20. 1. 2017

Novinka pod lupou: Jeff & Some Aliens

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Jeff & Some Aliens
Žánr Animovaný / Komedie / Sci-Fi
Stanice Comedy Central
Premiéra 11. 1. 2017
Vysílání středa, 21:30
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Jeff je ten nejobyčejnější chlápek na světě. Tedy… až na jednu věc. Spolu s ním doma žijí tři mimozemšťané, kteří sem byli posláni, aby ho studovali a určili, jestli by lidstvo mělo být vyhubeno. Jeffův poklidný život neustále uvádí v chaos nadpřirození hosté. Není totiž zrovna lehké, když se neustále musíte účastnit smrtelných výzev nebo provádět rituální vraždy, abyste napomohl k udržení míru a zabránil vymření celého lidstva.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

:-D Nevím, co mi kdo dal do pití, když jsem se na pilot dívala, ale tohle bylo vtipný. Fakt že jo! Já animáky nemusím, to ostatně už všichni asi dobře víte. Ale tady jsem se bavila od začátku do konce, to balancování na hraně vkusu a nevkusu mi prostě sedlo.

No, ono to možná nebylo úplně balancování, je pravda, že některé scény byly fakt nechutné (třeba rituál). Ale celá ta absurdita mi přišla hrozně zábavná, nemůžu si pomoct. Chudák kluk zabil stařenku, šéfa a skoro i tátu, jen aby zachránil lidstvo. A pak ta dějová linka u mimoňů a vězeňský šaty z ochlupení, bleh, ale vtipný :-D

Pilot mi utekl jako voda. To ale rozhodně neznamená, že bude šálkem čaje pro každého. Někdo ho zcela jistě bude vnímat jako nevkusnou blbost. A já sama nevím, jestli budu dál sledovat (animák s ne moc pěknou animací, znáte to), ale rozhodně odcházím příjemně překvapená a s úsměvem na tváři.
 • vtipné
 • funguje zde i ten nevkus
 • rychlý spád
 • nepěkná animace
 • nesedne to každému
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Comedy Central obecně nabízí takové „drsnější“ animované seriály (potažmo komedie). Jako příklad za všechny stačí uvést takový South Park, možná si ještě vzpomenete na naši reportáž z jeho dabování.

A stejně jako South Park nebo obecně asi všechny animáky od Comedy Central není Jeff & Some Aliens rozhodně masovou záležitostí. Ukazuje toho vskutku mnoho a zachází daleko a přiznejme si, že ne každý má na tento charakteristický rys „dospělých animáků“ od Comedy Central žaludek a nedokáže snášet tyto rysy s lehkostí, protože je to na něj prostě moc.

Když to ale člověk přijme a ač možná nerad se nad tím vším povznese a přestane se ošívat, uzná, že za vším tím negativním to není zas tak špatné. Ano, je to nechutné, je to podivné, vysoce nesympatické (stejně jako postavy) a vysoce přehnané, ale tvůrcům se z toho překvapivě daří vydolovat vtipy. A co na tom, že si člověk vlastně není jist čemu že se to směje, jestli tomu, že je to vtipné nebo prostě je vtipně divné.

Příběh je taky velmi bizarní, přeháňka je natolik na denním pořádku, že by u sledování šlo pořádat mistrovství světa v plácání se do čela a říkání si: „Jak sakra mohlo tohle někoho napadnout?“. Ale tak to je vlastně s celým pilotem.

Já sama musím přiznat, že Jeff & Some Aliens není zrovna můj šálek čaje. Zároveň ale nedokážu kvůli tomu seriál odsoudit, protože ač si nedokážu představit, že bych tento seriál sledovala pravidelně, jako jednorázová záležitost seriál pobavil, takže proč ne.
 • z „negativních“ rysů se tvůrcům podařilo dostat vtipy
 • netradiční, zajímavé
 • diváci zvyklí na styl Comedy Central a podobných si přijdou na své
 • nenudí, má vtipné scény
 • na většinu lidí to možná bude trochu moc
 • v pár negativech by stálo za to ubrat
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
007.dany

007.dany

No,nevím jestli by se mi to líbilo,ale možná zkusím. :D
před 214 týdny
Destinytte

Destinytte

Podívala jsem se na první dva díly a vypadá to docela nadějně.
před 214 týdny
Jenny17

Jenny17

Díky výzvě asi zkusím .o)
před 213 týdny
Další články k tématu