Facebook Twitter E-mail
21. ledna 2017

Rok 2016 pohledem statistikofila

Nemám pochyb o tom, že jste si za prvních pár dní letošního roku přečetli řadu rekapitulací toho minulého. No tím lépe. Budete mít alespoň čas mrknout i na tu naši :)

Už pár let začínám tenhle přehled tím, že vás všechny pochválím. Tentokrát tomu nebude jinak, přestože úvod moc natahovat nehodlám. Beztak vás zajímají hlavně čísla a statistiky, mám pravdu? Dík je ale na místě, tak mi to zdržování odpusťte. Je totiž pravdou, a osobně to budu opakovat do omrzení, že tenhle web děláme pro vás a je tu jen a jen díky vám všem. Spousta z vás se na jeho růstu podílí a jednoduše by to jinak ani nebylo možné. Za vaši práci a podporu jsme nesmírně vděční a vážíme si toho. Jste naše motivace a vaše pozitivní reakce jsou nejlepší odměnou.

už jsme jako malé městečko

Popojedem. Jako obvykle připomenu, že zdrojem všech údajů je jednak s ohledem na kontinuitu měření nástroj Google Analytics a především také oficiální měřící nástroj Netmonitor. Čísla, která vám tu představím, jsou proto reálná, my si ničím triko honit nepotřebujeme. Teď jsem s touhle formulací vykradl sám sebe, ale proč to nezopakovat, že :)

Začnu krapet v minulosti. V roce 2011 se vás tu zjevilo 5,5 milionu. V roce už to bylo 8,4 milionu. Jak myslíte, že budu pokračovat? Rok 2013 si do deníčku zapsal už více jak 13 milionů návštěvníků. 2014 v trendu pokračoval se svými 15,4 miliony. K roku 2015 patří údaj 15,5 milionu, tedy lehoulince vylepšený rekord. Konečně jsme se dostali k tomu, jak dopadl rok minulý. Musím přiznat, že tam je vidět trochu slabší výsledek a s 13,5 miliony se řadí na třetí historické místo. Máme letos společně co napravovat. Dokážeme vytáhnout letošek na nejvyšší metu? Nikdy neuškodí, pokud řeknete o SerialZone svým přátelům, zlobit se na vás rozhodně nebudeme :)

Další číslo, které je poměrně zajímavé, je počet nováčků, který se tu objevil. V minulém roce se tu registrovalo dalších 37 875 (o rok dříve 23 775) lidí. K tomu jde říct jen „vítejte“! Celkem se nás tu pohybuje už skoro 115 tisíc. Takže bych mohl poopravit tu hlášku s městečkem. Spíš jsme solidní krajské město. Jestliže chcete vědět, kdo byl první, tak tahle čest připadla člověku s nickem Alexieprr (čas registrace 1.1.2016 00:13:28), stejně tak víme, kdo se tu objevil v minulém roce poslední: ebebo99 (31.12.2016 23:45:40), tomu říkám solidně strávený Silvestr, lidi!

seriály jsou pořád to hlavní

Všichni samozřejmě víte, že SerialZone není jen databáze plná seriálů, nicméně tahle záležitost tvoří samozřejmě jádro celého portálu. Jak je tu patrné z mnoha čísel, redakce tu odvádí neskutečnou práci. Není den, aby nepřibylo něco zajímavého v téměř všech kategoriích, které tu můžete najít. Jen za samotný rok 2016 se tu objevilo přesně 1 980 nových seriálů. Nedělám si legraci, za jediný rok! Nejvíc nových profilů má na svědomí La.Volpe (800), druhé místo obsadil Sajgon (312) a na bednu se dostal také inekafe (182). Pro srovnání, o rok dříve to číslo bylo 2084. Redaktoři tedy drží solidní trend a zjevně příliš nezpomalují. Celkem jich tu najdete už skoro 11 tisíc (seriálů, ne redaktorů) a prakticky všechny mají český obsah.

K seriálům patří také epizody, jak jinak. Dokázali byste si tipnout, kolik obsahů se tu vloni objevilo? Věřím, že byste se netrefili. To číslo je totiž naprosto neskutečné. Sedíte? Tak mrkejte: 5 637! To je víc jak 15 denně! Znovu vás můžu ujistit, že to není vtip. Co se týče jejich autorů, nejvíc psavá byla Gabik.029 (797), v závěsu se pak drželi lukascoolarik (601) a La.Volpe (547). V tuhle chvíli trochu odbočím od ročních čísel a přidám jeden absolutně šílený údaj. Za celou dobu existence SerialZone tu totiž jeden jediný člověk sepsal téměř 9 500 obsahů. Většina z vás bude tušit, že tím někým je Sajgon. Nechápu a tleskám (s vykulenýma očima).

