23. 1. 2017

Novinka pod lupou: Ransom

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Ransom
Žánr Drama / Krimi
Stanice CBS
Premiéra 1. 1. 2017
Vysílání sobota, 20:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Ransom sleduje vyjednávače při krizích a situacích s rukojmími. Eric rozumí kriminálníkům více než oni sami. Využívá svou schopnost analýzy lidského chování, aby se svým týmem řešil ty nejsložitější únosy a případy s výkupným. Eric odmítá přistoupit k násilí, i když mnohdy stojí tváří v tvář těm nejnebezpečnějším kriminálníkům na světě. Hrdinovy schopnosti při práci přijdou vhod, ovšem mnohdy mu komplikují osobní vztahy s rodinou, přáteli a kolegy.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Další ze seriálů, který totálně ušel jakýmkoliv seznamům novinek, v podstatě jsme se o něm dozvěděli až několik dnů před premiérou, takže jsem do něho šla úplně naslepo. Docela jsem se bála, co CBS nasazuje na sobotu večer, protože v sobotu už pár let žádný program není. Čekala jsem tedy katastrofu, nakonec z toho byla ale koukatelná oddychovka.

Jasně, nemůžu říct, že je to něco světoborného nebo něco, co jsme ještě nikdy neviděli. Je to další z nekonečné série CBS kriminálek, které jsou všechny na chlup stejné. Neurazí, nenadchnou, tu hodinu pobaví, nemusíte vidět každý díl, o nic nepřijdete. Každá epizoda se točí kolem jiného případu a většinou nás čeká happy end.

Herci byli sympatičtí. Je tu klasický multikulturní tým, jinak už to ani nejde. Hrdina má samozřejmě nějaké rodinné problémy, které pilot úplně neukázal, takže to se bude asi rozvíjet v dalších dílech. No prostě jak jsem říkala, viděli jsme to už tisíckrát. Pokud jste fanoušky těchto nenáročných krimi oddychovek, ve kterých je CBS mistr, tak tento seriál výborně zapadne na váš seznam. Nečekejte ale, že byste našli novou závislost, na Ransom není nic mimořádného.
  • pohodovka
  • vcelku sympatické postavy
  • jede podle CBS krimi šablony
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Ve velké části kriminálních/de­tektivních seriálů na stanici CBS vystupuje stále ten stejný hlavní hrdina. Bývají drzí, nabubřelí, občas až otravní, ale nikomu to nevadí, protože jsou přece nejlepšími ve svém oboru… Nepřijde už vám to taky tak nějak okoukané? Nemusím se ani zamýšlet, aby mě nenapadl nějaký zástupce podobných hrdinů, však vzpomeňte si na seriál Bull, který jsme hodnotili docela nedávno.

Z toho vychází to, že hlavní hrdina, Eric Beaumont, je docela standardní, když to řeknu ošklivě. Není sice úplně zlou postavou, ale ani nemohu říct, že by mě nějak víc zaujal. Podobně to mám i se zbytkem hlavních postav (paradoxně mě nejvíce zaujal „padouch“ bez jazyka).

Postavy ale možná ani nejsou prvkem, na který by CBS nějak zvlášť vsázela. Co si tak vzpomínám na seriál Bull, tak tam šlo hlavně o „wow efekt“. A tady už se i Ransom daří lépe. Futuristická grafika a i znělka ve stejném duchu vypadají doopravdy dobře a i když mám pocit, že někdy grafikům trochu ujela ruka (nevím, jestli se mi to jen nezdálo, ale při bouřce mraky na bouřku ani tak nevypadaly, jako spíš na nějakou světelnou party). Ale i tak je na Ransom pěkný pohled.

Hraní si na efekt se seriálu daří. I když nemůžu říct, že bych počítala s tím, že mi tato novinka uvízne v hlavě, ať už svým příběhem, postavami, občas nehorázně otravným soundtrackem, čímkoliv, tak se Ransom daří v jiných ohledech. Nevím, jestli bych se já osobně k seriálu vracela jen a pouze díky futuričnosti a ucházejícím zápletkám, ale proč ne.
  • futuričnost, znělka
  • ucházející případ
  • otcem zraněný padouch
  • typově stejný hlavní hrdina jako ve většině děl CBS
  • postavy jsou celkem nezajímavé
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
007.dany

007.dany

Taky už jsem koukal a není to nejhorší. :)
před 213 týdny
singularita

singularita

Díky za lupu. :) Shledal jsem to stejné. :)
před 213 týdny
Koldik

Koldik

hm, no toto sa mi do vyzvy nezarata...
před 212 týdny
Další články k tématu