Facebook Twitter E-mail
5. dubna 2009

Seriály na odstřel

Sezóna je v plném proudu a čísla lezoucí z peoplometrů jsou neúprosná. Víte, které seriály to mají nahnuté? My ano.

Někdy se prostě stane, že se televizní seriál nesetká s očekávanou televizní popularitou a v takovém případě je mnohdy jediným kloudným řešením ho ukončit. Pojďme se podívat na některé seriály, u kterých by se to mohlo stát překvapivě brzy.

V kriminálních vodách se dá očekávat ukončení seriálů Odložené případy a Beze stopy. Sledovanost se sice drží okolo deseti miliónů za epizodu, ale to je vzhledem k ostatním pořadům CBS velmi málo.

ABC nasadila v mid-season dva zcela nové seriály – In the Motherhood a Castle. Ty však neměly nikterak silné začáteční čísla sledovanosti a tak se už teď uvažuje o tom, že je ABC „odstřihne“. Má totiž hodně jiných možností zaplnění programu.

Podobným problémem se potlouká Dollhouse stanice FOX. Když se totiž čísla sledovanosti potopí pod hranici čtyř miliónů diváků, něco asi nehraje. Jako odrazový můstek pro záchranu seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles se jeví film Terminator Salvation, který by mohl k obrazovkám přilepit více fanoušků.

NBC není spokojená se sledovaností seriálu My name is Earl. Popularita 4. série klesá takříkajíc díl od dílu a „apokalypsa“ je tedy očekávána každým dnem. Ukončí tedy zbývajících pět epizod čtvrté série děj Earla?

Velmi blízko odstřelu jsou dva seriály, které jsou momentálně ve druhé sezóně – Ďáblův sluha (CW) a Chuck (NBC). Zatímco slabá čísla sledovanosti Reapera už mu osud ukončení pomalu pečetí, u Chucka je to prý stále tak 50:50. Nezbývá než doufat, že se náš oblíbený dramedický seriál dostane do první ligy a američtí diváci pochopí, že je zábavnější sledovat osudy zaměstnanců Nerd Herd než StarDance a talkshow Jaye Lena.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Maroon
Autor je velkým fanouškem amerických seriálů a letitým překladatelem The Office. Má rád společenský život, dobré pivo a nepřežil by den bez sdělovacích prostředků.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nosferatu
hodně dávno
Doufam ze Reapera neukoncej a ani chucka, ohledne dollhouse bylo i pro me...
Maxman2000
hodně dávno
Já hlavně doufám, že vydrží Earl, protože to je skvělý seriál :D
SaNcHeZ
hodně dávno
Tak Reaper by mně celkem zamrzel, nákladnej až tak není podle mě a sledovanost...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY