21. 1. 2017

Novinka pod lupou: Delicious

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Delicious
Žánr Drama / Kulinářský
Stanice Sky1
Premiéra 30. 12. 2016
Vysílání pátek, 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Gina kdysi byla vdaná za Lea, úspěšného šéfkuchaře a majitele hotelu v Cornwallu. Leo za svůj úspěch vděčí právě jí a jejímu mimořádnému kulinářskému umění. Před lety však manželku opustil kvůli krásné Sam, kterou si vzal. Sam má nyní podezření, že Leo má opět poměr. Brzy poté zjistí, že je to skutečně pravda, a musí se rozhodnout co bude dál. Rodinu navíc zasáhne nečekaná tragédie. Sam a Gina musí spojit síly dohromady a pokusit se napravit vztahy ve svých rodinách. Bude to znamenat začátek přátelství, nebo je zrada navždy rozloučí?

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Začátek vypadal docela zajímavě, ale nakonec se z toho vyklubala červená knihovna pro padesátníky. Tím vás nechci odradit, ale nečekejte od toho nic svěžího a moderního. Samozřejmě je chválihodné, když se v hlavních rolích neobjevují pouze samí puberťáci, ale na řadu přijdou i lidé vyzrálejšího věku. Jen jaksi… tyto seriály podle mě míří na trošku jinou cílovku, než jsem já.

Pilot byl zajímavý především svým závěrem, který jsem osobně nečekala a který dává celému seriálu úplně jiný rozměr. V podstatě se dá říct, že kromě představení postav a jejich vztahů byl ten pilot úplně zbytečný, protože vůbec netušíme, jak se příběh bude dál vyvíjet.

Docela zajímavé mi přišly děti, především dcera. Hodně zvláštní osobnost. Sice se to všechno točilo převážně okolo rodičů, ale i ona, i její nevlastní brácha si kradli pozornost pro sebe. A celá ta scénka s kulinářským kritikem (Říká se jim tak? Nebo jídelní kritik?) byla taková celá divná, nevím, ani mi tam moc neseděla. Měla to být asi paralela toho, co se děje s Leem, ale vyznělo to prazvláštně.

Ale ubíhalo to docela rychle. A jídlo vypadalo luxusně, hned bych ochutnala. To není sice dost pro to, abych sledovala dál, ale musím říct, že už jsem viděla horší seriálové kousky než Delicious. Prostě takový průměr, který se u mě minul s cílovkou.
  • jídlo
  • zvrat na konci
  • pro starší publikum
  • moc červená knihovna
50 %
Mé hodnocení
ragelly

V poslední době mi začalo připadat, že rozdávám samá pozitivní hodnocení a konečně taková milá dušička jako já nebude brána jako největší kruťák SerialZone. Přeruší mi Delicious řadu?

Zaprvé – neznám mnoho dramat z prostředí kuchyně (pokud mezi ně nepočítáte pořady Gordona Ramsayho). A Delicious vypadá, že dlouhodobou absenci této kombinace chce divákům všemi možnými i nemožnými prostředky vynahradit. Možná to umocňuje hlas představitele Lea, ale už jen první minuty, kde Leo mimo jiné vaří a my slyšíme jeho voice over, zní jako největší drama. Plus horor. A to mluví o tom, že vaří podle receptů jeho exmanželky a má milenku.

A takhle je to v celé epizodě. Co na tom, že když člověka jenom na pět sekund napadne přemýšlet, uvědomí si, že celý pilot je vlastně hrozně moc o ničem. Co je viděno, nejde už odvidět, takže když si člověk toho „ničeho“ všimne, začne si mnohem víc všímat, že je ten pilot vlastně docela… musím to říct – směšný.

Kapku potenciálu vidím pouze v Leově dceři, zaujala i její doktorka (nevím, jestli jsem si jí nevšimla jen kvůli tomu, že je to Sally Donovan ze Sherlocka, ale i to se cení, ne?). Jinak jsou postavy otřesně nudné, nezajímavé a předvídatelné. Epizoda samotná je neuvěřitelně přehnaná, takže když nakonec přijde skutečně zajímavý zvrat, divák nemá šanci si ho užít. Já třeba v tuto chvíli začala přemýšlet, co všechno by tvůrce ještě mohlo napadnout. Až jsem začala myslet na magické síly a výměny těl.

Já v tom prostě vidím maximálně drama pro velmi znuděné paničky středního věku. Jinak si tento seriál zřejmě užít nejde. Protože (pardon, tohle bude zní tvrdě) je dost hloupý.
  • několik přežitelných postav
  • kuchařské prostředí
  • zvrat na konci
  • neuvěřitelnost a přehnanost
  • v celém pilotu vlastně o nic moc nejde
  • je to hloupé a směšné
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
007.dany

007.dany

Tak do toho určitě nejdu. :D
před 213 týdny
Jenny17

Jenny17

Tak to jsem ráda, že se nebudu muset koukat .o)
před 213 týdny
Koldik

Koldik

Uz len popis mi stacil, ku traileru som sa ani nedostal...
před 212 týdny
Další články k tématu