smála nahlas, fakt že jo. Doufám, že její postavu tvůrci nepokazí, bude to něco jako ta ženská (Berta?) z Two and a Half Men, taky nejlepší článek celého seriálu.

Ale celkově mi tady nevadí nikdo, dokonce ani děti. Líbí se mi, jak jsou namyšlené a Mickey je neustále shazuje :'D Jak říkám, celý pilot mi utekl rychle, nejednou jsem se zasmála a po zhlédnutí se těším na další díly.
 • postavy
 • vtipný humor
 • služebná
 • rychle to uteklo
 • není to seriál pro každého
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Velká pětka každoročně vypouští do světa mraky komedií a nechci to říkat, ale podle toho to taky občas vypadá, že. Takže jak dopadl další vyvrhnutý produkt továrny na seriály?

Když vezmete hlavní kostru příběhu (někdo nezodpovědný se stará o děti), tak i když jste takoví neznalci jako já, napadne vás jak několik seriálů (např. Uncle Buck a Bad Teacher), tak i několik filmů (kolem a kolem je to vlastně Zkažená úča či Fakjů pane učiteli), takže námět originální vskutku není. Takže nám tu jako naděje seriálu zbývají postavy, zpracování a schopnost pobavit.

Pustíme se do těch postav. Víte, jak lidé říkávají, že děti v seriálech bývají otravné? Nikdy jsem to až tak neviděla, ale tady už jsem si toho všimla i já. Kromě dětí je tu Mick. Mick je sice rádoby hrozně cool, ale vlastně taky není nic moc. Většinou. Ale i tak je to jedna ze dvou nejlepších postav, skvěle ji doplňuje hospodyně Alba. O zbytku vedlejších postav nemá cenu hovořit.

Zpracování je zkrátka na velkou pětku standardní, pak tu tedy máme schopnost pobavit. Na pilot jsem se dívala přibližně před týdnem a můžu říct, že si vzpomínám akorát na to, že jsem se zasmála přesně jednou. Seriál se snaží na vtipnou pilu tlačit výrazně častěji, ale bohužel se tato snaha ve většině případů jeví jako nezdařená.

Celkově lze The Mick považovat za komedii, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Za celou dobu sledování jsem nepřišla na jedinou věc, kterou by se seriál lišil od záplavy jiných projektů a tím pádem díky tomu stál za sledování. Nenašla jsem. Ale pokud má někdo tento typ komedií rád, The Mick ho neurazí.
 • hospodyně Alba, většinu času Mick
 • neurazí, nenudí
 • je to celkem sympatické
 • dost otravné děti
 • není to ani tak vtipné, ani tak cool, jak by to být chtělo
 • není důvod, proč si vybrat pro sledování zrovna tento seriál
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

The Mick je komedie od Foxu, která mě osobně zaujala jedním jménem. Kaitlin Olson nebo také Sweet Dee z It's Always Sunny in Philadelphia, a právě proto mě to táhne nejvíc srovnávat právě s tímhle seriálem.

Kaitlin Olson totiž hraje postavu ne nepodobnou Dee, akorát místo party ukřičených kamarádů kolem sebe bude mít partu ukňučených dětí. Alespoň takový byl můj dojem z traileru, který mě zrovna dvakrát nenalákal.

O to větší překvapení přišlo, když byl pilot docela solidní zábavou. Ano, úvodní sekvenci s představením v obchoďáku by šlo vypustit, ale pak už to docela bavilo. Hlavní hrdinka se znenadání musí starat o děti své sestry, což díky jejímu stylu života bude zajímavá podívaná. Děti jsou samozřejmě rozmazlené, ale kupodivu jejich sledování není na pěst, jako tomu obvykle bývá. Body navíc za fajnovou postavu služky Alby.

Hlavním plusem pilotu bylo špičkování mezi Mackenzie a Sabrinou. Jen se trošku bojím, že právě v téhle části tvůrci vyměknou, začnou je kamarádit a tím pádem to půjde v hodnocení o dost dolů.
 • dokáže to pobavit
 • Sweet Dee se stará o děti
 • děti nejsou vysloveně na pěst
 • úvodní sekvence
 • bojím se, že to vyměkne a bude o dost horší
70 %
Mé hodnocení
Pajky

The Mick pro mě byl před začátkem sezóny takovým černým koněm, kterého si nikdo moc nevšímal a který by i ratingově mohl trochu překvapit. Po zhlédnutí pilotu musím říct, že jsem se šeredně spletl a že bych rozhodně neměl dát na trailer. Nebo vlastně měl, v traileru je všechno, jen je to poskládané takovou formou, že se u toho i skrytě bavíte.

Pilot má totiž dva velké neduhy. První je ten, že hlavní ženská hrdinka je vlastně šíleně nechutná. Ošklivá, příšerná, nechutná. Polovinu z toho dojmu přitom odvede jen samotná hlavní herečka, která mě bude svýma vykulenýma ledovýma očima pronásledovat v nočních můrách ještě dlouho. Druhá věc působí v návaznosti na to – všechny vtipy se strašně rychle ohrajou a všechny taky působí v jednom duchu.

Přitom samotné ty vtipy působí dost hrubě, člověk by ani nečekal, že se něco takového na Velké pětce objeví. Není to ten typ komedie, které se můžou smát všichni. Abyste se u The Mick bavili, musíte mít lehce zvrácenou, hospodskou a sarkastickou náturu. Není to nic pro maminky s dětmi.

Abych to nějak zakončil – The Mick je něco, čemu se rád obloukem vyhnu, i když si dokážu představit, že si to své diváky najde. I přesto, že jsem sám uvnitř mírně pokřivený, tohle mi přišlo přes čáru a svůj čas tomu věnovat nebudu.
 • sarkasmus a hospodské vtipy
 • které jsou často přes čáru
 • herečka v hlavní roli
40 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
ShedStories

ShedStories

Prvý pilot v mojej VPV a ... bolelo to. Ide o komédiu pri ktorej som sa nezasmial ani raz...
před 209 týdny
Destinytte

Destinytte

Do seriálu jsem se pustila, ale je to asi nejslabší komedie, co teď sleduji. Děti ani Mick mi nejsou moc...
před 209 týdny
Koldik

Koldik

Ja sa na tento serial tesim, dufam, ze nestrati na kvalite a nezrusia ho hned.
před 207 týdny
Další články k tématu