články

Databáze seriálů jako taková je možná jádrem celého portálu SerialZone, neméně důležitou součásti našeho ekosystému jsou ale také články. Spousta z vás sem nejspíš chodí hlavně kvůli drbům, přiznejte se! Zkušeným matadorem, který vám neustále přináší žhavé novinky, je šéfredaktorka Eva Zálešáková, kterou nepochybně všichni znáte pod nickem Ragelly. Napsat o ženě, že je jako mašina, se ve většině situací moc nehodí, ale tady je to prostě slovo, které vystihuje její nasazení ze všeho nejlíp. Eva sama totiž za rok 2016 sepsala nehorázných 1 187 článků a bleskovek. Pokud ji čtete pravidelně, tak dobře víte, že to jsou texty delší než pár vět. Když k tomu dodám, že všichni autoři dohromady napsali přesně 1 937 kousků, můžete jen obdivně pozvednout obočí, nemám pravdu? Ještě dodám, že na druhém místě se v tomhle ohledu umístil emJey (411) a na třetím místě s odstupem skončila Gabik.029 (68). Všichni článkaři nicméně zaslouží obdiv a poklonu, jste úžasní!

hudba

Víte, že tu máme vlastní rádio? Ne? Proboha, tak to koukejte napravit! Část redakce, která se stará o hudbu, se totiž nefláká a za rok 2016 sem přidala celkem 2 802 nových songů, z nichž si spoustu díky youtube můžete také přehrát. Zároveň si snadno můžete vyrobit z oblíbených skladeb vlastní playlist a u toho se pracuje nebo učí o dost líp, souhlas?

váš rok na SerialZone

Jaký rok měla SerialZone jako taková víte. Pokud jste s námi více jak dva roky, tak také víte, že se můžete mrknout na svoje osobní statistiky. Základním předpokladem tu je poctivost ve vyplňování všeho do osobního watchlistu. Položku "můj rok na SZ“ najdete každý bez rozdílu ve svém profilu. Pokud se chcete mrknout a třeba porovnat. můžete se podívat na to, jak jsem si vedl já. Schválně se pochlubte vlastními čísly, kdo bude mít nejvíc? My to víme, ale necháme na vás, abyste se podělili o vlastní úspěchy hezky v diskuzi pod článkem :)

něco málo na závěr

Konec se blíží, nehodlám vás nutit vysedávat u čtení, když místo toho můžete koukat na seriál. Je tu ještě pár věci, které by vás mohly zajímat a já vás o ně nechci ochudit. Zaprvé jsme rádi, že jste sběratelé a baví vás trofeje. Jak to vím? Celkem dobrou nápovědou je to, že jste jich společnými silami dokázali v roce 2016 získat 27 234. Je logické, že je to menší počet, než dříve, protože jich spoustu už máte a další se nezískávají tak snadno. Hodnota pěkná to ale rozhodně je. Zároveň víme, že jste ukecaní, jelikož jste za minulý rok do diskuzí na různá témata dokázali napsat přesně 35 757 příspěvků (skoro 98 denně).

PS

Než vás nechám utíkat do diskuze a chlubit se vašimi osobními statistikami za minulý rok, připomenu dvě věci. Jednak našeho bráchu KFILMU, který se narodil do nového na podzim. Pokud patříte mezi fanoušky filmů, rozhodně se tam za námi přijďte podívat. Čeká na vás hromada parádních funkcí a nové průběžně neustále chystáme. Čteme vaše připomínky a ve spoustě případů se dočkáte přesně toho, o co jste si napsali. Možná se dočkáte i trofejí, kdo ví? :)

Druhá záležitost se týká faktu, že rádi hrajete. My v tom nejsme jiní. Proto jsme jak na SerialZone (seriálová výzva), tak na KFILMU (filmová výzva) připravili celoroční výzvy. Troufáte si pustit se do nich? Pak neváhejte, mrkněte pozorně na pravidla a sypejte soutěžit! :)


Díky všem členům redakce a těm, kteří se na růstu SerialZone podílejí. Jste srdcem a duší, bez vás by to tu bez přehánění zemřelo. Všichni do jednoho máte mou poklonu.

Další díly seriálu

Rok 2010 pohledem statistikofila (3. 1. 2011)
Rok 2011 pohledem statistikofila (1. 5. 2012)
Rok 2012 pohledem statistikofila (1. 1. 2013)
Rok 2013 pohledem statistikofila (1. 1. 2014)
Rok 2014 pohledem statistikofila (9. 4. 2015)
Rok 2015 pohledem statistikofila (4. 2. 2016)
Rok 2016 pohledem statistikofila (právě čteš)
Rok 2017 pohledem statistikofila (19. 1. 2018)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Matuush
před 90 týdny
Tak jsem si teď představila, jak by asi vypadal SZCon, kdyby se sešlo...
Qmati
před 90 týdny
Zajímavý článek, neskutečná čísla :) Velké poděkování všem. Ragelly , takové...
singularita
před 90 týdny
Super článek a ohromující čísla. :) Díky za vše. :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY